Licensed to National Scholastic Sports Fdn OfficeUse
                                        HY-TEK's Meet Manager 3/3/2020 10:36 PM
          2020 New Balance Nationals Indoor - 3/13/2020 to 3/15/2020           
                       New Balance Track & Field Center                        
                    at The New Balance Armory, New York, NY                    
                               Performance List                                
 
Event 1  Boys 60 Meter Dash Championship Prelims
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 9:25 AM
  Natl, Meet:   6.57  3/14/1999   Casey Combest, Owensboro, KY                 
   Armory HS:   6.59  3/11/2018   Anthony Schwartz, Am Heritage,Plntn,FL       
    Freshman:   6.78  3/10/2001   Jerald Watson, Cent Cath, MorganCityLA       
    Freshman:   6.78  2/13/2016   Tyrese Cooper, American,Hialeah,FL           
   Sophomore:   6.67  2/16/2007   Jeremy Rankin, Overland, Aurora, CO          
      Junior:   6.60  3/10/2019   Micah Williams, Benson,Portland,OR           
      Senior:   6.57  3/14/1999   Casey Combest, Owensboro, KY                 
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Akpadago, Louis               20 Hamilton, NJ                
  2  Barrow, Jordan                20 Lithonia, GA                
  3  Bell, Aaron                   21 Jacksonville, FL            
  4  Booker, Khalil                20 Hagerstown, MD              
  5  Brown, Deven                  20 Renton, WA                  
  6  Brown, Dylan                  20 Detroit, MI                 
  7  Capitano, Ethan               21 Sinking Spring,             
  8  Colbert, Laurenz              21 Greenbelt, MD               
  9  Curtis, Xavier                20 Carol Stream, IL            
 10  Ewers, Jermaine               21 Brooklyn, NY                
 11  Gallen, Drew                  21 Glen Mills, PA              
 12  Genereux, Joakim              20 St Constant, QC             
 13  Gupton, Michael               22 Raleigh, NC                 
 14  Hagan, Caleb                  20 Tualatin, OR                
 15  Hairston, Korey               21 Denver, CO                  
 16  Harding, Javonte'             20 Prince George, V            
 17  Hawkins, Daiyaan              20 Philadelphia, PA            
 18  Heath, Rodney                 20 libertytownship,            
 19  Jackson, Doniven              20 Reynoldsburg, OH            
 20  Johnson Jr, Malcolm           21 Bryans Road, MD             
 21  Jones, Jarvis                 20 Lehigh Acres, FL            
 22  Koffi, Freddie                20 Peabody, MA                 
 23  Kresley, Austin               20 Bradenton, FL               
 24  Kwaateng, Richmond            20 Lowell, MA                  
 25  Manning, Dejon                20 Lancaster, PA               
 26  Martin, Jonathan              20 Hoover, AL                  
 27  McBryde, Alonzo               20 Burtonsville, MD            
 28  Melancon, Sterling            20 Mt. Juliet, TN              
 29  Moyer Jr, Daniel              20 Pfafftown, NC               
 30  Nunley, Alexander             21 Wake Forest, NC             
 31  Onwuzurike, Udodi             21 West Bloomfield,            
 32  Parris, Xavier                21 Acworth, GA                 
 33  Phillips, Dennis              20 Prosper, TX                 
 34  Porter, Javon                 20 Trenton, NJ                 
 35  Rhetta, Jekovan               21 Birmingham, AL              
 36  Sanders, Ashton               20 Ypsilanti, MI               
 37  Sanders I, Ashton             20 Sanders I-As                
 38  Schurr, Gavin                 21 Lafayette, CO               
 39  Smith, Anthony                21 Snoqualmie, WA              
 40  Smith, Anthony                20 Huntingtown, MD             
 41  Smith, Brandon                20 Brooklyn, NY                
 42  Smith, Chandler               22 Clermont, FL                
 43  Spencer, Sebastian            20 Weirton, WV                 
 44  Stevenson, Kelynn             22 Greeneville, TN             
 45  Thomas, Jaidin                20 Mebane, NC                  
 46  Tucker, Sean                  20 Owings Mills, MD            
 47  Wallace, Justin               20 North Beach, MD             
 48  Williams, Alex                20 Clermont, FL                
 49  Williams, Jalon               21 Desoto, TX                  
 50  Wren, Corey                   20 New Orleans, LA             
 51  Wright, Jaylen                21 Durham, NC                  
 
Event 2  Girls 60 Meter Dash Championship Prelims
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 9:00 AM
    National:   7.19  2/21/2004   Ashley Owens, Liberty, Co Springs, CO        
Meet, Armory:   7.25  3/11/2018   Tamari Davis, Gainesville, FL                
    Freshman:   7.25  3/11/2018   Tamari Davis, Gainesville, FL                
   Sophomore:   7.27  2/16/2019   Tamari Davis, Gainesville, FL                
      Junior:   7.24  2/10/2007   Victoria Jordan, Dunbar, Ft Worth, TX        
      Senior:   7.19  2/21/2004   Ashley Owens, Liberty, Co Springs, CO        
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Bates, BreeAna                21 Dearborn, MI                
  2  Baxter, Jadaja                20 atlanta, GA                 
  3  Brown, Amari                  20 Milwaukee, WI               
  4  Clark, Serena                 20 libertytownship,            
  5  Clinkscale, Chante            21 Youngstown, OH              
  6  D'Ambrosio, Mia               20 Duanesburg, NY              
  7  Fields, Milan                 21 Huntersville, NC            
  8  Francois, Michaela            21 Pflugerville, TX            
  9  Gayle, Brianna                20 Whitby, ON                  
 10  Harris, Kimberly              20 Buford, GA                  
 11  Holiday, Sydney               20 Broomfield, CO              
 12  James, Kahniya                21 lockport, NY                
 13  Johnson, Kaniya               22 Lexington, SC               
 14  Logan, Jasmine                20 Braselton, GA               
 15  Miller, Trinity               21 Mississauga, ON             
 16  Mponzi, Brianna               20 Fort Worth, TX              
 17  Owens, Laila                  20 Richmond, TX                
 18  Perrow, Victoria              21 Potomac, MD                 
 19  Princz, Lauren                21 Egg Harbor Towns            
 20  Ross, Jonah                   20 Garner, NC                  
 21  Rossum, Trinity               21 Braselton, GA               
 22  Tyler-Thompson, Rasunek       22 Braselton, GA               
 23  Waller, Hannah                20 Reston, VA                  
 24  Williams, Lashanti            21 Athens, GA                  
 25  Wilson, Autumn                22 Liberty Hill, TX            
 26  Wright, Cydney                21 Ormond, FL                  
 27  Young, Ava                    20 Kentwood, MI                
 
Event 3  Boys 200 Meter Dash Championship Prelims
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 5:50 PM
Ntl,Meet,Arm:  20.63  3/13/2016   Noah Lyles, TC Wms,Alxndria,VA               
    Freshman:  21.22  3/12/2016   Tyrese Cooper, American,Hialeah,FL           
   Sophomore:  21.05  3/12/2017   Tyrese Cooper, Norland, Miami, FL            
      Junior:  20.83  3/15/2015   Noah Lyles, TC Wms,Alxndria,VA               
      Senior:  20.63  3/13/2016   Noah Lyles, TC Wms,Alxndria,VA               
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Abbas, Laminu                 20 Philadelphia, PA            
  2  Alexander, Dominique          20 Raleigh, NC                 
  3  Allen, Jonathan               20 Richmond, TX                
  4  Bell, Aaron                   21 Jacksonville, FL            
  5  Bowry, Mervyn                 20 brooklyn, NY                
  6  Brown, Dylan                  20 Detroit, MI                 
  7  Burgos, Davonte               20 Wappingers Falls            
  8  Burke, Jaeden                 20 Burtonsville, MD            
  9  Campbell, Cavel               20 Baldwin, NY                 
 10  Chalmers, Derek               20 Wellesley, MA               
 11  Colbert, Laurenz              21 Greenbelt, MD               
 12  Cummings, Kai                 20 Philadelphia, PA            
 13  Doss, Steven                  20 North Providence            
 14  Fischer, Peter                21 Harrison, NY                
 15  Flemmings, Tahje              20 Brooklyn, NY                
 16  Freeman, Lewis                20 Manassas, VA                
 17  Gamarra, Jonathan             20 Oceanside, NY               
 18  Gaskins, Godot                21 Marblehead, MA              
 19  Genereux, Joakim              20 St Constant, QC             
 20  Greenhow, Anthony             21 Powhatan, VA                
 21  Gupton, Michael               22 Raleigh, NC                 
 22  Hagan, Caleb                  20 Tualatin, OR                
 23  Harding, Javonte'             20 Prince George, V            
 24  Harris, Stephen               20 Billerica, MA               
 25  Hicks, Carl                   21 Baltimore, MD               
 26  Holt, Christopher             20 Hempstead, NY               
 27  Istvan, Kaleb                 20 wappingers Falls            
 28  Jackson, Dante                21 Alexandria, VA              
 29  Jackson, Doniven              20 Reynoldsburg, OH            
 30  Jackson, Jaavier              22 Bronx, NY                   
 31  Johnson Jr, Malcolm           21 Bryans Road, MD             
 32  Kao, Jacob                    21 Acton, MA                   
 33  Karen, Max                    20 Chantilly, VA               
 34  Knighton, Erriyon             22 Tampa, FL                   
 35  Lee, Donny                    20 Alexandria, VA              
 36  Lindsey, Aaron                21 Elkridge, MD                
 37  Little, Malachi               20 Newark, NJ                  
 38  McDaniel, Mordecai            20 Washington, DC              
 39  Miller, Aaron                 20 New York, NY                
 40  Miller, Brandon               21 Fenton, MI                  
 41  Moore, Ali                    20 Matthew Maur                
 42  Moyer, Trevin                 22 Charlotte, NC               
 43  Nya, Brandon                  20 Bowie, MD                   
 44  Onwuzurike, Udodi             21 West Bloomfield,            
 45  Owen, Caleb                   20 New Haven, CT               
 46  Pendarvis, Jay                20 Potomac, MD                 
 47  Roberts, Jahi                 21 Brooklyn, NY                
 48  Ruffin, Christian             21 Raleigh, NC                 
 49  Sanders, Ashton               20 Ypsilanti, MI               
 50  Sanders, Donovan              20 Philadelphia, PA            
 51  Sanders I, Ashton             20 Sanders I-As                
 52  Schurr, Gavin                 21 Lafayette, CO               
 53  Shaw, Loxie                   21 Schenectady, NY             
 54  Smith, Anthony                20 Huntingtown, MD             
 55  Smith, Chandler               22 Clermont, FL                
 56  Spicer, Matthew               21 Fredericksburg,             
 57  Teer, Isiah                   20 Arlington, TX               
 58  Whyte, Aiden                  20 Newport News, VA            
 59  Williams, Brian               21 Raleigh, NC                 
 60  Williams, Robert              20 Alpharetta, GA              
 61  Williams, Sean                22 Windsor Mill, MD            
 62  Williams, Tavon               22 Bronx, NY                   
 63  Zellander, Jeremiah           20 Yorktown, VA                
 
Event 4  Girls 200 Meter Dash Championship Prelims
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 5:30 PM
    National:  22.97  2/17/2007   Bianca Knight, Ridgeland, MS                 
        Meet:  23.23  3/13/2016   Lauren Rain Williams, Oaks Chr,Wlk Vil,CA    
   NSIC Meet:  23.22  3/10/2002   Sanya Richards, Aquinas, Ft Laud, FL         
   NSIC Meet:  23.22  3/14/2010   Ashton Purvis, St. Eliz,Oakland, CA          
   Armory HS:  23.22  3/10/2002   Sanya Richards, Aquinas, Ft Laud, FL         
   Armory HS:  23.22  3/14/2010   Ashton Purvis, St. Eliz, Oakland, CA         
    Freshman:  23.24  3/10/2018   Tamari Davis, Gainesville, FL                
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Baxter, Jadaja                20 atlanta, GA                 
  2  Brown, Amari                  20 Milwaukee, WI               
  3  Burrows, Kyndell              20 Clermont, FL                
  4  Clark, Serena                 20 libertytownship,            
  5  D'Ambrosio, Mia               20 Duanesburg, NY              
  6  Davis, Kayla                  22 Huntersville, NC            
  7  Denton, Ashanti               20 homewood, IL                
  8  Diggs, Talitha                20 Hellertown, PA              
  9  Fede, Mariah                  20 Spring Valley, N            
 10  Goldowski, Gwyneth            21 Hamburg, NY                 
 11  Goudros, Izzy                 21 Toronto, ON                 
 12  Harris, Kimberly              20 Buford, GA                  
 13  Hart, Jahzara                 22 Raleigh, NC                 
 14  Holman, Ziyah                 20 Hyattsville, MD             
 15  Howard, Jillian               22 Reston, VA                  
 16  Jackson, Shawnti              23 Wake Forest, NC             
 17  James, Teliyah                20 Norristown, PA              
 18  Jarrett, Makhia               20 Virginia Beach,             
 19  Johnson, Alysia               20 Durham, NC                  
 20  Johnson, Kaniya               22 Lexington, SC               
 21  Kelley, Mekenze               21 Stone Mountain,             
 22  Lewis, Kaylee                 21 Melissa, TX                 
 23  Mc Donald, Leanne             22 Brooklyn, NY                
 24  Mponzi, Brianna               20 Fort Worth, TX              
 25  Murphy, Jolene                21 Peabody, MA                 
 26  Nunnery, Raven                21 New Orleans, LA             
 27  Nutt, Sheriyah                21 Mount Holly, NJ             
 28  O' Neil, Mia                  21 Chesapeake, VA              
 29  Ochan, Rebecca                20 Highland Park, N            
 30  Osaro-Igwe, Adaji             21 Maple Valley, WA            
 31  Owens, Laila                  20 Richmond, TX                
 32  Paul, Gianna                  22 Huntington Stati            
 33  Phillips, Leah                20 Potomac, MD                 
 34  Price, Trinity                21 Braselton, GA               
 35  Ross, Jonah                   20 Garner, NC                  
 36  Sablone, Lauren               20 North Reading, M            
 37  Smalls, Morgan                20 Morrisville, NC             
 38  Snow, Morgan                  20 Stafford, VA                
 39  Sutherland, Savannah          21 Borden, SK                  
 40  Taylor, Amari                 21 Fayetteville, NC            
 41  Waller, Hannah                20 Reston, VA                  
 42  Williams, Courtney            20 Florissant, MO              
 43  Wilson, Autumn                22 Liberty Hill, TX            
 44  Wright, Cydney                21 Ormond, FL                  
 
Event 5  Boys 400 Meter Run Championship Prelims
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 4:05 PM
    National:  45.92  2/21/2004   Elzie Coleman, Newburgh, NY                  
        Meet:  46.31  3/11/2018   Brian Herron, Lakeside,Decatur,GA            
   NSIC Meet:  46.12  3/14/2004   Elzie Coleman, Newburgh, NY                  
   Armory HS:  46.12  3/14/2004   Elzie Coleman, Newburgh, NY                  
    Freshman:  47.97  1/16/2016   Tyrese Cooper, American,Hialeah,FL           
    Freshman:  47.97  3/12/2016   Brian Herron, Lakeside,Atlanta,GA            
   Sophomore:  46.01  2/10/2017   Tyrese Cooper, Norland,Miami,FL              
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Allen, Ashton                 20 Potomac, MD                 
  2  Amene, Dubem                  20 Farmington Hills            
  3  Austin, Samuel                21 Winter Springs,             
  4  Backert, Joshua               20 Lexington, MA               
  5  Bellamy, Elijah               20 Triangle, VA                
  6  Braun, Justin                 22 Worthington, OH             
  7  Calderon, D'Carlo             21 laredo, TX                  
  8  Cherry, Reed                  21 Littleton, MA               
  9  Chuparkoff, Christopher       20 Detroit, MI                 
 10  Cummings, Kai                 20 Philadelphia, PA            
 11  Diebold, Peter                20 Weston, MA                  
 12  Dropik, Marcus                20 Fairfax, VA                 
 13  DuVal, Josh                   20 Midlothian, VA              
 14  Epps, Salim                   20 Philadelphia, PA            
 15  Flaker, Jarett                20 Scarborough, ME             
 16  Floyd, Emory                  22 Marietta, GA                
 17  Freeman, Lewis                20 Manassas, VA                
 18  Hayles, Reheem                20 Rosedale, NY                
 19  Hicks, Carl                   21 Baltimore, MD               
 20  Jackson, Dante                21 Alexandria, VA              
 21  Jackson, Evan                 21 McDonough, GA               
 22  Jefferson, Khullen            20 Lynwood, IL                 
 23  Johnson, Willie               20 East St. Louis,             
 24  Jones, Jesaiah                21 Clermont, FL                
 25  Knighton, Erriyon             22 Tampa, FL                   
 26  Kunzer, Jakob                 20 Cayman Islands,             
 27  Larkin, Matt                  20 Rosseau, ON                 
 28  Larson, Calob                 21 Bismarck, ND                
 29  Marshall, Gage                20 Tecumseh, ON                
 30  Martin, Jonathan              20 Hoover, AL                  
 31  Martino, Korbin               21 Canal Winchester            
 32  McElroy, Steven               21 Pickerington, OH            
 33  Peron, Joshua                 21 Hamburg, NY                 
 34  Radigonda, Dante              20 Exeter, NH                  
 35  Renard III, Danny             20 Raleigh, NC                 
 36  Robinson, Alexander           20 Harvest, AL                 
 37  Sanders, Donovan              20 Philadelphia, PA            
 38  Schwartzman, Ashton           21 Wautoma, WI                 
 39  Simmonds, Doval               20 Alexandria, VA              
 40  Strader, Solomon              20 Valencia, CA                
 41  Ward, Jayson                  22 Midlothian, VA              
 42  Watkins, Edward               21 Northville, MI              
 43  West, Brian                   20 Hyattsville, MD             
 44  Williams, Robert              20 Alpharetta, GA              
 
Event 6  Girls 400 Meter Run Championship Prelims
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 3:40 PM
Ntl,Meet,Arm:  51.61  3/12/2017   Sydney Mc Laughlin, Union Cath,Sc Plns,NJ    
    Freshman:  52.96  1/26/2019   Kayla Davis, Providence Day,Charl,NC         
   Sophomore:  53.25  3/12/2017   Britton Wilson, Mills Godwin,Rcmd,VA         
      Junior:  51.84  3/13/2016   Sydney Mc Laughlin, Union Cath,Sc Plns,NJ    
      Senior:  51.61  3/12/2017   Sydney Mc Laughlin, Union Cath,Sc Plns,NJ    
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Bechard, Krystalann           20 Tecumseh, ON                
  2  Bir, Grace                    20 Falls Church, VA            
  3  Bobb, Caitlyn                 21 Joppatown, MD               
  4  Bossong, Victoria             21 Cumberland Forsi            
  5  Burton, Jenyia                21 Orlando, FL                 
  6  Butler, Aaliyah               22 Lauderhill, FL              
  7  Conteh, Margaret              21 Philadelphia, PA            
  8  Crawford, Charlee             21 Newark, DE                  
  9  Denton, Ashanti               20 homewood, IL                
 10  Gadson, Ken'Naria             20 Leigh Acres, FL             
 11  Gryne, Jasmine                21 Stockbridge, GA             
 12  Hall, Shaniya                 20 Potomac, MD                 
 13  Hernandez, Alyssa             21 Greensboro, NC              
 14  Holman, Ziyah                 20 Hyattsville, MD             
 15  Johnson, Alysia               20 Durham, NC                  
 16  Kelley, Mekenze               21 Stone Mountain,             
 17  Laforest, Alina               22 Chester, PA                 
 18  Lindley, Ashton               20 Marietta, GA                
 19  Matthews, Sierrah             21 Ellicott City, M            
 20  Mu, Athing                    20 Trenton Tc-N                
 21  Muhammad Graham, Jasmin       20 Brooklyn, NY                
 22  Peisner, Camille              21 Parker, CO                  
 23  Price, Star                   20 Glen Allen, VA              
 24  Pyatt, Aaliyah                21 Fredericksburg,             
 25  Sullivan, Mackenzie           21 Wixom, MI                   
 26  White, Brianna                20 Brooklyn, NY                
 27  Whittaker, Isabella           20 Laurel, MD                  
 
Event 7  Boys 800 Meter Run Championship
===============================================================================
Sunday 3/15/2020 - 10:25 AM
    National:  1:47.67  2/25/2018   Josh Hoey, B Shanahan,Dngtn,PA             
        Meet:  1:49.94  3/11/2012   Ben Malone, Pasc Val,Hillsdale, NJ         
   NSIC Meet:  1:49.21  3/15/2009   Robby Andrews, Manalapan, NJ               
   Armory HS:  1:49.21  3/11/2009   Robby Andrews, Manalapan, NJ               
    Freshman:  1:55.45  4/9/2005    Andrew Perkins, Watertown, WI              
   Sophomore:  1:51.11  3/13/1994   Michael Granville, Bell Gardens, CA        
      Junior:  1:49.94  3/11/2012   Ben Malone, Pasc Val,Hillsdale,NJ          
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Albright, Eric                21 Garnet Valley, P            
  2  Baublitz, Garrett             20 Mifflintown, PA             
  3  Beck, David                   21 Harrisonburg, VA            
  4  Emery, Holden                 21 Doylestown, PA              
  5  Fleury, Alex                  20 North Andover, M            
  6  Grant, Shane                  20 Walpole, MA                 
  7  Hammond, Rhys                 20 Pawcatuck, CT               
  8  Hassan, Abdullahi             20 Toronto, ON                 
  9  Jennings, Matthew             21 Killlingworth, C            
 10  Kaplan, Jordan                20 Monroe Township,            
 11  Kipyego, Darius               21 Warwick, RI                 
 12  Larkin, Matt                  20 Rosseau, ON                 
 13  Lund, Kyle                    20 Frederick, MD               
 14  Murphy, Conor                 20 Providence, RI              
 15  O'Toole, Jackson              20 Wellesley Hills,            
 16  O'Toole, Justin               20 Weston, MA                  
 17  Rodman, Samuel                21 Bealeton, VA                
 18  Sharif, Mahamed               20 Westbrook, ME               
 19  Shue, Tyler                   20 Ephrata, PA                 
 
Event 8  Girls 800 Meter Run Championship
===============================================================================
Sunday 3/15/2020 - 10:10 AM
Natl, Armory:  2:01.78  2/11/2017   Samantha Watson, Rush-Henr,Henrietta,NY    
        Meet:  2:03.59  3/10/2013   Sabrina Southerland, Cardozo,Queens,NY     
    Freshman:  2:03.98  2/28/2020   Sophia Gorrarian, M Brown,Provdnc,RI       
   Sophomore:  2:01.80  2/17/1974   Mary Decker, Orange, Ca                    
      Junior:  2:03.78  2/2/2019    Athing Mu, Central, Trenton, NJ            
      Senior:  2:01.78  2/11/2017   Samantha Watson, Rush-Henr,Henrietta,NY    
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Anderson, Nicole              20 Billerica, MA               
  2  Banovac, Anna                 21 Brentwood, TN               
  3  Bolton, Claire Frazier        20 Mobile, AL                  
  4  Chapko, Taryn                 20 Saint Johns, MI             
  5  Dinneen, Sierra               20 Staten Island, N            
  6  Dorer, Maya                   21 New York, NY                
  7  Dvorak, Julia                 20 Fort Wayne, IN              
  8  Goggans, Bailey               21 Marble Falls, TX            
  9  Gorriaran, Sophia             23 Providence, RI              
 10  Hickson, Kami Joi             20 Philadelphia, PA            
 11  James, Taylor                 21 Erie, CO                    
 12  Kelly, Fajr                   21 Washington, DC              
 13  Max, Isabel                   20 Bend, OR                    
 14  Mihas, Marianne               21 Chicago, IL                 
 15  Morrison, Tegan               20 Waterloo, ON                
 16  Muhammad Graham, Jasmin       20 Brooklyn, NY                
 17  Nagle, Sonja                  21 Brookline, MA               
 18  Napoleon, Carina              21 Worthington, OH             
 19  Newton, Rene                  21 Baldwin, NY                 
 20  Paige, Makayla                21 Tewksbury, MA               
 21  Petee, Lucy                   20 Mason, MI                   
 22  Pitcher, Mary Clare           20 Franklin, WI                
 23  Rose, Michaela                21 Suffolk, VA                 
 24  Sullivan, Emma                20 Dudley, MA                  
 25  Trusty, Micah                 22 Philadelphia, PA            
 26  Turner, Amaya                 21 Valparaiso, IN              
 27  Ullom, Madaline               20 Mason, OH                   
 28  Vanriele, Victoria            20 Berkeley Heights            
 29  White, Lailah                 20 Brooklyn, NY                
 30  Whittaker, Juliette           22 Laurel, MD                  
 31  Williamson, Cassie            20 Toronto, ON                 
 32  Willis, Roisin                22 Stevens Point, W            
 
Event 9  Boys 1 Mile Run Championship
===============================================================================
Sunday 3/15/2020 - 12:00 PM
Natl, Armory:  3:57.81  2/20/2016   Andrew Hunter, Loudoun Vl,Prclvl,VA        
        Meet:  4:03.54  3/15/2015   Grant Fisher, Grand Blanc, MI              
    Freshman:  4:15.43  1/10/2009   Lukas Verzbicas, Linc-Way,New Lenox, IL    
   Sophomore:  4:09.82  3/9/1997    Andy Powell, Oliver Ames,N Easton, MA      
      Junior:  4:02.21  1/21/2012   Edward Cheserek, St Benedicts,Newark,NJ    
      Senior:  3:57.81  2/20/2016   Andrew Hunter, Loudoun Vl,Prclvl,VA        
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Belnap, Carson                20 Stansbury Park,             
  2  Bravo, Pedro                  20 New Rochelle, NY            
  3  Caraccio, Stone               20 Woolwich Twp, NJ            
  4  Collins, Myles                20 Lawrenceville, G            
  5  Coogan, William               20 Exeter, NH                  
  6  Daschbach, Leo                20 Gilbert, AZ                 
  7  Dawson, Azaan                 21 New Haven, CT               
  8  Didonato, Robert              21 Wyndmoor, PA                
  9  Farrington, Henry             20 Essex Junction,             
 10  Flemington, Riley             22 Oakville, ON                
 11  Fleury, Alex                  20 North Andover, M            
 12  Gardner, Brett                20 Frankfort TC                
 13  Green, Nathan                 21 Boise, ID                   
 14  Griffin, Mike                 20 Wrentham, MA                
 15  Grover, Anthony               20 Laguna Niguel, C            
 16  Jones, Jace                   20 Montevallo, AL              
 17  Lawler, Samuel                20 Pittsford, NY               
 18  Lindhorst, Cole               20 Katy, TX                    
 19  Martin, Jack                  22 Avon, CT                    
 20  Meyers, Jozef                 20 Kalamazoo, MI               
 21  Niednagel, Caleb              20 Encinitas, CA               
 22  O'Brien, Daniel               20 Lynchburg, VA               
 23  Shelton, Sullivan             21 Marietta, GA                
 24  Sprout, Cole                  20 Highlands Ranch,            
 25  Toomey, Jake                  20 Matthews, NC                
 26  Wilson, Trey                  20 Christiansburg,             
 
Event 10  Girls 1 Mile Run Championship
===============================================================================
Sunday 3/15/2020 - 11:50 AM
Natl, Armory:  4:28.25  2/16/2013   Mary Cain, Bronxville, NY                  
        Meet:  4:36.61  3/13/2016   Katie Rainsberger, Air Acad,Co Spr,CO      
    Freshman:  4:40.1h  3/16/1973   Mary Decker, Orange, CO                    
   Sophomore:  4:43.23  3/15/2015   Nevada Mareno, Leesvl Rd,Raleigh,NC        
      Junior:  4:28.25  2/16/2013   Mary Cain, Bronxville, NY                  
      Senior:  4:36.61  3/13/2016   Katie Rainsberger, Air Acad,Co Spr,CO      
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Abrego, Sofia                 22 Porter Ranch, CA            
  2  Barnett, Mia                  21 Barnett-Mia-                
  3  Bloom, Lani                   22 Ithaca, MI                  
  4  Burns, Madeleine              20 Durango, CO                 
  5  DaDamio, Audrey               21 Bloomfield Hills            
  6  David Smith, Julia            21 Issaquah, WA                
  7  Dudek, Zofia                  20 Ann Arbor, MI               
  8  Duffus, Zoe                   21 Fort Wayne, IN              
  9  Gooley, Schuyler              20 Hopkinton, MA               
 10  Hansen, Carlee                21 Bountiful, UT               
 11  Hatcher, Lea                  22 Morgantown, WV              
 12  Jenks, Lucy                   20 Newton, MA                  
 13  Max, Fiona                    20 Bend, OR                    
 14  McClain, Tessa                20 Harvard, MA                 
 15  McGill, Emma                  21 Lebanon, NJ                 
 16  Mick, Lauryn                  20 Sylvania, OH                
 17  Nielson, Heidi                21 Katy, TX                    
 18  Novak, Sophie                 21 Lake Orion, MI              
 19  Parekh, Ava                   22 Chicago, IL                 
 20  Parks, Taryn                  20 Greencastle, PA             
 21  Russell, Lydia                20 Bryn Mawr, PA               
 22  Rutherford, Sofia             22 Brentwood, TN               
 23  Stull, Lindsay                21 Hilliard, OH                
 24  Trainor, Sarah                20 Hyde Park, NY               
 25  Vanasse, Nicole               20 Martinsville, NJ            
 26  Zydanowicz, Jenna             20 West Hartford, C            
 
Event 11  Boys 2 Mile Run Championship
===============================================================================
Sunday 3/15/2020 - 9:55 AM
Natl, Armory:  8:39.15  2/16/2013   Edward Cheserek, St Benedicts,Newark, NJ   
        Meet:  8:40.70  3/13/2011   Lukas Verzbicas, Sandburg,Orland Pk,IL     
    Freshman:  8:57.55  3/15/2009   Lukas Verzbicas, Linc-Way,New Lenox,IL     
   Sophomore:  8:42.66  3/13/2011   Edward Cheserek, St Benedicts,Newark,NJ    
      Junior:  8:43.16  1/14/2012   Edward Cheserek, St Benedicts,Newark,NJ    
      Senior:  8:39.15  2/16/2013   Edward Cheserek, St Benedicts,Newark,NJ    
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Adler, Oliver                 20 Cherry Hill, NJ             
  2  Bendtsen, Nicholas            21 Wolcott, CT                 
  3  Bishop, Evan                  20 East Grand Rapid            
  4  Brown, Caleb                  20 Shelby, OH                  
  5  Edwards, Larry Josh           22 Morgantown, WV              
  6  Eliason, Jack                 20 Crozet, VA                  
  7  Farrell, Matthew              20 Glastonbury, CT             
  8  Gabay, Austin                 20 Cinnaminson, NJ             
  9  Hawkes, Joe                   20 Greenwood, VA               
 10  Henseler, Luke                20 Warwick, RI                 
 11  Johnson, Owen                 20 Towson, MD                  
 12  Jones, Andrew                 21 Gainesville, GA             
 13  Karayianis, Nicholas          20 Potomac, MD                 
 14  Murphy, Liam                  20 Allentown, NJ               
 15  Niednagel, Caleb              20 Encinitas, CA               
 16  Oberai, Varun                 21 Exeter, NH                  
 17  Puffer, Aidan                 22 Middletown, CT              
 18  Rush, Edward                  20 Castle Rock, CO             
 19  Sherry, Gavin                 22 West Hartford, C            
 20  Spamer, Jack                  20 Brighton, MI                
 21  Uhrich, Dylan                 20 Uhrich-Dylan                
 22  Wachtel, Justin               21 Forsyth, GA                 
 23  Williams, Carson              20 Raleigh, NC                 
 
Event 12  Girls 2 Mile Run Championship
===============================================================================
Sunday 3/15/2020 - 9:40 AM
    National:   9:38.68  2/2/2013    Mary Cain, Bronxville, NY                 
Meet, Armory:   9:51.05  3/10/2019   Katelyn Tuohy, N Rockland,Thiells,NY      
    Freshman:  10:23.46  3/15/1998   Michelle Dela Vina, Andrean, Merillville I
   Sophomore:   9:58.89  3/11/2018   Katelyn Tuohy, N Rockland,Thiells,NY      
      Junior:   9:38.68  2/2/2013    Mary Cain, Bronxville, NY                 
      Senior:   9:55.92  3/10/1991   Melody Fairchild, Boulder, CO             
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Abrego, Sofia                 22 Porter Ranch, CA            
  2  Appleton, Margot              21 Mattapoisett, MA            
  3  Arrington, Zoe                23 Bristol, TN                 
  4  Bednar, Charlotte             22 Princeton, NJ               
  5  Boire, Veronic                20 Longueuil, QC               
  6  Borovicka Swanson, Azza       20 Bend, OR                    
  7  Boutin, Emily                 20 Chicopee, MA                
  8  Bryce, Emily                  21 Paisley, ON                 
  9  Carter, Emily                 21 Bethel Park, PA             
 10  Connelly, Sarah               20 Mount Sinai, NY             
 11  DaDamio, Audrey               21 Bloomfield Hills            
 12  DeMars, Faith                 20 Ballston Spa, NY            
 13  Donnelly, Beth                20 Brentwood, TN               
 14  Ewert, Taylor                 20 Dayton, OH                  
 15  Fitzgibbon, Carmel            22 Weston, MA                  
 16  Goldstein, Isabelle           20 Ambler, PA                  
 17  Graham, Bethany               20 Aldie, VA                   
 18  Hart, Katelynne               20 Glen Ellyn, IL              
 19  Hutchins, Jenna               22 Johnson City, TN            
 20  Jolley, Ava                   21 Croton Falls, NY            
 21  Palmer, Petal                 20 Scarborough, ON             
 22  Parekh, Ava                   22 Chicago, IL                 
 23  Petr, Anna                    20 East Grand Rapid            
 24  Quarzo, Gionna                20 Brownsville, PA             
 25  Schulz, Jenna                 20 Liverpool, NY               
 26  Squires, Emma                 21 Petoskey, MI                
 27  Starliper, Marlee             20 Wellsville, PA              
 28  Strange, Jonna                20 Statesville, NC             
 29  Strzelecki, Erin              20 Fort Wayne, IN              
 30  Szuch, Alayna                 22 Evergreen, CO               
 31  Thorvaldson, Sydney           21 Rawlins, WY                 
 32  Tolson, Rylee                 22 Munith, MI                  
 33  Toti, Sophia                  20 Carlisle, PA                
 34  Trudel, Chloe                 22 Amherst, NH                 
 35  Valby, Parker                 20 Tampa, FL                   
 36  Vanasse, Nicole               20 Martinsville, NJ            
 37  Wheeler, McKinley             23 Saratoga Springs            
 38  Wheeler, Sheridan             23 Saratoga Springs            
 39  Young, Athena                 20 Morgantown, WV              
 40  Young, Gwyneth                21 Lebanon, PA                 
 41  Yuhasz, Abbey                 20 Kitchener, ON               
 
Event 13  Boys 5000 Meter Run Championship
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 3:45 PM
Natl, Armory:  13:57.04  2/11/2012   Edward Cheserek, St Benedicts,Newark,NJ   
        Meet:  14:06.78  3/11/2011   Lukas Verzbicas, Sandburg,Orland Pk, IL   
    Freshman:  14:18.42  3/13/2009   Lukas Verzbicas, Linc-Way,New Lenox,IL    
   Sophomore:  14:54.27  3/8/2013    Elijah Armstrong, Pocatello, ID           
      Junior:  13:57.04  2/11/2012   Edward Cheserek, St Benedicts,Newark,NJ   
      Senior:  14:06.78  3/11/2011   Lukas Verzbicas, Sandburg,Orland Pk, IL   
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Allison, Ryan                 22 Burnt Hills, NY             
  2  Amell, Tristan                21 Amell-Trista                
  3  Anday, Fuji                   20 Murfreesboro, TN            
  4  Anderson, Canaan              20 Murfreesboro, TN            
  5  Baca, Alexander               21 Gunnison, CO                
  6  Bass, Sam                     20 Oklahoma City, O            
  7  Brown, Caleb                  20 Shelby, OH                  
  8  Cannon, Avery                 20 Boone, NC                   
  9  Carvalho, Stephen             20 Belmont, MA                 
 10  Christopher, Hunter           20 Salem, OH                   
 11  Farrell, Matthew              20 Glastonbury, CT             
 12  Fisher, Noah                  20 Defiance, OH                
 13  Grotenhuis, Cael              21 Slinger, WI                 
 14  Hall, Samuel                  20 West Des Moines,            
 15  Harrison, Ian                 20 Apex, NC                    
 16  Hayes, Noah                   20 Marietta, GA                
 17  Jackson, Zane                 20 Goose Creek, SC             
 18  Karas, Owen                   21 Columbus, OH                
 19  Landis, Christian             21 Matthews, NC                
 20  Meadows, Ryan                 20 Trinway, OH                 
 21  Montague, Gabe                21 Melbourne, FL               
 22  Morneau-Cartier, Philippe     20 Quebec, QC                  
 23  Oberai, Varun                 21 Exeter, NH                  
 24  Planty, Gabriel               20 Rock Stream, NY             
 25  Polam, Vidhur                 21 Monmouth Jct, NJ            
 26  Puc, Ethan                    20 Naugatuck, CT               
 27  Puffer, Aidan                 22 Middletown, CT              
 28  Riddell, Martin               20 Haddonfield, NJ             
 29  Ryan, Niall                   20 New Rochelle, NY            
 30  Shaughnessy, Will             20 Brunswick, ME               
 31  Stewart, Zacahry              20 Brighton, MI                
 32  Tewalt, Luke                  20 Washington, DC              
 33  Williams, Tanner              20 Columbus, OH                
 
Event 14  Girls 5000 Meter Run Championship
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 3:20 PM
    National:  15:37.12  1/20/2018   Katelyn Tuohy, N Rockland,Thiells,NY      
Meet, Armory:  15:55.75  3/10/2017   Brie Oakley, Grandview,Cntnl,CO           
    Freshman:  17:08.45  3/14/2014   Jessica Lawson, Cornell, NY               
   Sophomore:  15:37.12  1/20/2018   Katelyn Tuohy, N Rockland,Thiells,NY      
      Junior:  16:19.69  3/9/2012    Erin Finn, W Bloomfield, MI               
      Senior:  15:55.75  3/10/2017   Brie Oakley, Grandview,Aurora,CO          
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Appleton, Margot              21 Mattapoisett, MA            
  2  Arrington, Zoe                23 Bristol, TN                 
  3  Boire, Veronic                20 Longueuil, QC               
  4  Borovicka Swanson, Azza       20 Bend, OR                    
  5  Boutin, Emily                 20 Chicopee, MA                
  6  Carter, Emily                 21 Bethel Park, PA             
  7  Curry, Emma                   21 Waxahachie, TX              
  8  DeBoer, Arianna               21 Charlottesville,            
  9  DiMuccio, Sophia              20 Coventry, RI                
 10  Gooley, Schuyler              20 Hopkinton, MA               
 11  Hart, Katelynne               20 Glen Ellyn, IL              
 12  Heinen, Mary                  20 Richmond, VA                
 13  Hill, Madeline                21 Waxhaw, NC                  
 14  Holden, Kali                  22 Trumbull, CT                
 15  Jones, Olivia                 21 Hopkinton, MA               
 16  Laverde, Maria                21 Kearny, NJ                  
 17  Link, Audrey                  22 Blacksburg, VA              
 18  Lorsbach, Miranda             22 Montclair, NJ               
 19  Mariano, Tori                 20 Cohoes, NY                  
 20  Maughan, Amelia               22 Chapel Hill, NC             
 21  Mauro, Elizabeth              21 New York, NY                
 22  Potthast, Lily                20 Jay, NY                     
 23  Quarzo, Gionna                20 Brownsville, PA             
 24  Raymond, Kylie                20 Somers, CT                  
 25  Sherman, Kate                 21 Rotterdam, NY               
 26  Szuch, Alayna                 22 Evergreen, CO               
 27  Talada, Sheridan              20 Waverly, NY                 
 28  Thieke, Shannon               20 Wantagh, NY                 
 29  Trudel, Chloe                 22 Amherst, NH                 
 30  Tucker, Callie                20 Knoxville, TN               
 31  Tugman, Katrina               20 Gorham, ME                  
 32  Woelfel, Carly                20 Rockville Centre            
 33  Yuhasz, Abbey                 20 Kitchener, ON               
 34  Zaffina, Alessandra           20 Trumbull, CT                
 
Event 15  Boys 60 Meter Hurdles Championship Prelims
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 10:15 AM
Ntl,Meet,Arm:   7.40  3/12/2017   Trey Cunningham, Winfield, AL                
    Freshman:   8.03  2/16/2002   Lataero Mitchell, Wayne,Huber Hts,OH         
   Sophomore:   7.83  3/11/2007   Wayne Davis, Southeast,Raleigh,NC            
      Junior:   7.59  3/15/2015   Grant Holloway, Grasfld,Chespke,VA           
      Senior:   7.40  3/12/2017   Trey Cunningham, Winfield, AL                
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Alexander, Dominique          20 Raleigh, NC                 
  2  Alfred, Ibukunoluwa           20 Westerville, OH             
  3  Allen, Logan                  21 Waterford, MI               
  4  Bailey, Josh                  21 Windsor, ON                 
  5  Boivin, Liam                  20 Cortland, OH                
  6  Bourne, Michael               21 Moseley, VA                 
  7  Brackins, Johnny              21 Lee's Summit, MO            
  8  Burton III, Darryl            20 Decatur, GA                 
  9  Dickason II, Aaron            20 Kalamazoo, MI               
 10  Evans III, Roland             20 Chesapeake, VA              
 11  Franco, Nathan                20 Fort Worth, TX              
 12  Gabaron, Leo                  20 Ann Arbor, MI               
 13  Getzen, Shawn                 21 Baltimore, MD               
 14  Gillespie, Marcus             20 Dayton, OH                  
 15  Graves, Tyler                 20 Columbia, SC                
 16  Griffin, Julian               20 Lebanon, OH                 
 17  Hinton, Jalen                 20 Chesapeake, VA              
 18  Holmes, Jaylin                22 Grand Rapids, MI            
 19  Holmes-Williamson, Jason      22 Middle River, MD            
 20  Johnson, Brandon              21 Kernersville, NC            
 21  Joseph, Emanuel               21 Thiells, NY                 
 22  LaJeunesse, Donovan           20 Xenia, OH                   
 23  Leib, Cameron                 20 Sunbury, PA                 
 24  Lieb, Aiden                   20 Rancho Palos Ver            
 25  Marshall Jr, Jamar            20 Stockton, CA                
 26  Martin, Gage                  21 Grand Rapids, MI            
 27  McFarland, Dominick           20 McFarland-Do                
 28  Midgett, Keyandre             20 Highland Springs            
 29  Moore Jr, Dustin              22 Greeneville, TN             
 30  Muir, Michael                 20 Mastic, NY                  
 31  Mustari, Leonard              21 Lehigh Acres, FL            
 32  Mutiso, Samuel                20 Lowell, MA                  
 33  Nunley, Alexander             21 Wake Forest, NC             
 34  Ostuno, Michael               20 Caledonia, MI               
 35  Peters, David                 20 Stoughton, MA               
 36  Robinson, Ethan               20 Downingtown, PA             
 37  Ross, Shane                   20 Lake Orion, MI              
 38  Sims, Brevin                  20 Hixson, TN                  
 39  Siyoum, Zemen                 21 Pickerington, OH            
 40  Smith, Brandon                20 Brooklyn, NY                
 41  Smith, Cameron                20 Alpharetta, GA              
 42  Smith, Ethan                  21 Bedford, OH                 
 43  Smith IV, Thomas              22 Windsor Mill, MD            
 44  Spurgeon, Michael             21 Knoxville, TN               
 45  Steiner, Victor               20 Bradenton, FL               
 46  Taylor, Anthony               21 Los Angeles, CA             
 47  Thomas, Kevin                 22 East Lansdowne,             
 48  Tona, Ryan                    21 Smithtown, NY               
 49  Turner, Ashton                21 Turner-Ashto                
 50  Vick, Brahmir                 20 Middletown, DC              
 51  Wabunoha, Matthew             20 Exeter, NH                  
 52  Wei, Justin                   20 Mount Sinai, NY             
 53  William, Daylin               20 Shorewood, IL               
 54  Williams, Terrell             20 Maplewood, NJ               
 55  Young, Keenan                 20 Owatonna, MN                
 
Event 16  Girls 60 Meter Hurdles Championship Prelims
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 9:55 AM
Ntl,Meet,Arm:   8.02  3/13/2016   Tonea Marshall, Seguin,Arlington,TX          
    Freshman:   8.35  3/13/2016   Tia Jones, Walton, Marietta, GA              
   Sophomore:   8.15  3/11/2018   Jasmine Jones, Gr Atlanta Chr,Nrcrs,GA       
      Junior:   8.05  3/11/2018   Tia Jones, Walton, Marietta, GA              
      Junior:   8.05  3/11/2018   Grace Stark, Lakeland,Wht Lk, MI             
      Senior:   8.02  3/13/2016   Tonea Marshall, Seguin,Arlington,TX          
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Ballard, Na'Taja              21 Chesapeake, VA              
  2  Bellamy, Shani'a              20 Columbia, SC                
  3  Black, Zariyah                21 Greensboro, NC              
  4  Brines, Miya                  21 Loveland, OH                
  5  Goudros, Izzy                 21 Toronto, ON                 
  6  Hawkins, Jordan               20 Bedford, TX                 
  7  Jackson, Kennedy              20 West Bloomfield             
  8  Jackson, Ryan                 20 Alpharetta, GA              
  9  Johnson, Tairah               22 Pearland, TX                
 10  Jones, Jasmine                20 Braselton, GA               
 11  Laurencin, Aasia              20 Motor City T                
 12  Lindley, Ashton               20 Marietta, GA                
 13  Logan, Aliyah                 20 Markham, ON                 
 14  Myers, Kerrigan               20 Galion, OH                  
 15  Newkirk, Riley                22 Greensboro, NC              
 16  Phillips, Leah                20 Potomac, MD                 
 17  Regular, Scout                20 St. Louis, MO               
 18  Saunders, Nadia               20 Thiells, NY                 
 19  Scheffler, Kaia               20 St. Clair, MI               
 20  Stapleton, Tess               21 Fairfield, CT               
 21  Stelly, Zamia                 21 Virginia Beach,             
 22  Sutherland, Savannah          21 Borden, SK                  
 23  Thompson Rowe, Alyssa         21 lexington, NC               
 24  Walker, Rashni                22 Walker Tc-Al                
 25  Wallace, Ashley               20 Potomac, MD                 
 26  Weaver, Lucheyona             21 Lehigh Acres, FL            
 27  Williams, Kayli               21 Levittown, PA               
 
Event 17  Boys 4x200 Meter Relay Championship Prelims
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 1:40 PM
    National:  1:25.60  1/19/2019   Bullis, Potomac, MD                        
                        Ashton Allen,Austin Allen,Andre Turay,Ryan Willie 
        Meet:  1:26.21  3/13/2016   TC Williams, Alexandria, VA                
                        T Lockett,Noah Lyles,Kai Cole,Josephus Lyles      
   NSIC Meet:  1:26.09  3/13/2005   Poly, Long Beach, CA                       
                        I Green, V Joseph, T Patterson, B Nellum          
   Armory HS:  1:26.09  3/13/2005   Poly, Long Beach, CA                       
                        I Green, V Joseph, T Patterson, B Nellum          
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Blazin Raiders Tc-Md                                         
     1) Carter, Malichi 21              2) Valentine, Jordan 20           
     3) Colbert, Laurenz 21             4) Hornsby, Khalid 21             
  2  Bloomfield Tc-Ct                                             
     1) Dixon-Bodie, Sean 20            2) Hay, Kymali 20                 
     3) Steele, Korey 21                4) Hill, Shakur 20                
  3  Calvert Hall Tc-Md                                           
     1) Smith, Rahkeem 22               2) Tucker, Sean 20                
     3) Sydnor, Jhaden 20               4) Smith IV, Thomas 22            
  4  Cardinal Tc-Ny                                               
     1) Williams, Travis 21             2) Kone, Sidiki 20                
     3) Barrett, Jaden 21               4) Harris, Naquille 20            
  5  Coatesville                                                  
     1) Burgess, Artie 20               2) Bessick, Lebron 22             
     3) Wesley, Aaron 22                4) Lacey, Bryan 22                
  6  Colonials Tc-Ma                                              
     1) Kao, Jacob 21                   2) Ahern, Sam 21                  
     3) Driscoll, Owen 21               4) Forrest, Ryan 21               
  7  DeMatha Tc-Md                                                
     1) West, Brian 20                  2) Beckford, Malcolm              
     3) Winston, Kevin 22               4) Smith, Samir 21                
  8  Deptford Tc-Nj                                               
     1) Clement, Donovan 20             2) Fawkes, Richeid 20             
     3) Adams, John 21                  4) Rios, Steven 21                
  9  Eagles Tc-Pa                                                 
     1) Montgomery, Austin 20           2) Brown, Jaden 22                
     3) Wharton, Silas 21               4) Hildreth, Elijah 21            
 10  Freedom Tc-Va-Woodbridge                                     
     1) Ansah, James 21                 2) Thorogood, Trei 21             
     3) Newman, Nick 21                 4) Barringer, Jaylen 21           
 11  Gray Bee Tc-Nj                                               
     1) Worrel, Justis 20               2) Little, Malachi 20             
     3) Jones, Greg-Anthony 20          4) Jackson, Malique 22            
 12  Huntington Tc-Ny                                             
     1) Turner, Jason 21                2) Mays-McKoy, Tyriek 22          
     3) Thomason, Rahliek 20            4) Joseph, Anthony 21             
 13  Lowell Tc-Ma                                                 
     1) Kwaateng, Richmond 20           2) Morris, Aaron 22               
     3) Recto, Franco 20                4) Dibbles, Jalen 20              
 14  Millville Tc-Nj                                              
     1) Bryant, Zaon 20                 2) Edzii, Ebeneazer 20            
     3) Rivera, Elias 21                4) Smith, Maurice 20              
 15  Minnesota Flyers Tc-Mn                                       
     1) Clark, Ezekiel 21               2) Donahue, Joseph 20             
     3) Erick, Calder 20                4) Young, Keenan 20               
 16  NorthStars Tc-Nj                                             
     1) Akpadago, Louis 20              2) Whittle, Shamali 22            
     3) Mirac, Judeson 20               4) Ridley, Dana 20                
 17  Panther Tc-Md                                                
     1) Burke, Jaeden 20                2) Hunter, Myles 20               
     3) McBryde, Alonzo 20              4) Osuji, Chukwumdi 20            
 18  Paul Robeson Tc-Ny                                           
     1) Mclean, Zander 21               2) Bowry, Mervyn 20               
     3) Harris, Shaquan 20              4) Edmunds, Jaylin 20             
 19  Pfafftown Rc-Nc                                              
     1) King-Penn, Jayden 21            2) Moyer Jr, Daniel 20            
     3) Bowden, Tristen 21              4) Woods, Tazhae 21               
 20  Potomac Senior Tc-Va                                         
     1) Ahouman, Bryan 20               2) Petties, Jurrell 20            
     3) Djan, Peter 22                  4) Collins, Jordan 21             
 21  Royal Speed Tc-Va                                            
     1) Victoria, Lamont 22             2) Simmons, Alex 20               
     3) Coleman, Chandler 21            4) Dwayne, Glaze eo               
 22  Royalty Tc-Pa                                                
     1) Brooks, Darlington 20           2) Williams, Aaron 20             
     3) Mayo, Makhi 21                  4) Okyne, George 21               
 23  Speed City Tc-Al                                             
     1) McCall, J'Marri 20              2) Hill, Lloyd 20                 
     3) Fore, Julian 20                 4) Martin, Jonathan 20            
 24  Western Branch Tc-Va                                         
     1) Hinton, Jalen 20                2) Frasier, Keith HS              
     3) Goggins, Aaron HS               4) McGirt, Caleb HS               
 
Event 18  Girls 4x200 Meter Relay Championship Prelims
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 1:15 PM
Ntl,Meet,Arm:  1:34.75  3/11/2018   Bullis, Potomac, MD                        
                        S Hall,Leah Phillips,Ashley Seymour,Masai Russell 
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Ann Arbor Youth Tc-Mi                                        
     1) Conde, Fatouma 21               2) Georgiadis, Mya 22             
     3) McSwain, Kaylee 21              4) Robinson, Mackenzie 23         
  2  Bulldog Elite Tc-Nc                                          
     1) Udoye, Nneka 22                 2) Hart, Jahzara 22               
     3) Jones, Kassidy 22               4) Judd, Ani 20                   
  3  Bullis Tc-Md                                                 
     1) Bernard, Mirai 23               2) Phillips, Leah 20              
     3) Perrow, Victoria 21             4) Wallace, Ashley 20             
  4  Bullis Tc-Md  'B'                                            
     1) Lyons, Mikaela 22               2) Thomas, Ashley 22              
     3) Oridedi, Rashidat 22            4) Smith, Noa 22                  
  5  Carolina Cavaliers Tc-Nc                                     
     1) Teasley, Victoria 23            2) Townsend, Mackenzie 20         
     3) McLain, Jade 20                 4) Benz, Addison 21               
  6  Elizabeth Seton Tc-Md                                        
     1) Hewitt, Felicia 20              2) Jackson, Jalen 22              
     3) Austin, Sky 23                  4) Lindsay, Anyae 20              
  7  Huntington Tc-Ny                                             
     1) Brooks, Alicia 20               2) Batista, Analisse 22           
     3) Bilkey, Hope 23                 4) Conte, Olivia 22               
  8  Img Elite Tc-Fl                                              
     1) Morris, Sanaa Rae 22            2) Douglas, Hannah 21             
     3) Saucedo-Franco, Daira 20        4) Francis, Jaden 21              
  9  Lion's Den Tc-Va                                             
     1) Orzehowski, Jacinta 18          2) Taylor, Kylia 18               
     3) Hogan, Keasia 18                4) Pryer, Elissa 18               
 10  Matthew Maury Tc-Va                                          
     1) Evans, Destini 21               2) Hall, Heaven 22                
     3) Hasberry, Junyce 20             4) McCount, Mekhia 20             
 11  Millville Tc-Nj                                              
     1) Ellis, Leah 20                  2) Bowman, Ciera 20               
     3) Goolsby, Amiyah 23              4) Bowman, Zaniah 20              
 12  Motor City Tc-Mi                                             
     1) Vines, Chloe 22                 2) Laurencin, Aasia 20            
     3) Kennard, Kourtney 20            4) Waldron, Nonah 23              
 13  Mustang Tc-Nc                                                
     1) Mumford, Ija 22                 2) Etchison, Ziyah 23             
     3) Gray-Williams, Ai'yana 23       4) Stevenson-Damon, Jadai 21      
 14  Paul Robeson Tc-Ny                                           
     1) Collins, Rehana 22              2) Bazilia, Qunizel 20            
     3) White, Lailah 20                4) Mc Donald, Leanne 22           
 15  Rancocas Valley Tc-Nj                                        
     1) Leak, Alyssa 21                 2) Chin, Anabella 22              
     3) Primas, Maya 20                 4) Nutt, Sheriyah 21              
 16  Saint Anthony's Tc-Ny                                        
     1) Ciaravino, Giavanna 22          2) Dolphin, Sarah 21              
     3) Beaubrun, Valencia 22           4) Butler, Nyha 20                
 17  South County Tc-Va                                           
     1) Lowe, Arcieri 20                2) Curry, Jaidyn 22               
     3) Small, Taylor 22                4) Jones, Lauren 20               
 18  Tomahawk Tc-Ct                                               
     1) Soule, Selina 12                2) Harding, Molly 10              
     3) Carroll, Riley 9                4) Forrest, Samantha 12           
 19  Track 757-Va                                                 
     1) Brown, Shayla 22                2) Davenport, Kijah 20            
     3) Rookard, SaMoan 20              4) Hall, Zaria 20                 
 20  Track Life University Tc-Mi                                  
     1) Jackson, Imani 20               2) Jackson, Kaila 22              
     3) Jenkins, Olivia 22              4) Burr, Leeah 22                 
 21  Union Catholic Tc-Nj                                         
     1) Charles, Aniyah 22              2) McDonald, Sydney 22            
     3) Thomas, A'Liyah 21              4) Tucker, Sydney 20              
 22  Western Branch Tc-Va                                         
     1) Ballard, Na'Taja 21             2) Weeks, Ltamra 20               
     3) Wiggins, Nylah HS               4) Brownridge, Taniyah HS         
 23  Whitman Tc-Ny                                                
     1) Pommells, Antonette 21          2) Walters, Aniyah 21             
     3) Schreiber, Lizzie tm            4) Paul, Gianna 22                
 24  Winslow Township Tc-Nj                                       
     1) James, Jaia 22                  2) Hammond, Janeya 20             
     3) Wright, Olivia 21               4) Perry, Nylah 20                
 
Event 19  Boys 4x400 Meter Relay Championship
===============================================================================
Sunday 3/15/2020 - 12:30 PM
    National:  3:12.53  1/18/2019   Bullis, Potomac, MD                        
                        Andre Turay,Ryan Willie,Jay Pendarvis,Ashton Allen
        Meet:  3:15.02  3/14/2009   New Bern, New Bern, NC                     
                        F Greene,M Sparks,Ant Hendrix,And Hendrix         
   NSIC Meet:  3:13.34  3/10/1996   John Muir, Pasadena, CA                    
                        J Tryon,S McCullough,M Haywood, Obie Moore        
   Armory HS:  3:13.06  2/6/2009    New Bern, New Bern, NC                     
                        Ant Hendrix,F Greene,M Sparks,And Hendrix         
     School                                                                 
===============================================================================
  1  7 Cities Seahawks Tc-Va                                      
     1) Mitchell, Camren 21             2) Kirk, Jaquez 20                
     3) Edwards, Richard 21             4) Ward, Donovan 22               
  2  Bullis Tc-Md                                                 
     1) Pendarvis, Myles 23             2) Pendarvis, Jay 20              
     3) McDuffie, Aidan 22              4) El-Amin, Jabril 20             
  3  Classical Tc-Ri                                              
     1) Badoo, Sam 21                   2) Schmidhauser, Max 20           
     3) Gomez, Javier 22                4) Kpadeh, Shalom 20              
  4  Colonials Tc-Ma                                              
     1) Harris, Cole 21                 2) Driscoll, Owen 21              
     3) O'Hara, Max 21                  4) Kao, Jacob 21                  
  5  Council Rock South Hawks Tc-Pa                               
     1) Ulrick, Ryan 22                 2) McDonnell, Paul 20             
     3) Helder, Logan 20                4) Batres, Tallon 21              
  6  DeMatha Tc-Md                                                
     1) Thomas, Kam’ryn 21            2) Smith, Samir 21                
     3) Phillips, Sage 22               4) Ciccel, Micah 21               
  7  East St. Louis Flyers Tc-Il                                  
     1) Burgess, Jamarriante 20         2) Lampley, Marcus 20             
     3) Robinson, Nathaniel 20          4) Williams, Darrione 20          
  8  Farragut Tc-Tn                                               
     1) Mcferran, Evan 20               2) Evans, Connor 21               
     3) Broda, Vincent 20               4) Grunau, Scott 20               
  9  Ford Flames Tc-Pa                                            
     1) McConnell, Samuel 20            2) Ney, Collin 20                 
     3) Hooks, Carrisson 20             4) Curry, Canaan 20               
 10  Freedom Tc-Va-Woodbridge                                     
     1) Ansah, James 21                 2) Barringer, Jaylen 21           
     3) Thorogood, Trei 21              4) Newman, Nick 21                
 11  Gray Bee Tc-Nj                                               
     1) Worrel, Justis 20               2) Jackson, Malique 22            
     3) Blake, Saveyon 21               4) Little, Malachi 20             
 12  Huntington Tc-Ny                                             
     1) Mays-McKoy, Tyriek 22           2) Kiviat, Cj 21                  
     3) Stevens, Justin 20              4) Joseph, Anthony 21             
 13  Jackson Tc-Nj                                                
     1) Novak, Zachary 20               2) Mollica, Nicholas 20           
     3) Coakley, Noah 20                4) McKown, Jake 20                
 14  Milford Mill Tc-Md                                           
     1) Miller, Marquis 21              2) Minto, Tyrese 21               
     3) Maduka, Matan 21                4) Favor, Fadunwa 21              
 15  Montclair Mounties Tc-Nj                                     
     1) Williams, Truman 21             2) Collins, Nathan 21             
     3) Bryan, Nathan 20                4) Legister, Jessie 21            
 16  Morris Hills Tc-Nj                                           
     1) Cortez, Juan 21                 2) Babe, Joshua 22                
     3) Yates, Nicholas 20              4) Wallace, Domenick 21           
 17  Motor City Tc-Mi                                             
     1) Smith, Jeremiah 20              2) Kennard II, Corey 20           
     3) Flake, Josh 22                  4) Bowens, Michael 20             
 18  Newburgh Elite Tc-Ny                                         
     1) Gould, Ryler 20                 2) Onwuka, James 21               
     3) Powell, Maleek 20               4) Worrell, Matthew 22            
 19  Newton North Tc-Ma                                           
     1) Kadambi, Raghav 20              2) Bennett, David 21              
     3) Burba, Bruce or                 4) Sherman, Alexander 21          
 20  Paul Robeson Tc-Ny                                           
     1) Mclean, Zander 21               2) Akwei, Jaden 21                
     3) Edmunds, Jaylin 20              4) Bowry, Mervyn 20               
 21  Phoenix Tc-Pa                                                
     1) Thomas, Noah M 22               2) Veith, Alex 20                 
     3) Spielman-Rodriguez, Dieg 21     4) Ellison, Ryan 21               
 22  Prime Time Performance-MI                                    
     1) Sage, Noah 18                   2) Miller, Ryan 18                
     3) Pyeatt, Ethan 18                4) Cook, Zac 18                   
 23  Royalty Tc-Pa                                                
     1) Maxwell, Shawn 21               2) Williams, Aaron 20             
     3) Turner, Sidney 20               4) Okyne, George 21               
 24  Scarlet Knights Tc-Ma                                        
     1) Martel, Peter 21                2) Fernandez, Paul 21             
     3) Chicko, Matthew 20              4) Chace, Jack 20                 
 25  Smithtown West Tc-Ny                                         
     1) Monastero, Samuel 20            2) Plaia, Lucas 20                
     3) Sabia, Daniel 20                4) Zdravkovic, Aleksandar 20      
 26  Union Catholic Tc-Nj                                         
     1) Cooper, Connor 21               2) Plummer, Myles 22              
     3) Jones, Tyhir 20                 4) Brown, Elijah 20               
 27  Union Tc-Nj                                                  
     1) Kwarteng, Brian 20              2) Garcia, Jesus 21               
     3) Gooden, Delano 20               4) Dallas, Bayyan 20              
 28  Western Branch Tc-Va                                         
     1) Massie, Quinton HS              2) Moore, George HS               
     3) Jones III, Michael HS           4) Bridges, DeAnte HS             
 
Event 20  Girls 4x400 Meter Relay Championship
===============================================================================
Sunday 3/15/2020 - 12:15 PM
Natl, Armory:  3:38.91  3/14/2004   Poly, Long Beach, CA                       
                        D Hayes, J Lee, S Woods, Shalonda Solomon         
        Meet:  3:39.70  3/12/2017   Bullis, Potomac,MD                         
                        L Phillips,L Harris,Masai Rusell,Shaniya Hall     
   NSIC Meet:  3:38.91  3/14/2004   Poly, Long Beach, CA                       
                        D Hayes, J Lee, S Woods, Shalonda Solomon         
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Angels Tc-Nj                                                 
     1) Barbaro, Nicole 20              2) Hoover, Eliza 22               
     3) Wynn, Jalen 20                  4) Rodriguez, Maris 20            
  2  Barrington Tc-Ri                                             
     1) Gagliano, Violet 09             2) Gagliano, Tess 21              
     3) Palethorpe, Jordynn 20          4) Howarth, Julia 20              
  3  Bronxville Tc-Ny                                             
     1) Koenig, Amelia 22               2) Ircha, Caroline 22             
     3) Kanganis, Alisa 20              4) Balseiro, Eve 20               
  4  Bullis Tc-Md                                                 
     1) Phillips, Leah 20               2) Hinton, Sage 23                
     3) Bernard, Mirai 23               4) Hall, Shaniya 20               
  5  Bullis Tc-Md  'B'                                            
     1) Smith, Noa 22                   2) Emery, Alexis 21               
     3) Bigelow, Ryan 23                4) Prinston, Neomie 22            
  6  Fits Pro Tc-Nj                                               
     1) Daniel, Blair 18                2) Lutz, Abigail 18               
     3) Errichetti, Sofia 16            4) Garozzo, Aliya Rae 20          
  7  Gahanna Lincoln Tc-Oh                                        
     1) Stafford, Ayannah 23            2) Chilton, Amryne 23             
     3) Trent, M'Kaia 22                4) Thigpen, Alexis 20             
  8  Huntington Tc-Ny                                             
     1) Batista, Analisse 22            2) Brooks, Alicia 20              
     3) O'Rourke, Caroline 22           4) Halbeisen, Brianna 22          
  9  Img Elite Tc-Fl                                              
     1) Morris, Sanaa Rae 22            2) Douglas, Hannah 21             
     3) OI, Sara 21                     4) Francis, Jaden 21              
 10  Lightning Tc-Dc                                              
     1) James, Sea'aira 21              2) Braxton, Jacqueline 22         
     3) Simmons, Skyy 23                4) Kelly, Fajr 21                 
 11  Motor City Tc-Mi                                             
     1) Waldron, Nonah 23               2) Roundtree, Jada 21             
     3) Jones, Jayla                    4) Vines, Chloe 22                
 12  Mvp League Tc-Va                                             
     1) Catlett, Emily 21               2) McCall, Trinity 20             
     3) Kosco, Kayla 20                 4) Pyatt, Aaliyah 21              
 13  Neuman-Goretti Tc-Pa                                         
     1) Pratt, Acey 20                  2) Hickson, Kami Joi 20           
     3) Johnson, Kimberly 21            4) Perry, Mykala 20               
 14  Newton North Tc-Ma                                           
     1) Kouroriez, Charlotte 22         2) Arceses, Lorna 22              
     3) Doherty, Grace 22               4) Doherty, Olivia 22             
 15  Ramapo Tc-Nj                                                 
     1) Anzaldo, Izzie 22               2) Lander, Cortney 21             
     3) Schwartz, Sophia 20             4) Vernieri, Sophia 21            
 16  Rancocas Valley Tc-Nj                                        
     1) Primas, Maya 20                 2) Chin, Anabella 22              
     3) Leak, Alyssa 21                 4) Nutt, Sheriyah 21              
 17  South County Tc-Va                                           
     1) Lowe, Arcieri 20                2) Curry, Jaidyn 22               
     3) Higgins, Victoria 22            4) Clarke, Naomi 22               
 18  Tomahawk Tc-Ct                                               
     1) Harding, Molly 10               2) Smith, Meghan 10               
     3) Carroll, Riley 9                4) Forrest, Samantha 12           
 19  Union Catholic Tc-Nj                                         
     1) Nkulume, Chidumga 20            2) Williams, Morgan 21            
     3) Jordan, Avery 21                4) Ysaac, Zamira 20               
 20  Union Catholic Tc-Nj  'B'                                    
     1) Jackson, Morgan 20              2) Nyinah, Maameyaa 23            
     3) Pray-Brown, Asydiah 22          4) Charles, Aniyah 22             
 21  W-L Tc-Va                                                    
     1) Brookover, Lucy 20              2) Alleyne, Kristen 20            
     3) Stewart, Rebecca 20             4) Tinsley, Yasmeen 21            
 22  Wachusett Tc-Ma                                              
     1) Raymond, Emily 22               2) Fitzgerald, Aoife 21           
     3) Durkan, Sarah 20                4) Santana, Amyah 20              
 23  Warwick Valley Tc-Ny                                         
     1) Fatta, Caroline 20              2) Mosier, Julia 21               
     3) Smith, Katherine 21             4) Thompson, Kristin 21           
 24  Western Branch Tc-Va                                         
     1) Ballard, Na'Taja 21             2) Brownridge, Taniyah HS         
     3) Clark, Allison HS               4) Nichols, Sheyenne HS           
 25  Woodbridge Barrons Tc-Nj                                     
     1) Catipay, Catherine 20           2) Murphy, Jada 20                
     3) Igbinobaro, Janice 20           4) Eason, Trinity 20              
 
Event 21  Boys 4x800 Meter Relay Championship
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 6:55 PM
  Natl, Meet:  7:36.99  3/15/2009   Albemarle, Charlottesville, VA             
                        Z Vrhovac, G Bradley, L Noble, A Kostelac         
   Armory HS:  7:39.30  3/10/2018   Loudoun Valley, Purcellville, VA           
                        C Wells, Jacob Hunter,Sam Affolder,C Bogucki      
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Battlefield Tc-Va                                            
     1) Hewitt, Alex 20                 2) Morris, Joseph 20              
     3) Tirrell, Jackson 20             4) Kennedy, David 20              
  2  Bay Shore Tc-Ny                                              
     1) Rabin, Jake 21                  2) Balsamo, Perry 20              
     3) Cofield, Darin 20               4) Kata, Nolan 20                 
  3  BC Tc-Ct                                                     
     1) Petrosky, Mark 20               2) Freve, Austin 21               
     3) DeAngelo, Nate 21               4) Ramirez, Jose 20               
  4  Carmel Tc-Ny                                                 
     1) Doherty, Ryan 22                2) Goldberg, Josh 21              
     3) Voyticky, Braeden 21            4) Martin, Zach 21                
  5  Colonials Tc-Ma                                              
     1) Thompson, Winston 20            2) Ji, Eric 20                    
     3) Wang, Brendt 20                 4) Straayer, Caleb 22             
  6  Council Rock South Hawks Tc-Pa                               
     1) Helder, Logan 20                2) McDonnell, Paul 20             
     3) Goldman, Shane 20               4) Dickel, Connor 20              
  7  Danbury Tc-Ct                                                
     1) Hefele, Jacob 20                2) Watson, Jack 20                
     3) Rosemark, Dylan 20              4) Kwarteng, Gabriel 21           
  8  DynizzleTC                                                   
     1) Kull, Erik 20                   2) Schafsteller, Karl 21          
     3) Zanck, Gavin 22                 4) Razi, Samir 20                 
  9  Free Bsr Tc-Ma                                               
     1) Howe, Benjamin 20               2) LaClair, Simon 20              
     3) Jacques, Timothy 20             4) L'Esperance, Tobias 20         
 10  Frontier Rc-Ny                                               
     1) Gleason, Brian 20               2) Bova, Preston 21               
     3) O'Brien, Connor 20              4) Peron, Joshua 21               
 11  Gahanna Lincoln Tc-Oh                                        
     1) Hight, Donovan 21               2) Shovlin, Caleb 20              
     3) Towler, Ben 20                  4) Jackson, Riley 20              
 12  Kingsway Regional Tc-Nj                                      
     1) Bentley, Ethan 20               2) Heineman, Jeffrey 22           
     3) Rakitis, Kyle 22                4) Caraccio, Stone 20             
 13  Legacy Tc-Ny                                                 
     1) Bianchi, Lorenzo 20             2) Hickey, Aidan 20               
     3) Cooke, Griffin 20               4) Hickey, Nolan 20               
 14  Minutemen Tc-Ma                                              
     1) Backert, Selvin 20              2) Eberle, Evan 22                
     3) Backert, Joshua 20              4) McGovern, Andrew 20            
 15  Newburgh Elite Tc-Ny                                         
     1) Simmons, Gavin 20               2) Batelic, Dominick 20           
     3) Diaz, Leonard 21                4) Haynes, Matthew 21             
 16  Newton North Tc-Ma                                           
     1) Ivanov, Alexander 20            2) Evans, Sean 20                 
     3) Tubman, Tyler 23                4) Strymish, Sam 20               
 17  Panther Creek Tc-Nc                                          
     1) Serrano, Casper 20              2) Desai, Milan 21                
     3) Hayes, Justin 21                4) Harrison, Ian 20               
 18  Phillips Exeter Academy                                      
     1) Kang, Jinwoo 20                 2) Coogan, William 20             
     3) Chen, Connor 21                 4) Kim, Sam 20                    
 19  Purple Tc-Mi                                                 
     1) Rennich, Owen 20                2) Monte Sano, Henry 22           
     3) Allen, Drew 20                  4) Wallace, Fred 22               
 20  Ridge Runners Tc-Nj                                          
     1) Sargen, Alex 20                 2) Kisker, James 22               
     3) Pinto, Will 21                  4) Roberts, Luke 21               
 21  Ridgefield Tc-Ct                                             
     1) Coffin, Chip 20                 2) Jupp, Simon 20                 
     3) Markos, Amit 21                 4) King, Charlie 21               
 22  Santa Fe Wolves-OK                                           
     1) Barron, Cameron 20              2) Wheeler, Max 20                
     3) Samwell, Martin 21              4) Mayfield, Connor 20            
 23  Sjb Elite Tc-Ny                                              
     1) O'Connell, John 20              2) Fiorillo, Patrick 20           
     3) Sanchez, Fernando 21            4) Healy, Brian 20                
 24  Stc Tf-Va                                                    
     1) Valentine, Hank 20              2) Tune, William 20               
     3) Whitlock, Johnny 20             4) Smith, Ian 20                  
 25  Syosset Tc-Ny                                                
     1) Mohtadi, Kevin 20               2) Pick, Hunter 20                
     3) DePinto, Justin 20              4) Rangell, Alex 20               
 26  The Jungle Tc-Va                                             
     1) Soto, Aiden 22                  2) Shultz, Carlos 20              
     3) Mussmon, Jeremiah 20            4) Smith, Matthew 21              
 27  Titans Tc-Pa                                                 
     1) Campbell, Gavin 20              2) Fenessy, Jared 20              
     3) Moelter, Owen 20                4) Tunceli, Can 20                
 28  Tomahawk Tc-Ct                                               
     1) Nogueira, Jadyn 12              2) Stone, Thomas 12               
     3) Smith, Ryan 12                  4) Smith, Jacob 12                
 29  Warrior Project-NC                                           
     1) Larson, Wesley 21               2) Fridrich, Tom 21               
     3) Durham, Krystopher 21           4) Toomey, Jake 20                
 30  West Springfield Tc-Va                                       
     1) Asady, Alex 21                  2) O'Donnell, John 22             
     3) Pritchard, Sam 20               4) Weeks, Chris 20                
 
Event 22  Girls 4x800 Meter Relay Championship
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 6:10 PM
Natl, Armory:  8:53.67  3/1/2002    Boys and Girls, Brooklyn, NY               
                        A Vargas, K Fernandez, M Francis, S Livingston    
        Meet:  8:54.11  3/15/2009   Southern Regional, Manahawkin, NJ          
                        K Bergin,Erin Horleman,Chelsea Cox,Jillian Smith  
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Boston Wolfpack-MA                                           
     1) Abdow, Lucy 21                  2) Everett, Samantha 21           
     3) Ahearn, Sophie 22               4) Jackson, Annie 20              
  2  Bronxville Tc-Ny                                             
     1) Black, Ava 22                   2) Stupart, Madeline 24           
     3) Marshall, Betsy 21              4) Balseiro, Eve 20               
  3  Carmel Tc-Ny                                                 
     1) Lee, Erin 23                    2) Alps, Emily 20                 
     3) Monge, Rebecca 21               4) Turk, Katie 21                 
  4  Chapel Hill Tc-Nc                                            
     1) Weber, Abby 22                  2) Pridgen, Virginia 21           
     3) Pirone, Mara 22                 4) Marvin, Megan 20               
  5  Charlotte Country Day Tc-Nc                                  
     1) Shaw, Harper 22                 2) Graham, Sara 20                
     3) Fonville, Linde 22              4) Spada, Sophie 20               
  6  Glen Head Rc-Ny                                              
     1) Lehane, Kayley 21               2) Rosencrans, Sophie 21          
     3) Schneider, Nicole 20            4) Doyle, Carolyn 20              
  7  Greenwich Tc-Ct                                              
     1) Janis, Demarest 20              2) Noble, Mari 21                 
     3) Collier, Grace 21               4) Morganti, Marissa 21           
  8  Hall Tc-Ct                                                   
     1) Healer, Mia gh                  2) Sanderson, Katherine gh        
     3) Holmes, Nora gh                 4) Zydanowicz, Jenna 20           
  9  Impulse Tc-De                                                
     1) Bocchetti, Elena 22             2) Dorsey, Mary Katherine 22      
     3) McLaughlin, Judith 21           4) Zamrowski, Grace 21            
 10  Kingsway Regional Tc-Nj                                      
     1) Pierontoni, Emily 20            2) Robinson, Skye 21              
     3) Pierontoni, Aubrey 23           4) Pierontoni, Allison 20         
 11  Legacy Tc-Ny                                                 
     1) Dennis, Jade 20                 2) Sinnott, Kara 23               
     3) Curtis, Amanda 23               4) Dennis, Jada 20                
 12  Marshfield Tc-Ma                                             
     1) Condon, Julie 22                2) Lovuolo, Ava 23                
     3) Hume, Ciara 21                  4) Henning, Charlotte 22          
 13  Mustang Tc-Ct                                                
     1) Ondy, Kayla 22                  2) Manning, Lauren 22             
     3) Doherty, Ailene 21              4) Coyle, Molly 20                
 14  Neuman-Goretti Tc-Pa                                         
     1) Johnson, Kimberly 21            2) Pratt, Acey 20                 
     3) Peterson, Sherisse 21           4) Hickson, Kami Joi 20           
 15  Newton Centre Athletics-MA                                   
     1) Bulczynski, Lily 22             2) Everett, Amelia 23             
     3) Marple, Addie 20                4) Jenks, Lucy 20                 
 16  PerkElite Tc-Pa                                              
     1) Kriney, Emily 22                2) Gordon, Ashley 21              
     3) Pultorak, Ava 23                4) Kriney, Meghan 20              
 17  Phoenix Tc-Pa                                                
     1) Price, Miracle 22               2) Wusinich, Rebecca 20           
     3) MacFarlane, Izzy 20             4) Trusty, Micah 22               
 18  Purple Tc-Mi                                                 
     1) Forsyth, Sarah 22               2) Baugh, Cookie 22               
     3) Forsyth, Rachel 24              4) Dudek, Zofia 20                
 19  Red Raider Tc-Ny                                             
     1) Morales, Haleigh 20             2) Gallagher, Erin 20             
     3) Ruffino, Catherine 20           4) Tuohy, Katelyn 20              
 20  Ridge Runners Tc-Nj                                          
     1) Stephen, Manon 20               2) Cicchetti, Olivia 20           
     3) LaCapra, Grace 22               4) Lyons, Morgan 21               
 21  Ridgefield Tc-Ct                                             
     1) McGrath, Rory 21                2) Langis, Katherine 20           
     3) Michalowski, Grace 21           4) Pisanelli, Tess 20             
 22  Seashore Force-VA                                            
     1) Gesick, Isabella 20             2) Heft, Austin 22                
     3) Mosley, Aniya 22                4) King, Meredith 20              
 23  Trumbull Tc-Ct                                               
     1) Marchand, Evelyn 22             2) Holden, Kali 22                
     3) Zaffina, Alessandra 20          4) Alexandru, Emily 20            
 24  Union Catholic Tc-Nj                                         
     1) Patterson, Ashleigh 20          2) Ysaac, Zamira 20               
     3) Morant, Leena 20                4) Williams, Morgan 21            
 25  Union Catholic Tc-Nj  'B'                                    
     1) Nyinah, Maameyaa 23             2) Granrath, Abby 22              
     3) Pray-Brown, Asydiah 22          4) Power, Kathryn 23              
 26  Ursuline Tc-Ny                                               
     1) Wilson, Claire 20               2) McLean, Haley 20               
     3) Grassi, Alexa 23                4) Banino, Daphne 22              
 27  Ward Melville Tc-Ny                                          
     1) Rathburn, Emma 21               2) Laguerre, Victoria 22          
     3) Bell, Julia 22                  4) Grant, Briana 21               
 28  West Springfield Tc-Va                                       
     1) Bock, Anna 21                   2) Herrema, Amy 20                
     3) Mayberry, Rachel 20             4) Orchard, Katie 20              
 
Event 23  Boys 4x1 Yard Relay 4xMile Relay Championship
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 11:20 AM
Ntl,Meet,Arm:  17:01.81  3/9/2019    Loudoun Valley, Purcellville, VA          
                         C Wells,Sam Affolder,Kevin Carlson,Jacob Hunter,  
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Bishop Hendricken Tc-Ri                                      
     1) DelBonis, David 20              2) Henseler, Luke 20              
     3) Reynolds, Evan 21               4) Feret, Michael 20              
  2  Black Bear Tc-Nh                                             
     1) Cox, Aidan 23                   2) Tkaczyk, Luke 21               
     3) Mackey, Wyatt 21                4) Dubois, Dawson 20              
  3  Boyle's Boys-MA                                              
     1) Jackson, Steven 20              2) Hughes, Connor 20              
     3) Mooney, Noah 21                 4) Nikolakopoulos, George 21      
  4  Calvert Hall Tc-Md                                           
     1) Myers, Andrew 21                2) Brocato, Adam 22               
     3) Paszkiewicz, Connor 20          4) Johnson, Owen 20               
  5  Conard Tc-Ct                                                 
     1) Sherry, Gavin 22                2) Roeed, Vebjoern 20             
     3) Sherry, Callum 22               4) Remigino, Tyler 21             
  6  Crozet Crew-VA                                               
     1) Eliason, Jack 20                2) Terrill, Stuart 20             
     3) Taylor, Joseph 21               4) Hawkes, Joe 20                 
  7  Draper Tc-Ut                                                 
     1) Boyle, Mark 20                  2) Harbertson, Alex 20            
     3) Beltran, Nathan 20              4) Allred, Easton 20              
  8  Evesham Harriers-NJ                                          
     1) Weschler, Ethan 20              2) Miller, Chase 20               
     3) Shea, Brett 21                  4) Jackson, Tyler 20              
  9  Hatboro-Horsham Tc-Pa                                        
     1) Dicola, Brian 23                2) Comber, Devon 21               
     3) Isabella, Stefano 20            4) Lasseter, Jaylen 20            
 10  La Salle Tc-Ri                                               
     1) DiMuccio, Maxwell 20            2) McLoughlin, John 21            
     3) Chambers, Tyler 20              4) Maxwell, Alex 21               
 11  Middlesex Track Club-MA                                      
     1) Austen, Cooper 22               2) Gartner, Caleb 21              
     3) Hadden, Maclean 21              4) O'Toole, Justin 20             
 12  Scorpions Tc-Fl                                              
     1) Montague, Gabe 21               2) Wilson, Justin 22              
     3) Kraver, Josh 20                 4) Stern, Josh 21                 
 13  Severna Park Tc-Md                                           
     1) Muldoon, Jack 21                2) Gelfand, Jake 21               
     3) Engleman, Nick 20               4) Sloat, Carson 21               
 14  Staples Tc-Ct                                                
     1) Taubenheim, Nicholas 20         2) Lepska, George 21              
     3) O'Kane, Teddy 20                4) Fierro, Morgan 20              
 15  The Jungle Tc-Va                                             
     1) Mussmon, Jeremiah 20            2) Carlson, Kevin 20              
     3) Smith, Matthew 21               4) Shultz, Carlos 20              
 16  The Jungle Tc-Va  'B'                                        
     1) Barreto, Mateo 20               2) Hasle, Kellen 20               
     3) Esatto, Timothy 22              4) Ney, Taylor 20                 
 17  Tolland Tc-Ct                                                
     1) Sauter, Alec 20                 2) Paolangeli, Nathan 20          
     3) McNamee, Killian 20             4) Cayward, Jackson 21            
 18  Warrior Project-NC                                           
     1) Barajas, Chase 21               2) Sanneman, Sam 21               
     3) Larson, Wesley 21               4) Toomey, Jake 20                
 19  West Morris Wolfpack-NJ                                      
     1) Gillikin, Benjamin 20           2) Ackerman, Erik 21              
     3) Chen, Brandon 22                4) Lusskin, Luke 20               
 
Event 24  Girls 4x1 Yard Relay 4xMile Relay Championship
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 10:40 AM
  Natl, Meet:  19:59.24  3/12/2005   Saratoga Springs, Saratoga, NY            
                         L Ferguson, K Delay, C Lane, Nicole Blood         
   Armory HS:  20:00.97  3/10/2012   Tatnall, Wilmington, DE                   
                         R Anderson J Williams, R Salter, Haley Pierce     
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Barrington Tc-Ri                                             
     1) Chun, Stephanie 20              2) Livingston, Caroline 20        
     3) Nozaki, Margaret 20             4) Turgeon, Lyndsey 21            
  2  Bison Rc-Ny                                                  
     1) Mariano, Tori 20                2) Dunkel, Charlotte 25           
     3) Higgins, Kaleigh 23             4) Griffin, Leonni 24             
  3  Bonny Eagle Tc-Me                                            
     1) Pendleton, Emmaline 22          2) Hesler, Delaney 22             
     3) Dunne, Ella 21                  4) Stevens, Hannah 22             
  4  Brooklyn Tech Tc-Ny                                          
     1) Jimenez, Susan 22               2) Doogan, Lucinda 20             
     3) Osman, Farah 22                 4) Huynh, Christy 20              
  5  Carlisle Tc-Pa                                               
     1) Hossfeld, Savannah 20           2) Toti, Sophia 20                
     3) Shank, Gretal 21                4) Salomone, Sophie 21            
  6  Carolina Cavaliers Tc-Nc                                     
     1) Helms, Leah 21                  2) Nasta, Lillian 23              
     3) Preisano, Alyssa 23             4) Hill, Madeline 21              
  7  Chapel Hill Tc-Nc                                            
     1) Runkle, Sydney 21               2) Daley, Nora 23                 
     3) Maughan, Amelia 22              4) Weber, Abby 22                 
  8  Colts Neck Tc-Nj                                             
     1) Petschauer, Olivia 23           2) Wilmot, Ava 23                 
     3) Shapiro, Natalie 20             4) Shapiro, Lilly 22              
  9  Corning Tc-Ny                                                
     1) Mason, Claire 20                2) Ketchum, Faithe 22             
     3) Lawson, Alicia 21               4) Keys, Lydia 21                 
 10  Dobyns-Bennett Tc-Tn                                         
     1) Mc Reynolds, Julianna 20        2) Neglia, Sasha 20               
     3) Russum, Emma 20                 4) Headrick, Autumn 23            
 11  Glen Head Rc-Ny                                              
     1) Archer, Elle 24                 2) Doyle, Carolyn 20              
     3) Rosencrans, Sophie 21           4) Schneider, Nicole 20           
 12  Haddonfield Rc-Nj                                            
     1) Naticchia, Sarah 21             2) Colflesh, Allison 21           
     3) Colflesh, Lindsay 21            4) Weiner, Payton 21              
 13  Hall Tc-Ct                                                   
     1) Sanderson, Katherine gh         2) Kitz, Rose gh                  
     3) Holmes, Nora gh                 4) Zydanowicz, Jenna 20           
 14  Hilliard Davidson Tc-Oh                                      
     1) Hoersten, Sophia 20             2) Hoersten, Ava 21               
     3) Jones, Caitlyn 23               4) Stull, Lindsay 21              
 15  Island Express Tc-Ny                                         
     1) Brown, Alyssia 22               2) Comerford, Giavanna 21         
     3) Dinneen, Lola 23                4) Dinneen, Sierra 20             
 16  Kinetic Tc-Ny                                                
     1) Hart, Mackenzie 22              2) Kurto, Ella 22                 
     3) Wheeler, McKinley 23            4) Wheeler, Sheridan 23           
 17  Kingsway Regional Tc-Nj                                      
     1) Pierontoni, Emily 20            2) MacFarland, Allison 21         
     3) Pierontoni, Aubrey 23           4) Pierontoni, Allison 20         
 18  Liverpool Tc-Ny                                              
     1) Carlson, Sydney 21              2) Nash, Kara 23                  
     3) McCarthy, Gabby 21              4) Schulz, Jenna 20               
 19  Midlothian Tc-Va                                             
     1) Bowe, Caroline 21               2) Garcia, Gabriella 22           
     3) Bonser, Kylie an                4) Schepker, Annabel 20           
 20  Natick Tc-Ma                                                 
     1) Connolly, Katherine 21          2) Girard, Genna 20               
     3) Fleming, Caroline 20            4) Dougherty, Mary 21             
 21  Nittany Tc-Pa                                                
     1) Kwasnica, Marlee 23             2) Haushalter, Elly 20            
     3) Reed, Jordan 21                 4) Gilpatrick, Lizzie 20          
 22  Panorama Farms Project-VA                                    
     1) Leach, Sarah 20                 2) Hughlett, Caroline 23          
     3) Zarzyski, Madelyne 20           4) DeBoer, Arianna 21             
 23  Patriot Ac-Ma                                                
     1) Johnson, Nora 21                2) Stevens, Katharine 21          
     3) Bergman, Iris 21                4) Kerimo, Emma 21                
 24  Patriots Tc-Md                                               
     1) Bissett, Nicole 23              2) Mack, Hannah 21                
     3) Tolson, Carley 22               4) Olson, Oakley 21               
 25  Ridgefield Tc-Ct                                             
     1) Keller, Georgia 23              2) Jasminski, Elizabeth 20        
     3) Rector, Katherine 22            4) Pisanelli, Tess 20             
 26  Sachem Spiked Shoe Club-NY                                   
     1) Violi, Alexis 21                2) Trejo, Lauren 21               
     3) Mahon, Brenin 22                4) Merone, Melissa 20             
 27  The Jungle Tc-Va                                             
     1) Fetterolf, Ricky 21             2) Holland, Hannah 20             
     3) Holland, Kyra 20                4) Gordon, Ava 22                 
 28  Ursuline Tc-Ny                                               
     1) Wilson, Claire 20               2) McLean, Haley 20               
     3) McLean, Caitlin 20              4) Banino, Daphne 22              
 29  Ward Melville Tc-Ny                                          
     1) Probst, Amanda 24               2) Laguerre, Victoria 22          
     3) Rathburn, Emma 21               4) Grant, Briana 21               
 30  Warrior Project-NC                                           
     1) Ritter, Anna 21                 2) Abrams, Kathleen 20            
     3) Davis, Anna 20                  4) Starkie, Elizabeth 21          
 31  Witches Tc-Ct                                                
     1) Sgambelluri, Nina 22            2) Wright, Brynne 20              
     3) Wright, Brooke 20               4) Collins, Quinn 20              
 32  XC Elite Tc-Va                                               
     1) Gibson, Taylor 23               2) Jayaraj, Marianne 22           
     3) Lecker, Olivia 20               4) Graham, Bethany 20             
 
Event 25  Boys 1600 Sprint Medley Championship
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 3:05 PM
Ntl,Meet,Arm:  3:24.02  3/12/2016   Chantilly, Chantilly, VA                   
                        M Scopellite,J Loh,Titus Jeffries,Brandon McGorty 
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Billerica Tc-Ma                                              
     1) Freitas, Rodrigo 20             2) D'Agostino, Ryan 20            
     3) Harris, Stephen 20              4) Dinsmore, Thomas 20            
  2  Bullis Tc-Md                                                 
     1) Pendarvis, Myles 23             2) Peal, Sydney 21                
     3) El-Amin, Jabril 20              4) Karayianis, Nicholas 20        
  3  Carolina Cavaliers Tc-Nc                                     
     1) Koerner, Jacob 21               2) Ross, Zach 21                  
     3) McNally, Aidan 21               4) Schihl, Mickey 21              
  4  Classical Tc-Ri                                              
     1) Badoo, Sam 21                   2) Garcia, Anthony 21             
     3) Schmidhauser, Max 20            4) Murphy, Conor 20               
  5  DeMatha Tc-Md                                                
     1) Beckford, Malcolm               2) Winston, Kevin 22              
     3) West, Brian 20                  4) Grogan, Dawson 22              
  6  Devils Tc-Ny                                                 
     1) Cozzy, Anthony 21               2) Adadjo, David 21               
     3) Nova, Dominic 20                4) Donohue, Thomas 21             
  7  Fidelis Tc-Ny                                                
     1) Niosi, Dean 20                  2) Lanore, Frank 20               
     3) Spezio, Louis 22                4) Paxis, Christopher 20          
  8  Gilman Tc-Md                                                 
     1) Cortezi, Gus 20                 2) Brooks, JB 22                  
     3) Gonzalez-Reed, Nico 20          4) Wittstadt, Beck 21             
  9  Hardin Valley Tc-Tn                                          
     1) Gunn, Kelton 20                 2) Hibbert, Jordan 20             
     3) Rome, Austin 22                 4) Blackston, Daniel 22           
 10  Huntington Tc-Ny                                             
     1) James, Isaiah 21                2) Rowe, Chad 21                  
     3) Martinez, Julio 22              4) Francis, Jahmar 24             
 11  Knightmare Tc-Va                                             
     1) Kennedy, Jackson 20             2) Karen, Max 20                  
     3) Snow, Stephen 21                4) Gay, William 20                
 12  La Salle Tc-Ri                                               
     1) Nuahn, Alex 20                  2) Monteiro, Corey 21             
     3) Domingo, Joseph 21              4) Wilbur, Jack 20                
 13  Long Island Alliance-NY                                      
     1) Arango, Juan 20                 2) Padron, Alec 21                
     3) Howes, Jared 22                 4) Jarski, Luke 20                
 14  Milford Mill Tc-Md                                           
     1) Wigfield, Breez 21              2) Staats, Shavar 21              
     3) Miller, Marquis 21              4) Otusajo, Korede 22             
 15  Minutemen Tc-Ma                                              
     1) Her, Brian 20                   2) Atkins, Ryan 21                
     3) Breen, Colin 20                 4) Benson, Micah 20               
 16  Motor City Tc-Mi                                             
     1) Bowens, Michael 20              2) Lassiter, Greg 20              
     3) Flake, Josh 22                  4) Cooper, Camerie 21             
 17  Mount Sinai Tc-Ny                                            
     1) Wei, Justin 20                  2) Grolz, Tommy 21                
     3) Franks, George 22               4) Xerri, Mario 20                
 18  Newton North Tc-Ma                                           
     1) Kadambi, Raghav 20              2) Love, Otis 20                  
     3) Sherman, Alexander 21           4) Horsburgh, Ian or              
 19  North Tc-Nj                                                  
     1) Hankins, Zach 20                2) Dean, Ryan 22                  
     3) Warner, Kenny 21                4) Ridgeway, Jalen 22             
 20  Prime Time Performance-MI                                    
     1) McFerrin, Gabe 20               2) Glenn, Caleb 18                
     3) Davenp, Christopher 20          4) Sims, Christian 20             
 21  Red Storm TC                                                 
     1) DeBenedetto, Salvator 20        2) Callahan, Alexander 21         
     3) Flaker, Jayden 22               4) Barry, Zachary 22              
 22  Smithtown West Tc-Ny                                         
     1) Zdravkovic, Aleksandar 20       2) Monastero, Samuel 20           
     3) Plaia, Lucas 20                 4) Danzi, Michael 20              
 23  Union Catholic Tc-Nj                                         
     1) Cooper, Connor 21               2) Axt, Matt 20                   
     3) Jones, Tyhir 20                 4) Brown, Elijah 20               
 24  Westchester Tc-Ny                                            
     1) Dionne, Will re                 2) Guber, Ryan 21                 
     3) Foote, Aaron 20                 4) O'Brien, Joseph 20             
 25  Weston Wildcat Ac-Ma                                         
     1) Kiani, Ramin 20                 2) Lehman, Connor 21              
     3) Luu, Nathaniel 20               4) Diebold, Peter 20              
 
Event 26  Girls 1600 Sprint Medley Championship
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 2:20 PM
Ntl,Meet,Arm:  3:52.68  3/14/2015   Rush-Henrietta, Henrietta, NY              
                        L Thomas,Tori Thompson,Ceara Watson,Sammy Watson  
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Attached Tc-Ma                                               
     1) Toll, Elizabeth 18              2) Stoddard, Claire 18            
     3) Schoenberg, Samantha 20         4) McClain, Tessa 20              
  2  Billerica Tc-Ma                                              
     1) Anderson, Deidra 20             2) Murphy, Paige 22               
     3) Magliozzi, Sophia 20            4) Dimanche, Leithsa 20           
  3  Bishop Loughlin Lions Tc-Ny                                  
     1) White, Brianna 20               2) Derrick-Bain, Brinesha th      
     3) Moore, Anissa 23                4) Palmer, Adia 20                
  4  Blue Hawk Tc-Nh                                              
     1) Fraser, Ella 21                 2) Lavelle, Sydney 22             
     3) Agri, Autumn 21                 4) Mercier, Grace 21              
  5  Bronxville Tc-Ny                                             
     1) Ircha, Caroline 22              2) Kanganis, Alisa 20             
     3) Balseiro, Eve 20                4) Black, Ava 22                  
  6  Bronxville Tc-Ny  'B'                                        
     1) Weild, Kelly 21                 2) Rao, Lauren 22                 
     3) Mellinghoff, Sabrina 20         4) Marshall, Betsy 21             
  7  Brookline Warriors Track Club                                
     1) Cloney, Annabel 22              2) Wager, Cecelia 23              
     3) Jordan, Camille 23              4) Nagle, Sonja 21                
  8  Bullis Tc-Md                                                 
     1) Lyons, Mikaela 22               2) Frederick, Nia 20              
     3) Hall, Shaniya 20                4) Wright, Ariana 21              
  9  Eht Tc-Nj                                                    
     1) Princz, Lauren 21               2) Germann, Gabrielle 20          
     3) Rutledge, Anne 21               4) Leak, Isabella 20              
 10  Fits Pro Tc-Nj                                               
     1) Harris, Skylar 18               2) Daniel, Blair 18               
     3) Garozzo, Aliya Rae 20           4) Lutz, Abigail 18               
 11  Franklin Tc-Nj                                               
     1) Cruz, Vera 20                   2) Fofanah, Alisha 22             
     3) Assoumany, Blessing 22          4) Jackson, Jasmine 22            
 12  Greenwich Tc-Ct                                              
     1) Williams, Jada 20               2) Egan, Kayla 22                 
     3) Granitto, Bianca 22             4) Harris, Zoe 20                 
 13  Huntington Tc-Ny                                             
     1) Beverly, Amirah 24              2) Swanson, April 22              
     3) Brooks, Alicia 20               4) Batista, Analisse 22           
 14  Lady Goldbacks Tc-Ny                                         
     1) Johnson, Nancy 21               2) Walters, Taylor 22             
     3) Kuylen, Sania 22                4) Wise-Sweat, Amilia 21          
 15  Lightning Tc-Dc                                              
     1) Braxton, Jacqueline 22          2) Simmons, Skyy 23               
     3) James, Sea'aira 21              4) Kelly, Fajr 21                 
 16  Montclair Mounties Tc-Nj                                     
     1) Webb, Stephanie 21              2) Lawson, Kiya 22                
     3) Holland-Thomas, Rukiya 21       4) Battleson-Gunkel, Evelyn 20    
 17  Motor City Tc-Mi                                             
     1) Vines, Chloe 22                 2) Roundtree, Jada 21             
     3) Todd, Tamyra 21                 4) Jones, Jayla                   
 18  Mount De Sales Tc-Md                                         
     1) Flynn, Grace 20                 2) Nilan, Claire 20               
     3) Whittaker, Isabella 20          4) Whittaker, Juliette 22         
 19  Mount Sinai Tc-Ny                                            
     1) Gunasekera, Sarah 20            2) Franks, Kyra 22                
     3) Chandrika, Kaitlyn 21           4) Connelly, Sarah 20             
 20  New Rochelle Tc-Ny                                           
     1) Crosswhite, Arriana 20          2) Moxey, Olivia 22               
     3) Deda, Teresa 21                 4) Casas, Kaitlyn 23              
 21  Newton North Tc-Ma                                           
     1) Bostwick, Tessa 20              2) Magre, Isabelle 21             
     3) Reiner, Claire 21               4) Kouroriez, Charlotte 22        
 22  Paul Robeson Tc-Ny                                           
     1) Collins, Rehana 22              2) Mc Donald, Leanne 22           
     3) Lashley, Nickel 21              4) White, Lailah 20               
 23  Peabody Tc-Ma                                                
     1) Nasso, Dado 21                  2) Headley-Mawasi, Sadai 21       
     3) Murphy, Jolene 21               4) DiVasta, Sarah 23              
 24  Pfafftown Rc-Nc                                              
     1) Grant, Maia 22                  2) Razzak, Khalilah 20            
     3) Jenkins, Nytrinitey 20          4) Parks, Gwendolyn 21            
 25  Phoenix Tc-Pa                                                
     1) Price, Miracle 22               2) Shell, Inara 21                
     3) MacFarlane, Izzy 20             4) Trusty, Micah 22               
 26  Purple Tc-Mi                                                 
     1) Jackson, Justice 21             2) Fletcher, Skylar 22            
     3) Forsyth, Sarah 22               4) Dudek, Zofia 20                
 27  South Lakes Tc-Va                                            
     1) Howard, Jillian 22              2) Waller, Hannah 20              
     3) Gregory, Mary 20                4) Lannen, Emily 20               
 28  Suffern Tc-Ny                                                
     1) Galvin, Sarah 21                2) Korman, Jessica 21             
     3) Daterao, Monal 20               4) Hennelly, Mary 20              
 29  Union Catholic Tc-Nj                                         
     1) McDonald, Sydney 22             2) Thomas, A'Liyah 21             
     3) Nkulume, Chidumga 20            4) Jackson, Morgan 20             
 30  Warwick Valley Tc-Ny                                         
     1) Beattie, Lily 24                2) Fatta, Caroline 20             
     3) Thompson, Kristin 21            4) Smith, Katherine 21            
 
Event 27  Boys Distance Medley Championship
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 8:10 PM
Ntl,Meet,Arm:  9:54.41  3/8/2019    Loudoun Valley, Purcellville, VA           
                        Jacob Hunter,Akere Simms,Connor Wells,Sam Affolder
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Allentown Tc-Nj                                              
     1) Somers, Nate 20                 2) Bragger, Jake 20               
     3) Heinz, Michael 20               4) Murphy, Liam 20                
  2  Bridgewater-Raritan Tc-Nj                                    
     1) Boone, Foster 20                2) Acheson, Kevin 20              
     3) Agarwal, Nikhil 20              4) Langon, Marco 22               
  3  Brothers Tc-Nj                                               
     1) Hill, Troy 20                   2) Ferraiola, Ethan 20            
     3) Moran, Jack 22                  4) Powell, Shaw 20                
  4  Calvert Hall Tc-Md                                           
     1) Myers, Andrew 21                2) Moore, Ryan 21                 
     3) Schield, Josh 20                4) Johnson, Owen 20               
  5  D-Squad Tc-Va                                                
     1) Woodhouse, Garrett 21           2) Davidson, Tor 20               
     3) Banerji, Lucas 20               4) Morse, Zach 21                 
  6  Hatboro-Horsham Tc-Pa                                        
     1) Isabella, Stefano 20            2) Ryu, Caleb 21                  
     3) Lasseter, Jaylen 20             4) Comber, Devon 21               
  7  Iona Prep Tc-Ny                                              
     1) Destasio, Michael 20            2) Crea, Damian 20                
     3) Hargraves, Jordan 22            4) Bravo, Pedro 20                
  8  Kingsway Regional Tc-Nj                                      
     1) Rakitis, Kyle 22                2) Bentley, Ethan 20              
     3) Heineman, Jeffrey 22            4) Caraccio, Stone 20             
  9  La Salle Tc-Ri                                               
     1) Chambers, Tyler 20              2) Doss, Steven 20                
     3) Wilbur, Jack 20                 4) McLoughlin, John 21            
 10  Marshfield Tc-Ma                                             
     1) Pesko, Drew 22                  2) MacDonald, Clay 21             
     3) McGlame, Quin 21                4) Valianti, Nick 20              
 11  Mason Comets Tc-Oh                                           
     1) Pitcher, Brendan 21             2) Jakkula, Abhishek 20           
     3) Singh, Rajan 20                 4) Meyer, Johan 20                
 12  Patriot Ac-Ma                                                
     1) Kovacevic, Marko 21             2) Ngaw, Matthew 20               
     3) Naidu, Arya 21                  4) Chaffin, William 20            
 13  Project Creek-MD                                             
     1) Eshetu, Henok 20                2) Abdur-Rahim, Yasin 20          
     3) Fofana, Lamine 20               4) Fantaw, Ayalew 20              
 14  Ridge Runners Tc-Nj                                          
     1) Pinto, Will 21                  2) Roberts, Luke 21               
     3) Kisker, James 22                4) Barna, Jackson 22              
 15  Ridgefield Tc-Ct                                             
     1) Namiot, Charles 21              2) Jupp, Simon 20                 
     3) Markos, Amit 21                 4) King, Charlie 21               
 16  Riverdale Country Tc-Ny                                      
     1) Oakes, Nathaniel 20             2) Miller, Aaron 20               
     3) Nivar, Kelvyn 20                4) Wolfson, Tobias 20             
 17  Saints Tc-Ri                                                 
     1) Mayol, Pedro 23                 2) Medeiros, Nasavell 20          
     3) Kipyego, Devan 23               4) Kipyego, Darius 21             
 18  The Jungle Tc-Va                                             
     1) Carlson, Kevin 20               2) Soto, Aiden 22                 
     3) Smith, Matthew 21               4) Shultz, Carlos 20              
 19  The Jungle Tc-Va  'B'                                        
     1) Mussmon, Jeremiah 20            2) Elhaij, Essa 21                
     3) Barreto, Mateo 20               4) Ney, Taylor 20                 
 20  TriTown Tc-Ma                                                
     1) Norberg, Michael 20             2) Joseph, Jovan 21               
     3) DeLorenzo, Eric li              4) Griffin, Mike 20               
 21  Union Catholic Tc-Nj                                         
     1) Granizo, Matt 21                2) Jones, Tyhir 20                
     3) Brown, Elijah 20                4) Plummer, Myles 22              
 22  West Morris Wolfpack-NJ                                      
     1) Gillikin, Benjamin 20           2) Richards, Thomas 20            
     3) Brown, Cameron 21               4) Lusskin, Luke 20               
 23  West Springfield Tc-Va                                       
     1) Weeks, Chris 20                 2) Mosley, Ruben 20               
     3) Pritchard, Sam 20               4) Stuck, Sean 20                 
 24  Westchester Tc-Ny                                            
     1) Young, Rishi 21                 2) Foote, Aaron 20                
     3) Foote, Nathan 20                4) O'Brien, Joseph 20             
 
Event 28  Girls Distance Medley Championship
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 7:50 PM
    National:  11:34.54  1/14/2017   Lake Braddock, Burke, VA                  
                         S Browning,Skyla Davidson,S Schwers,Kate Murphy   
Meet, Armory:  11:34.85  3/11/2016   North Rockland, Thiells, NY               
                         Alex Harris,Camille Cameron,Syd March,Kate Tuohy  
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Barrington Tc-Ri                                             
     1) Chun, Stephanie 20              2) Howarth, Julia 20              
     3) Zitzmann, Meghan 21             4) Livingston, Caroline 20        
  2  Bay Shore Tc-Ny                                              
     1) Carpenter, Sydney 20            2) Grassia, Mia 22                
     3) Walser, Kerry 20                4) Singh, Roshni 20               
  3  Big Red Tc-Nj                                                
     1) Duffy, Kiera 22                 2) Aririguzoh, Amy 20             
     3) Ritter, Laila 22                4) Bednar, Charlotte 22           
  4  Blue Devil Tc-Nj                                             
     1) Boufarah, Isabel 21             2) Csorba, Julia 20               
     3) Collins, Caroline 21            4) Hamilton, Katie 21             
  5  Brentwood Tc-Tn                                              
     1) Rutherford, Sofia 22            2) Williams, Camille 23           
     3) Banovac, Anna 21                4) Donnelly, Beth 20              
  6  Colts Neck Tc-Nj                                             
     1) Shapiro, Natalie 20             2) Lerner, Sasha 20               
     3) Sakoutis, Arianna 20            4) Shapiro, Lilly 22              
  7  Cornwall Tc-Ny                                               
     1) Kelly, Claire 21                2) Perez, Sophia 20               
     3) Samuelson, Julia 21             4) Baloga, Karrie 23              
  8  Eht Tc-Nj                                                    
     1) Shafer, Olivia 20               2) Mulloy, Jaidyn 21              
     3) Rutledge, Anne 21               4) Leak, Isabella 20              
  9  Fireside Tc-Ny                                               
     1) Holland, Lindsay 20             2) North, Alex 24                 
     3) Nordmann, Alexis 21             4) Trainor, Sarah 20              
 10  Glen Head Rc-Ny                                              
     1) Rosencrans, Sophie 21           2) Lehane, Kayley 21              
     3) Doyle, Carolyn 20               4) Schneider, Nicole 20           
 11  Greenwich Tc-Ct                                              
     1) Harris, Zoe 20                  2) Granitto, Bianca 22            
     3) Collier, Grace 21               4) Noble, Mari 21                 
 12  Hall Tc-Ct                                                   
     1) Sanderson, Katherine gh         2) Healer, Mia gh                 
     3) Holmes, Nora gh                 4) Zydanowicz, Jenna 20           
 13  Island Express Tc-Ny                                         
     1) Brown, Alyssia 22               2) Garcia, Sofia 20               
     3) Comerford, Giavanna 21          4) Dinneen, Sierra 20             
 14  Legacy Tc-Ny                                                 
     1) Dennis, Jada 20                 2) Sinnott, Kara 23               
     3) Curtis, Amanda 23               4) Dennis, Jade 20                
 15  Phoenix Tc-Pa                                                
     1) Trusty, Micah 22                2) Shell, Inara 21                
     3) Price, Miracle 22               4) Russell, Lydia 20              
 16  Purple Tc-Mi                                                 
     1) Forsyth, Sarah 22               2) Jackson, Justice 21            
     3) Baugh, Cookie 22                4) Dudek, Zofia 20                
 17  Red Raider Tc-Ny                                             
     1) Morales, Haleigh 20             2) St. Fort, Esther 23            
     3) Ruffino, Catherine 20           4) Tuohy, Katelyn 20              
 18  Seashore Force-VA                                            
     1) King, Meredith 20               2) Heft, Austin 22                
     3) Reed, Maggie 22                 4) Mosley, Aniya 22               
 19  Stotan Racing-NY                                             
     1) White, Phoebe 20                2) Mejico, Fiona 21               
     3) Kaercher, Grace 21              4) Walters, Claire 20             
 20  The Jungle Tc-Va                                             
     1) Holland, Hannah 20              2) Soly, Maria 21                 
     3) Holland, Kyra 20                4) Gordon, Ava 22                 
 21  Trotter Tc-Ny                                                
     1) O'Donnell, Meghan 21            2) McKenna, Kirsten 21            
     3) Tippin, Sara 21                 4) Schramm, Kayla 22              
 22  Trumbull Tc-Ct                                               
     1) Cardell, Carolyn 20             2) Marchand, Evelyn 22            
     3) Alexandru, Emily 20             4) Holden, Kali 22                
 23  Ursuline Tc-Ny                                               
     1) Wilson, Claire 20               2) Conroy, Casey 20               
     3) McLean, Haley 20                4) Banino, Daphne 22              
 24  Whippets Foot Rc-Pa                                          
     1) Flannery, Lauren 20             2) Schreiber, Sarah 22            
     3) Thir, Aliza 21                  4) Flannery, Reagan 20            
 
Event 29  Boys 4x100 Meter Relay Championship Prelims
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 12:25 PM
Ntl,Meet,Arm:  28.62                                                           
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Bulldog Elite Tc-Nc                                          
     1) Williams, Brian 21              2) Hill, Steven 20                
     3) Ruffin, Christian 21            4) McRae, Romell 20               
  2  Gray Bee Tc-Nj                                               
     1) Edwin, Henry 20                 2) Adweole, Olatunji 20           
     3) Reyes, Josue 21                 4) Boxton, Iyad 22                
  3  Minnesota Flyers Tc-Mn                                       
     1) Clark, Ezekiel 21               2) Donahue, Joseph 20             
     3) Erick, Calder 20                4) Heald, Slade 22                
  4  Pfafftown Rc-Nc                                              
     1) King-Penn, Jayden 21            2) Bowden, Tristen 21             
     3) Moyer Jr, Daniel 20             4) Woods, Tazhae 21               
 
Event 30  Girls 4x100 Meter Relay Championship Prelims
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 12:05 PM
Ntl,Meet,Arm:  30.44                                                           
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Bulldog Elite Tc-Nc                                          
     1) Hart, Jahzara 22                2) Jones, Kassidy 22              
     3) Udoye, Nneka 22                 4) Judd, Ani 20                   
  2  Bullis Tc-Md                                                 
     1) Greene, Myla 23                 2) Pierre, Jada 21                
     3) Pittman, Tiffani 21             4) Hinton, Sage 23                
  3  Bullis Tc-Md  'B'                                            
     1) Lyons, Mikaela 22               2) Thomas, Ashley 22              
     3) Oridedi, Rashidat 22            4) Smith, Noa 22                  
  4  Paul Robeson Tc-Ny                                           
     1) Mc Donald, Leanne 22            2) Bazilia, Qunizel 20            
     3) Matthews, Joelle 22             4) Collins, Rehana 22             
  5  Tomahawk Tc-Ct                                               
     1) Soule, Selina 12                2) Carroll, Riley 9               
     3) Harding, Molly 10               4) Forrest, Samantha 12           
  6  Track 757-Va                                                 
     1) Hall, Zaria 20                  2) Davenport, Kijah 20            
     3) Chambers, Kenya 20              4) Rookard, SaMoan 20             
  7  Track Life University Tc-Mi                                  
     1) Jackson, Imani 20               2) Jackson, Kaila 22              
     3) Jenkins, Olivia 22              4) Sheard, Madison 23             
 
Event 31  Boys High Jump Championship
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 5:00 PM
  Natl, Meet:  7-05.25  3/14/2004   Scott Sellers, Cinco Ranch,Katy, TX        
   Armory HS:  7-03.75  3/14/2003   Mike Morrison, Willingboro, NJ             
    Freshman:     6-08  1998        Ivan Schmidt, Penncrest, Media, PA         
   Sophomore:     7-02  1/11/2003   Scott Sellers, Cinco Ranch, Katy, TX       
      Junior:  7-05.25  3/14/2004   Scott Sellers, Cinco Ranch, Katy, TX       
      Senior:     7-05  3/11/1978   Gail Olson, Sycamore, IL                   
      Senior:     7-05  2/12/2005   Scott Sellers, Cinco Ranch, Katy, TX       
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Adedeji, Foluso               20 Adedeji-Folu                
  2  Artis, Kendall                20 Raleigh, NC                 
  3  Bajoit, Carter                20 Bajoit-Carte                
  4  Bannerman, Travis             20 Listowell, ON               
  5  Bullock, Jieem                20 Leland, NC                  
  6  Clark, Aidan                  20 Broadlands, VA              
  7  Cleek, Samuel                 20 Kingsport, TN               
  8  Collins, Trey                 20 Hopkins Tc-M                
  9  Fuller, Peter                 20 Canton, CT                  
 10  Garrett, Kamyren              21 Indianapolis, IN            
 11  Grout, Aiden                  20 Pitt Meadows, BC            
 12  Hall, Yates                   20 Rockingham, VA              
 13  Heffren, Trevor               22 Eureka Tc-Il                
 14  Hoston, Charlie               20 Hagerstown, MD              
 15  Hurst, Jared                  21 Alabaster, AL               
 16  Johns, Chris                  20 Longmeadow, MA              
 17  Kamara Sr, Ousman             20 Coatesville, PA             
 18  Manuel, Peyton                20 Manuel-Peyto                
 19  McNeil, John                  20 Medfield, MA                
 20  Meigel, Jack                  20 Speonk, NY                  
 21  Moore, Conrad                 21 State College, P            
 22  Nelson, Anthony               20 Newburgh, NY                
 23  Nelson, Reid                  21 Omaha, NE                   
 24  Renard III, Danny             20 Raleigh, NC                 
 25  Stevens, James                20 Galveston, TX               
 26  Teneus-Claude, Elisha         21 Stoughton, MA               
 27  Tintinger, Trey               20 Helena, MT                  
 28  Tittle, Logan                 20 Farr West, UT               
 29  Webb, Zachary                 21 Webb-Zachary                
 30  Wehr, Blake                   21 Wading River, NY            
 31  Wright, Jamier                20 Paterson, NJ                
 
Event 32  Girls High Jump Championship
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 6:00 PM
    National:  6-06.25  3/12/2016   Vashti Cunningham, Bish Gorman,LV,NV       
Meet, Armory:  6-03.25  3/8/2019    Morgan Smalls, Panther Creek,Cary,NC       
    Freshman:     5-10  1989        Karla Newman, White Creek, TN              
    Freshman:     5-10  2/14/2004   Patience Coleman, Southern, Durham, NC     
   Sophomore:  6-00.75  1981        Mary Moore, Issaquah, WA                   
      Junior:  6-03.25  3/8/2019    Morgan Smalls, Panther Creek,Cary,NC       
      Senior:  6-06.25  3/12/2016   Vashti Cunningham, Bish Gorman,LV,NV       
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Beard, Olivia                 21 Mobile, AL                  
  2  Bryant, Claire                20 Houston, TX                 
  3  Cappuccio, Madison            22 Bengal Tc-Nj                
  4  Dendy, Kamiya                 20 Anderson, SC                
  5  Diaz, Claudina                20 Merida, TX                  
  6  Garrison, Sydney              20 Southington, CT             
  7  Haywood, Anessa               23 Wismar, NY                  
  8  Jackson, Amber                21 Charlotte, NC               
  9  Jackson, Kennedy              20 West Bloomfield             
 10  Jean, Soledad                 21 Dix Hills, NY               
 11  Jones, Jordan                 20 Dallas, GA                  
 12  Jozin, Anika                  21 Wawa, ON                    
 13  Jozin, Annika                 21 Jozin-Annika                
 14  Kinley, Annika                21 West Chester, OH            
 15  Knoll, Elizabeth              20 Norton Shores, M            
 16  Lavery, Sarah                 20 North Andover, M            
 17  Masten, Riley                 20 Highlands Ranch,            
 18  Rogers, Jenna                 20 Rutherford, NJ              
 19  Schoenberg, Samantha          20 Harvard, MA                 
 20  Smalls, Morgan                20 Morrisville, NC             
 21  St. Louis, Tianna             20 Tolland, CT                 
 22  Tarentino, Carly              21 Clark, NJ                   
 23  Zaloj, Catalina               20 Ithaca, NY                  
 
Event 33  Boys Pole Vault Championship
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 12:00 PM
    National:  19-03.50  2/25/2018   Armand Duplantis, Lafayette, LA           
Meet, Armory:     19-01  3/11/2017   Armand Duplantis, Lafayette, LA           
    Freshman:  16-09.50  2/21/2015   Armand Duplantis, Lafayette, LA           
   Sophomore:  18-00.50  2/6/2016    Armand Duplanits, Lafayette, LA           
      Junior:     19-01  3/11/2017   Armand Duplantis, Lafayette, LA           
      Senior:  19-03.50  2/25/2018   Armand Duplantis, Lafayette, LA           
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Briscoe, Grant                21 Carollton, GA               
  2  Bullis, Gabriel               20 Harrisville, MI             
  3  Carrel, Tyler                 20 Urbana, IL                  
  4  Conacher, Ben                 20 Katy, TX                    
  5  Domingue, Beau                22 Hammond, LA                 
  6  Evans, Spencer                20 Mooresville, NC             
  7  Franco, John                  20 Richboro, PA                
  8  Garretson, Hunter             20 Newcomerstown, O            
  9  Gilfillan, Gabe               20 Corsicana, TX               
 10  Jelmert, Bradley              20 Green brook, NJ             
 11  Johnston, Riley               21 Hobart, IN                  
 12  Lynch, Tyler                  20 Manassas, HI                
 13  Martinez, Louis               21 Wallkill, NY                
 14  McClure, Conner               21 McClure-Conn                
 15  McCormick, Iain               20 Columbus, OH                
 16  McGill, Liam                  21 Bloomington, IL             
 17  McSweeney, Brian              21 East brunswick,             
 18  Mirecki, Nicholas             20 Rock Tavern, NY             
 19  Morales, Marco                20 Franklinville, N            
 20  Morales, Nico                 20 Franklinville, N            
 21  Murdock, Caleb                21 Argyle, TX                  
 22  Petersen, Jonathan            21 Westerville, OH,            
 23  Philhower, Andrew             20 Henrico, VA                 
 24  Philhower, Drew               20 Henrico, VA                 
 25  Racey, Shane                  20 Ravena, NY                  
 26  Reilly, Conor                 20 Scotch Plains, N            
 27  Rhoads, James                 21 Pleasantville, O            
 28  Safley, Brendan               20 Kansas City, MO             
 29  Saloga, Andrew                20 Sugar Grove, IL             
 30  Sheldon, Henry                20 Ann Arbor, MI               
 31  Shellhaas, Brock              20 Rossburg, OH                
 32  Shepler, Dalton               20 Dayton, OH                  
 33  Simms, Clayton                21 Denham Springs,             
 34  Sisco, Jed                    20 Morrow, OH                  
 35  Slater Costantine, W.         20 Sauquoit, NY                
 36  Smith, Walker                 20 Birmingham, AL              
 37  Toney, Scott                  20 Mountain View, C            
 38  Vesper, Starrett              20 North Wales, PA             
 39  Ward, Chandler                20 Greensboro, NC              
 40  Wilson, Colby                 20 Olympia, WA                 
 
Event 34  Girls Pole Vault Championship
===============================================================================
Sunday 3/15/2020 - 10:00 AM
    National:     14-09  3/17/2019   Chloe Cunliffe, West Seattle, WA          
Meet, Armory:  14-02.75  3/16/2014   Desiree Freier, Northwest,Justin,TX       
    Freshman:     12-09  2/23/2014   Makayla Linebarger, Reed, Sparks, NV      
   Sophomore:     13-06  1/20/2007   Shade Weygandt, Forney, TX                
      Junior:  14-01.25  1/7/2018    Erica Ellis, Gates-Chili,Roch,NY          
      Senior:     14-09  3/17/2019   Chloe Cunliffe, West Seattle, WA          
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Abadie, Heather               21 Baton Rouge, LA             
  2  Bredeweg, Brianna             20 Allendale, MI               
  3  Brown, Sarah                  20 Dobson, NC                  
  4  Cohen, Liliana                20 Ambler, PA                  
  5  Corson, Brooke                22 Telford, PA                 
  6  Dannenbaum, Caroline          20 Basking Ridge, N            
  7  Hoke, Gabrielle               20 Warrensburg, MO             
  8  Homoly, Rachel                23 Kansas City, MO             
  9  Horn, Sydney                  20 Lancaster, PA               
 10  Hotchkiss, Grace              21 Daniel Island, S            
 11  Hunt, Riley                   20 Greenville, OH              
 12  Kelleher, Erin                21 Avondale, PA                
 13  Macecevic, Jamie              20 Stafford, VA                
 14  Manson, Mia                   20 Superior, CO                
 15  Martin, Paige                 20 Bozrah, CT                  
 16  Meghan, Hart                  21 West Chester, PA            
 17  Neiders, Allison              22 Seattle, WA                 
 18  Pafford, Emory                21 Rustburg, VA                
 19  Pasqualetti, Leah             20 Orchard Park, NY            
 20  Phillips, Payton              21 Carrollton, GA              
 21  Recce, Gabriella              20 Harrisburg, PA              
 22  Roberts, Windsor              21 Downs, IL                   
 23  Sander, Kate                  20 Memphis, TN                 
 24  Stimmel, Kenna                22 Sandusky, OH                
 25  Timberg, Chloe                21 Doylestown, PA              
 26  Togami, Hannah                23 Sullivans Island            
 27  Trinidad, Avianna             20 Canyon Lake, TX             
 28  Watkins, Tessa                20 Kirkland, WA                
 29  Weaver, Selene                20 Greenville, OH              
 30  Weiss, Kolby                  21 Clinton, IL                 
 
Event 35  Boys Long Jump Championship
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 12:00 PM
    National:  26-06.50  2/18/1989   Dion Bentley, Penn Hills, Pittsb., PA     
Meet, Armory:  26-00.25  3/12/2016   Rayvon Grey, Beacon, NY                   
    Freshman:     24-05  1996        Mike Newell, Potomac, Dumfries, VA        
   Sophomore:  25-08.25  1997        Mike Newell, Potomac, Dumfries, VA        
      Junior:  25-09.25  1998        Mike Newell, Potomac, Dumfries, VA        
      Senior:  26-06.50  2/18/1989   Dion Bentley, Penn Hills, Pittsb, PA      
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Adams Jr, Donald              20 Richmond, VA                
  2  Axelrod, Adam                 21 Flower Mound, TX            
  3  Bivins, James                 21 South Toms River            
  4  Brackins, Johnny              21 Lee's Summit, MO            
  5  Brown Jr, Stacy               20 Killeen, TX                 
  6  Bullock, Jieem                20 Leland, NC                  
  7  Chalmers, Derek               20 Wellesley, MA               
  8  Clemons, Malcolm              20 Bradenton, FL               
  9  Colizzi, John                 20 Manakin Sabot, V            
 10  Cox-Cooper II, Rodric         20 Rochester, NY               
 11  Daye-Schafer, Devin           20 Daye-Schafer                
 12  Evans, Abraham                20 Virginia Beach,             
 13  Guerrier, Johnquiez           20 Nashville, TN               
 14  Hemphill, Namir               20 Riverside, CA               
 15  Jasmin, Jalen                 20 Fulton, MD                  
 16  Kanes, Alex                   20 Northport, NY               
 17  Keys, Clayton                 20 Katy, TX                    
 18  Kinley, Marquise              20 Perryville, KY              
 19  Kwaateng, Richmond            20 Lowell, MA                  
 20  Lewis, Christian              20 lexington, KY               
 21  Marchand, Paul                20 Nashua, NH                  
 22  McCall, J'Marri               20 Hoover, AL                  
 23  Mefford, Isaiah               20 Arlington, VA               
 24  Montgomery, Austin            20 Norristown, PA              
 25  Moon, Aaron                   21 Springfield, VA             
 26  Mustari, Leonard              21 Lehigh Acres, FL            
 27  Price-Whitehead, Jaden        21 Glenside, PA                
 28  Quinn, Christian              21 Freeport, NY                
 29  Rivera, Nino                  20 Buffalo, NY                 
 30  Washington, Solomon           21 Round Rock, TX              
 31  Wynder-Hill, Camren           20 Norfolk, VA                 
 
Event 36  Girls Long Jump Championship
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 4:30 PM
    National:     21-11  2/10/2017   Tara Davis, Agoura, CA                    
Meet, Armory:  21-03.25  3/12/2016   Samiyah Samuels, Cy Spr,Houston,TX        
    Freshman:     19-07  2/21/2003   De Ana Carson, Vista d Lago, Mr Val,CA    
   Sophomore:  20-05.75  2/11/2012   Chyna Ries, Washington,Denver,CO          
      Junior:     21-04  2/18/1976   Kathy McMillan, Hoke County,Raeford, NC   
      Senior:     21-11  2/10/2017   Tara Davis, Agoura, CA                    
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Baxter, Jadaja                20 atlanta, GA                 
  2  Braxton, Alissa               20 Dix Hills, NY               
  3  Bryant, Claire                20 Houston, TX                 
  4  Chery, orianne                21 Montreal, QC                
  5  Foreman, Jada                 22 Mechanicsville,             
  6  Herring, Nadia                20 Steilacoom, WA              
  7  Jackson, Kennedy              20 West Bloomfield             
  8  Manna, Brooklyn               20 Woburn, MA                  
  9  McDonald, Jade                21 Long Beach, CA              
 10  McMullen, Sadie               20 Morrison, CO                
 11  Mitchell, Chelsea             20 Canton, CT                  
 12  Morancy, Sasha                th Montreal, QC                
 13  Mumford, Ija                  22 Winston Salem, N            
 14  Phan, Adriana                 20 St-Jean-sur-Rich            
 15  Recce, Gabriella              20 Harrisburg, PA              
 16  Roberson, Raelyn              20 Glenview, IL                
 17  Robinson, De'Anna             21 Euless, TX                  
 18  Savage, Synclair              20 Acworth, GA                 
 19  Smalls, Morgan                20 Morrisville, NC             
 20  Stapleton, Tess               21 Fairfield, CT               
 21  Tossas, Kristina              20 Westampton, NJ              
 22  Turk, India                   20 Macon, GA                   
 23  Williams, Lashanti            21 Athens, GA                  
 24  Wilson, Meg                   20 Franklin, TN                
 
Event 37  Boys Triple Jump Championship
===============================================================================
Sunday 3/15/2020 - 10:00 AM
    National:  52-07.50  3/13/1988   Keith Holley, Bayside,Va Beach,VA         
        Meet:     51-11  3/13/2010   Mark Jackson, Taylor, TX                  
   NSIC Meet:  52-07.50  3/13/1988   Keith Holley, Bayside, Va Beach, VA       
   Armory HS:  51-07.75  3/15/2015   Ja'Mari Ward, Cahokia, IL                 
    Freshman:     46-09  1/12/2013   Ja'Mari Ward, Cahokia, IL                 
   Sophomore:  50-02.50  2/22/2014   Ja'Mari Ward, Cahokia, IL                 
      Junior:  51-08.25  3/24/1973   Don Duvall, North, Denver, CO             
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Akinlosotu, James             20 Des Moines, WA              
  2  Allen, Isaiah                 20 Westbury, NY                
  3  Barner, Elliot                20 Memphis, TN                 
  4  Betts, Garrian                20 Betts-Garria                
  5  Brackins, Johnny              21 Lee's Summit, MO            
  6  Breeding, Garison             20 Midland, TX                 
  7  Brown Jr, Stacy               20 Killeen, TX                 
  8  Bruno, Federico               20 Thompsonville, M            
  9  Coles, David                  21 Alexandria, VA              
 10  Dixon-Bodie, Sean             20 Bloomfield, CT              
 11  Green, Josh                   21 Owings Mills, MD            
 12  Green, Joshua                 20 Pfafftown, NC               
 13  Hamlett, Jaleal               21 Lynchburg, VA               
 14  Hanson, Jadan                 20 Uniondale, NY               
 15  Haskett II, Luqman            20 Chesapeake, VA              
 16  Hemphill, Namir               20 Riverside, CA               
 17  Hill, Lloyd                   20 Hoover, AL                  
 18  Kinley, Marquise              20 Perryville, KY              
 19  Mbalo, Cam                    20 Pittsburgh, PA              
 20  Midgett, Keyandre             20 Highland Springs            
 21  Payne, Jordan                 20 Cary, NC                    
 22  Price-Whitehead, Jaden        21 Glenside, PA                
 23  Purvis, Jordan                20 Durham, NC                  
 24  Ross, Charles                 21 Georgetown, TX              
 25  Savage, Kasey                 21 Horsham, PA                 
 26  Steele, Korey                 21 Bloomfield, CT              
 27  Walker, Nile                  20 Middletown, DE              
 28  Washington, Solomon           21 Round Rock, TX              
 29  Watkins, John                 20 Hoover, AL                  
 30  Wynder-Hill, Camren           20 Norfolk, VA                 
 31  Yang, Kevin                   20 Roswell, GA                 
 
Event 38  Girls Triple Jump Championship
===============================================================================
Sunday 3/15/2020 - 1:00 PM
Natl, Armory:  44-06.75  3/11/2007   Ke'Nyia Richardson, Holy Names, Oakland, C
        Meet:  44-02.50  3/10/2019   Jasmine Moore, Lakeridge,Mnsfield,TX      
   NSIC Meet:  44-06.75  3/11/2007   Ke'Nyia Richardson, Holy Names, Oakland, C
    Freshman:     41-02  3/9/2015    Titiana Marsh, Thom Dale,Chester,VA       
   Sophomore:  42-06.25  3/12/2017   Jasmine Moore, Lk Rdg,Mansfield,TX        
      Junior:  42-11.75  3/11/2018   Jasmine Moore, Lk Rdg,Mansfield,TX        
      Senior:  44-06.75  3/11/2007   Ke'Nyia Richardson, Holy Names, Oakland, C
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Ammenhauser, Riley            21 Naperville, IL              
  2  Berry, Addison                20 Westminster, SC             
  3  Braxton, Alissa               20 Dix Hills, NY               
  4  Brendle, Renecca              20 Richmond, VA                
  5  Brown, Jayla                  21 Powder Springs,             
  6  Carpenter, Lnya               20 Carpenter-LN                
  7  Claunch, Jasmine              20 Harrodsburg, KY             
  8  Dargan, Airiana               20 Concord, CA                 
  9  Davis, Daryn                  20 Huntley, IL                 
 10  Dwol, Agur                    22 Littleton, CO               
 11  Evans, Sameerah               20 Vallejo, CA                 
 12  Galloway, Sophie              21 Mayfield, KY                
 13  Hardy, Jordan                 21 Hampton, VA                 
 14  Heggen, Lauren                20 Missoula, MT                
 15  Jenkins Jr, Mahogany          20 Green Brook, NJ             
 16  Johnson, Jordyn               23 Washington, DC              
 17  Larson, Maggie                21 Maple Lake, MN              
 18  Lawrence, Emma                21 Lancaster, KY               
 19  Manna, Brooklyn               20 Woburn, MA                  
 20  McDonald, Jade                21 Long Beach, CA              
 21  Nicholas, Leann               21 Farmingdale, NY             
 22  Obadofin, Deborah             20 Frederick, MD               
 23  Pruitt, Jayla                 21 Shelby Count                
 24  Roe, Zayin                    20 Richmond, VA                
 25  Saunders, Nadia               20 Thiells, NY                 
 26  Sebwe, Kelsey                 20 Philadelphia, PA            
 27  Smalls, Morgan                20 Morrisville, NC             
 28  Stewart, Rebecca              20 Arlington, VA               
 29  Tait, Emily                   20 Attica, NY                  
 30  Taylor, Tia                   21 Egg Harbor City,            
 31  Thomas, Tesia                 20 York, PA                    
 32  Turk, India                   20 Macon, GA                   
 33  Vickers, Mikele               20 Antioch, TN                 
 34  Warren, Amy                   20 Belle Chasse, LA            
 35  Wilford, Rieko                21 Fircrest, WA                
 
Event 39  Boys Shot Put Championship
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 5:00 PM
    National:  77-02.75  2/19/2011   Ryan Crouser, Barlow,Gresham,OR           
Meet, Armory:  75-04.75  3/11/2017   Jordan Geist, Knoch,Saxonburg,PA          
    Freshman:  66-07.25  3/15/2008   Nicholas Vena, Morristown,NJ              
   Sophomore:     70-05  3/14/2009   Nicholas Vena, Morristown, NJ             
      Junior:  72-09.50  2/20/2016   Jordan Geist, Knoch,Saxonburg,PA          
      Senior:  77-02.75  2/19/2011   Ryan Crouser, Barlow,Gresham, OR          
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Appel, Matthew                20 Naperville, IL              
  2  Bottino, Eros                 20 Lincroft, NJ                
  3  Bradford, Joshua              20 Falmouth, ME                
  4  Campbell, Michael             20 Bloomfield, CT              
  5  Cooper, Nathan                20 Dothan, AL                  
  6  DuBard, Jayden                21 Cheektowaga, NY             
  7  Ellis, Mason                  20 Winston Salem, N            
  8  Gluck, Jordan                 20 Toronto, ON                 
  9  Griffith, John                20 Upper Saddle Riv            
 10  Harry, Josiah                 20 Mobile, AL                  
 11  Hiatt, Tyler                  20 Sioux Falls, SD             
 12  Hickman, Gabe                 21 Cincinnati, OH              
 13  Hodgest, Brayden              20 Fort Worth, TX              
 14  Huelskamp, Athan              20 Huelskamp-At                
 15  Hyde, Dustin                  21 Somerset PA 1550            
 16  Karl, Nathan                  20 Waterford Works,            
 17  Kitchell, Thomas              20 Easton, PA                  
 18  Kline, Jeff                   20 Blandon, PA                 
 19  Konopka, Tyler                21 Toms River, NJ              
 20  Miller, Jack                  20 Wyomissing, PA              
 21  Moison, Kyle                  20 Manville, RI                
 22  Passalaqua, Patrick           20 Old Tappan, NJ              
 23  Purvis, John                  20 Berlin, NJ                  
 24  Rimac, Tomas                  21 Brunswick, OH               
 25  Rivers, Joe                   20 Lunenburg, MA               
 26  Robinson-O'Hagan, Tarik       22 Woonsocket, RI              
 27  Smith, Quinn                  20 Hampton Bays, NY            
 28  Swarens, Jason                20 Terre Haute                 
 29  Swett, Jeremiah               21 Exeter, NH                  
 30  Tavarone, Christopher         20 Denville, NJ                
 31  Tucker, Cole                  21 Colts Neck, NJ              
 32  Vann, Davin                   20 Cary, NC                    
 33  Vassgal, Connor               21 New Wilmington,             
 
Event 40  Girls Shot Put Championship
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 2:00 PM
Natl, Armory:  57-05.50  2/28/2017   Alyssa Wilson, Donovan C,Tms Rvr,NJ       
        Meet:  56-07.50  3/15/2014   Raven Saunders, Burke,Charleston, SC      
    Freshman:  45-07.25  1991        Collinus Newsome, South, Denver, Co       
   Sophomore:  49-01.25  3/28/2015   Kathleen Young, Warr-Lthm,Wrnsbrg,IL      
      Junior:     54-11  3/1/2015    Alyssa Wilson, Msr Dnvn,Toms Rvr,NJ       
      Senior:  57-05.50  2/28/2017   Alyssa Wilson, Donovan C,Tms Rvr,NJ       
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Antwi, Barbara                20 Manassas, VA                
  2  Behan, Mary Kate              20 Warrenton, VA               
  3  Boothe, Alliya                20 Bloomfield, CT              
  4  Caldwell, Victoria            20 Franklin, TN                
  5  Callahan, Emma                22 Wampum, PA                  
  6  Cardillo, Trinity             20 Southington, CT             
  7  Christie, Caitlin             20 Bay Shore, NY               
  8  Deaviz, Maria                 20 Telford, PA                 
  9  Doezema, Leah                 21 Traverse City, M            
 10  Ezeama, Kendra                20 Smithfield, RI              
 11  Ezukse, Binosa                20 Toronto, ON                 
 12  Flynt, Amelia                 21 Katy, TX                    
 13  Freeman, Sydney               21 Raleigh, NC                 
 14  Gera, Isabella                21 Greensburg, PA              
 15  Hill, Denae                   20 West Orange, NJ             
 16  Iheoma, Siniru                21 Churchville, PA             
 17  Judd, Autumn                  21 Raleigh, NC                 
 18  Kozyra, Madison               20 Marcy, NY                   
 19  Makar, Elizabeth              20 Little Egg Harbo            
 20  Mann, Megan                   20 Mechanicsville,             
 21  Moore, Leah                   21 NewHaven, CT                
 22  Morris, McKinlee              20 Saint Louis, MO             
 23  Pallett, Valadian             21 Farmington, MI              
 24  Profit, Janae                 21 Throw1Deep, GA              
 25  Rolon-Issa, Natalie           20 Colchester, CT              
 26  Sewell, Jada                  20 Sewell-Jada-                
 27  Stringer, Lacey               20 Gahanna, OH                 
 28  Thorpe, Kayla                 20 Upper Darby, PA             
 29  Ulrich, Jayden                21 East Alton, IL              
 30  Vlk, Zoe                      20 Mt. Juliet, TN              
 31  Weiser, Carlie                23 Giddings, TX                
 32  Williams, Wisdom              22 Alexandria, VA              
 33  Wilson, Bryanna               21 Toms River, NJ              
 34  Wood, Megan                   20 East Setauket, N            
 
Event 41  Boys Weight Throw Championship
===============================================================================
Sunday 3/15/2020 - 12:30 PM
Natl, Armory:  93-03.25  3/15/2009   Conor Mc Cullough, Chaminade,W Hills, CA  
        Meet:  92-07.50  3/14/2009   Conor Mc Cullough, Chaminade,W Hills, CA  
   NSIC Meet:  93-03.25  3/15/2009   Conor Mc Cullough, Chaminade,W Hills, CA  
    Freshman:  71-03.50  2/4/2017    Trey Knight, Ridgefield, WA               
   Sophomore:  83-06.75  1/20/2018   Trey Knight, Ridgefield, WA               
      Junior:  87-10.25  3/16/2008   Conor Mc Cullough, Chaminade,W Hills, CA  
      Senior:  93-03.25  3/15/2009   Conor Mc Cullough, Chaminade,W Hills, CA  
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Arbaugh, Tyler                20 Findlay, OH                 
  2  Baez, Alexander               20 Providence, RI              
  3  Banks, Ruben                  20 Bradenton, FL               
  4  Barrett, Luke                 20 Oviedo, FL                  
  5  Belmnahia, Noah               20 North White Plai            
  6  Bolt, Noah                    20 Kalamazoo, MI               
  7  Bond, Sam                     20 Newport, RI                 
  8  Burkhart, Collin              21 Nazareth, PA                
  9  Campbell, Michael             20 Bloomfield, CT              
 10  Cauley, William               20 Barrington, RI              
 11  Coles, Logan                  21 Woonsocket, RI              
 12  Coppolino, Philip             20 Cumberland, RI              
 13  Decker, RJ                    20 middletown, NY              
 14  DeVries, Josh                 20 Portage, MI                 
 15  Dochat, Scott                 21 Ballston Lake, N            
 16  DuBard, Jayden                21 Cheektowaga, NY             
 17  Fay, John                     21 Barrington, RI              
 18  Granger, Andrew               20 Marietta, GA                
 19  Gupta, Michael                20 Lexington, MA               
 20  Houle, Jesse                  20 Woonsocket, RI              
 21  Ihenacho, Ahamefula           20 Providence, RI              
 22  Moison, Kyle                  20 Manville, RI                
 23  Norris, Daniel                21 Greensburg, PA              
 24  Picard, Jake                  20 hope, RI                    
 25  Pisciotta, Nick               20 Commack, NY                 
 26  Rimac, Tomas                  21 Brunswick, OH               
 27  Robinson-O'Hagan, Tarik       22 Woonsocket, RI              
 28  Saldutto, Callan              20 Toronto, ON                 
 29  Salomon, Michelson            20 Providence, RI              
 30  Smith, Sean                   21 Webster, NY                 
 31  Valliere, Kaleb               20 McDonough, GA               
 32  White, Jayden                 20 Everett, WA                 
 33  Winter, Eli                   20 Alpena, MI                  
 34  Witte, Johnathon Luke         20 Bradenton, FL               
 35  Zimmerman, Henry              20 New Albany, OH              
 
Event 42  Girls Weight Throw Championship
===============================================================================
Sunday 3/15/2020 - 9:30 AM
Ntl,Meet,Arm:  68-02.50  3/12/2011   Shelby Ashe, St. Pius X, Atlanta, GA      
    Freshman:     57-03  2/2/2008    Katie Kraychir, Twentynine Palms, CA      
   Sophomore:  58-08.75  2/13/2014   Kamryn Brinson, Marist, Atlanta, GA       
      Junior:  65-04.25  3/14/2010   Shelby Ashe, St. Pius X, Atlanta, GA      
      Senior:  68-02.50  3/12/2011   Shelby Ashe, St. Pius X, Atlanta, GA      
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Boothe, Alliya                20 Bloomfield, CT              
  2  Caldwell, Victoria            20 Franklin, TN                
  3  Cardillo, Trinity             20 Southington, CT             
  4  Chartier, Hayley              21 North Scituate,             
  5  Coulter, Brooke               20 Rochester Hills,            
  6  David, Ava                    20 David-Ava-OR                
  7  Ducharme, Nicolette           21 Cumberland, RI              
  8  Ezeama, Kendra                20 Smithfield, RI              
  9  Ezukse, Binosa                20 Toronto, ON                 
 10  Figueroa, Cheyenne            20 Providence, RI              
 11  Garcia, Julia                 20 Cornwall, NY                
 12  Gera, Isabella                21 Greensburg, PA              
 13  Gill, Mary Elizabeth          20 Throw1Deep, GA              
 14  Green, Ashlyn                 20 Dardenne Prairie            
 15  Hardy, Monique                20 Webster, NY                 
 16  Hodulik, Ashley               20 Perrysburg, OH              
 17  Kowalski, Emma                20 Hilliard, OH                
 18  Lalli, Serena                 21 Providence, RI              
 19  Lindner, Kira                 20 Chappaqua, NY               
 20  Malone, Lailah                20 Throw1Deep, GA              
 21  Martellucci, Jaiden           21 Easton, PA                  
 22  McGloin, Madison              20 Barrington, RI              
 23  Moore, Leah                   21 NewHaven, CT                
 24  Ortes, Sarah                  21 Providence, RI              
 25  Pallett, Valadian             21 Farmington, MI              
 26  Parker, Averi                 21 Walton, IN                  
 27  Patten, Mackenzie             20 Milford, MI                 
 28  Payne, Alexandra              21 Silverdale, WA              
 29  Plante, Allison               20 Lincoln, RI                 
 30  Profit, Janae                 21 Throw1Deep, GA              
 31  Ragazzini, Kayley             20 Hewlett, NY                 
 32  Rigel, Ella                   21 Leipsic, OH                 
 33  Roberts, O'Niece              21 Kennesaw, GA                
 34  Sinclair, Imahni              20 Liverpool, NY               
 35  Soto, Ilenn                   20 New Rochelle, NY            
 36  Surdej, Natalia               21 Lancaster, NY               
 37  Terry, Haylee                 20 Throw1Deep, GA              
 38  Vaz Ramos, Elaine             21 Central Falls, R            
 39  Vlk, Zoe                      20 Mt. Juliet, TN              
 40  Wilson, Bryanna               21 Toms River, NJ              
 
Event 43  Boys Indoor Pentathlon Championship
===============================================================================
Ntl,Meet,Arm:   4307  3/12/2011   Gunnar Nixon, Santa Fe, Edmond, OK           
    Freshman:   2664  3/8/1997    Brandon Royster, Fairfax, VA                 
   Sophomore:   3785  2007        Curtis Beach, Alb Acad,Albuqrq,NM            
      Junior:   4150  3/11/2017   Kyle Garland, Germntn Acd,Phila,PA           
      Senior:   4307  3/12/2011   Gunnar Nixon, Santa Fe, Edmond, OK           
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Armstrong, Trajan             20 Houston, TX                 
  2  Bianco, Nicholas              20 Massapequa Park,            
  3  Bynum, Markus                 20 Oldsmar, FL                 
  4  Desrosiers, Gregory           20 Haverhill, MA               
  5  Florence, Odis                20 Streetsboro, OH             
  6  Henry, Augustus               21 Austin, TX                  
  7  Holcombe, Braeden             20 Monument, CO                
  8  Holden-Wingate, William       21 Mill Valley, CA             
  9  Kilpatrick, Alex              20 Santa Rosa Beach            
 10  Kinder, Jett                  20 Brentwood, TN               
 11  Knight, Gage                  20 Crystal beach, F            
 12  Lansill, Quinn                20 Brooklyn, NY                
 13  Murray, John                  20 Madison, AL                 
 14  Negrete, Miguel               20 yonkers, NY                 
 15  Stakun-Pickering, Max         22 Wellesley Hills,            
 16  Stevens-Long, Travon          20 Brooklyn, NY                
 
Event 44  Girls Indoor Pentathlon Championship
===============================================================================
    National:   4302  2/22/2019   Anna Hall, Valor Chr,Hglnds R,CO             
Meet, Armory:   4209  3/9/2019    Anna Hall, Valor Chr,Hglnds R,CO             
    Freshman:   3561  3/13/2010   Kendell Williams, Kell, Marietta, GA         
   Sophomore:   3846  3/13/2004   Shana Woods, Poly, Long Beach, CA            
      Junior:   4054  3/10/2018   Anna Hall, Valor Chr,Hglnds R,CO             
      Senior:   4302  2/22/2019   Anna Hall, Valor Chr,Hglnds R,CO             
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Berry, Addison                20 Westminster, SC             
  2  Bryan, Patasha                21 Santa Rosa Beach            
  3  Cassels, Holly                20 Jupiter, FL                 
  4  Craig, Bryanna                22 Millville, NJ               
  5  Heck, Lauren                  21 Overland Park, K            
  6  Johnson, Jada                 20 West Roxbury, MA            
  7  Meiner, Madison               20 Highland Village            
  8  O'Flaherty, Caleigh           20 North Vancouver,            
  9  Pedigo, Ariel                 21 Baton Rouge, LA             
 10  Phelps, Emma                  20 Westborough, MA             
 11  Rogers, Jenna                 20 Rutherford, NJ              
 12  Selkirk, Robin                21 Whitby, ON                  
 13  Smith, Brianna                20 Elkins Park, PA             
 14  Sokol, Sabrina                20 Ashburn, VA                 
 15  Strutz, Lindsey               20 Brighton, MI                
 
Event 45  Boys 1609 Yard Race Walk (One Mile) Championship
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 8:45 AM
    National:  6:03.48  1/29/2010   Trevor Barron, Bethel Park, PA             
Meet, Armory:  6:06.13  3/13/2010   Trevor Barron, Bethel Park, PA             
    Freshman:  6:37.0h  2/1/2009    Tyler Sorensen, Lafayette, CA              
   Sophomore:  6:21.57  3/13/2010   Tyler Sorenen, Lafayette, CA               
      Junior:  6:14.12  1/30/2009   Trevor Barron, Bethel Park, PA             
      Senior:  6:03.48  1/29/2010   Trevor Barron, Bethel Park, PA             
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Aguirre, Diego                21 Delhi, NY                   
  2  Allen, Ryan                   22 Woolwich Twp, NJ            
  3  Allen, Samuel                 20 Woolwich Twp, NJ            
  4  Arthur, Buck                  21 Forest, VA                  
  5  Benito, Miguel                20 Manchester, NY              
  6  Boguraev, Sasha               20 Bedford, NY                 
  7  Carter, Collin                21 Fulton, MD                  
  8  Chiosi, John                  22 Baltimore, MD               
  9  Coisman, Max                  23 Weston, MA                  
 10  Cote, Alexis                  21 Levis, QC                   
 11  Goldman, Justin               21 Midlothian, VA              
 12  Goldslager, Abe               22 Hudson, OH                  
 13  Gronemeyer, Paine             20 Arlington, VA               
 14  Hufziger, Kevin               20 Macedon, NY                 
 15  Jones, Gabriel                22 Bethesda, MD                
 16  Kalfas, Nikolaos              20 Woolwich Twp, NJ            
 17  Limoges, Adam                 20 Averill Park, NY            
 18  Major, Langston               22 Potomac, MD                 
 19  Renn, Christopher             22 Fair Lawn, NJ               
 20  Schrock, Cody                 22 Arlington, VA               
 21  Souza, Brendan                23 Fair Lawn, NJ               
 22  Stought, Oliver               20 Wellesley Hills,            
 23  Sullivan, John                21 Rochester, NY               
 24  Wallace, James                21 Blacksburg, VA              
 
Event 46  Girls 1609 Yard Race Walk (One Mile) Championship
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 8:30 AM
Natl, Armory:  6:28.21  2/9/2019    Taylor Ewert, Beavercreek, OH              
        Meet:  6:34.53  3/9/2018    Taylor Ewert, Beavercreek, OH              
    Freshman:  7:06.32  3/11/2017   Taylor Ewert, Beavercreek, OH              
   Sophomore:  6:45.68  2/3/2018    Taylor Ewert, Beavercreek, OH              
      Junior:  6:28.21  2/9/2019    Taylor Ewert, Beavercreek, OH              
      Senior:  6:53.44  3/11/2017   Lauren Harris, Sachem E,Rnknkma,NY         
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Araujo, Marcela               20 Farmingville, NY            
  2  Collins, Angelea              20 Painted Post, NY            
  3  Colon, Angelina               21 Farmingville, NY            
  4  Dubois, Desilets              24 Spencerport, NY             
  5  Durcan, Ciara                 21 Orangeburg, NY              
  6  Ewert, Taylor                 20 Dayton, OH                  
  7  Fabrizi, Annaliese            21 Lake Grove, NY              
  8  Giudice, Gia                  20 Nesconset, NY               
  9  Johnson, Adeline              23 Johnson-Adel                
 10  Manel, Kayla                  21 Farmingville, NY            
 11  Meacham, Stefanie             20 Gorham, ME                  
 12  Murphy, Emily                 20 Penfield, NY                
 13  Perry, Abby                   20 Painted Post, NY            
 14  Petrich, Maggie               21 Monroe, NY                  
 15  Porti, Emily                  20 East Islip, NY              
 16  Rogler, Isabella              20 West Islip, NY              
 17  Sciotto, Marissa              21 Farmingville, NY            
 18  Sisilli, Mia                  23 monroe, NY                  
 19  St-Amand, Anne                20 LaPocatière, QC            
 
Event 99  Mixed 4x400 Meter Relay Mixed
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 7:50 PM
Ntl,Meet,Arm:  3:32.40  3/10/2018   Nansemond River, Suffolk, VA               
                        K Carter, J Waller, T Scott-McKoy,D Faircloth     
     School                                                                 
===============================================================================
  1  01757 Scarlet Hawks-MA                                       
     1) Feliciano, Rafaell 20           2) Ghalbouni, Anthony 20          
     3) Flanagan, Sarah 22              4) O'Connor, Kerry 21             
  2  Battlefield Tc-Va                                            
     1) Waller, Kaden 21                2) Gallant, Austin 22             
     3) Mancinelli, Kristen 22          4) Kannon, Madyson 22             
  3  Bishop Loughlin Lions Tc-Ny                                  
     1) Johnson, Jelani 23              2) Noble Jr., Wesley 23           
     3) Moore, Anissa 23                4) White, Brianna 20              
  4  Bishop Loughlin Lions Tc-Ny  'B'                             
     1) Jennings, Joshua 20             2) Williams, Malique 20           
     3) Garnett, Jourdan 21             4) Palmer, Adia 20                
  5  Bullis Tc-Md                                                 
     1) El-Amin, Jabril 20              2) Willie, Ryan 20                
     3) Hinton, Sage 23                 4) Hall, Shaniya 20               
  6  Corning Tc-Ny                                                
     1) Zaidel, Kyle 21                 2) Sutton, Otto 20                
     3) Skeete, Jayla 20                4) Nevins, Charlotte 20           
  7  Fits Pro Tc-Nj                                               
     1) Mazero, Michael 18              2) Martino, Matthew 9+            
     3) Daniel, Blair 18                4) Garozzo, Aliya Rae 20          
  8  Huntington Tc-Ny                                             
     1) Stevens, Justin 20              2) Joseph, Anthony 21             
     3) Batista, Analisse 22            4) Halbeisen, Brianna 22          
  9  Mount Hebron Tc-Md                                           
     1) Evans, Justin 21                2) Kocsis, Evan 20                
     3) Matthews, Sierrah 21            4) Lewis, Natalie 20              
 10  Peabody Tc-Ma                                                
     1) Craveiro, Antonio 20            2) Therrien, Colby 20             
     3) Headley-Mawasi, Sadai 21        4) Murphy, Jolene 21              
 11  Pickerington North Tc-Oh                                     
     1) Allen, Carl 22                  2) McElroy, Steven 21             
     3) Okpalaoka, Amara 21             4) Mason, Serenity 21             
 12  Team War-Va                                                  
     1) Wall-Davis, Charles 23          2) Wingate, Savion 22             
     3) Harrison, Nyah 23               4) Ellis, Sydney 22               
 13  Uh Oh There They Go Tc-Va                                    
     1) Ward, Ja'Kobe 22                2) Hart, Jason 22                 
     3) Smith, Shaneece 21              4) Thorpe, Alicia 20              
 14  Uniondale Tc-Ny                                              
     1) Gray-Jordan, Isaiah 21          2) Robinson, Brandon 22           
     3) Lowe, Deborah 21                4) Jinks, Nailah 21               
 15  Western Branch Tc-Va                                         
     1) Frasier, Keith HS               2) McGirt, Caleb HS               
     3) Ballard, Na'Taja 21             4) Wiggins, Nylah HS              
 16  Western Branch Tc-Va  'B'                                    
     1) Hinton, Jalen 20                2) Massie, Quinton HS             
     3) Brownridge, Taniyah HS          4) Clark, Allison HS              
 17  Winslow Township Tc-Nj                                       
     1) McNeill, Terry 20               2) Greene, Brandon 21             
     3) Hammond, Janeya 20              4) Perry, Nylah 20                
 18  Woburn Tc-Ma                                                 
     1) Canario, Adam 20                2) Cravens, Alex 20               
     3) Bazzarella, Liana 22            4) Surrette, Caroline 20          
 
Event 101  Boys 60 Meter Dash Emerging Elite Prelims
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 10:15 AM
        Meet:   6.77  3/8/2019    Javonte Harding, Prince George, VA           
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Abbas, Laminu                 20 Philadelphia, PA            
  2  Berrouet, Keith               20 New Britain, CT             
  3  Bishop, Ja'Quai               20 Wilmington, DE              
  4  Bivins, James                 21 South Toms River            
  5  Bowens, Michael               20 Motor City T                
  6  Bowens Jr, Jeffery            21 Detroit, MI                 
  7  Braun, Justin                 22 Worthington, OH             
  8  Brock, Ahmad                  21 Egg Harbor Towns            
  9  Brookes, Zion                 20 Ajax, ON                    
 10  Bruno, Anthony                20 Bruno-Anthon                
 11  Carter, Jemel                 21 Paterson, NJ                
 12  Clark, Ezekiel                21 Minneapolis, MN             
 13  Clarke, Jonas                 22 South Hadley, MA            
 14  Connelly, Jackson             20 Aurora, CO                  
 15  Culpeper Jr, Trevor           20 Saginaw, MI                 
 16  Davis III, William            20 Moorpark, CA                
 17  Evans, Abraham                20 Virginia Beach,             
 18  Ezzidine, Joe Bernard         21 Lasalle, QC                 
 19  Freeman, Semaj                21 Simi Valley, CA             
 20  Gardette, Trey                21 Ypsilanti, MI               
 21  Guerrier, Johnquiez           20 Nashville, TN               
 22  Harris, Kanye                 22 Harris-Kanye                
 23  Hicks, Carl                   21 Baltimore, MD               
 24  Holloway III, Johnny          21 Toney, AL                   
 25  Holmes, Jaylin                22 Grand Rapids, MI            
 26  Howard, Tristen               20 Medford, MA                 
 27  Jean-Guillaume, Kobe          20 Charlton, MA                
 28  Johnson, Brailyn              20 Chicago, IL                 
 29  Joseph-Odwin, Josaih          21 Ajax, ON                    
 30  Kuester, Cullen               22 Muscoda, WI                 
 31  Lapps, Sammy                  21 Guelph, ON                  
 32  Lawrence, Skyy                20 Wake Forest, NC             
 33  McCall, J'Marri               20 Hoover, AL                  
 34  Morton, Korey                 20 Norwalk, CT                 
 35  Okeke, Chinedu                20 Bronx, NY                   
 36  Price, Jackson                21 Denver, CO                  
 37  Price-Whitehead, Jaden        21 Glenside, PA                
 38  Randall, Dylan                22 Canal Winchester            
 39  Reeves, Nigel                 20 Smyrna, DE                  
 40  Riley II, Tyson               20 Martinez, GA                
 41  Roberts, Jamir                21 Reisterstown, MD            
 42  Robinson Jr, Terrell          22 Winston Salem, N            
 43  Rose, Jadon                   21 Mississauga, ON             
 44  Saunders, Julian              21 Gilbertsville, P            
 45  Smith, Cameron                20 Alpharetta, GA              
 46  Smith, Drew                   21 ExeterExeter, NH            
 47  Smith, Rahkeem                22 Baltimore, MD               
 48  Thompson, Monty               21 Austin, TX                  
 49  Thorogood, Trei               21 Woodbridge, VA              
 50  Trotz, Kamari                 20 Hyattsville, MD             
 51  Tyndall Jr, Wesley            22 Anderson, CA                
 52  White, Dante                  20 Plymouth, MN                
 53  Williams, D'Quan              22 East Coast Demer            
 54  Williams, Robert              20 Alpharetta, GA              
 55  Wimberly, Teddy               20 Columbia, MD                
 56  Yartey, Nii Yarboi            21 Aurora, CO                  
 
Event 102  Girls 60 Meter Dash Emerging Elite Prelims
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 9:50 AM
        Meet:   7.45  3/8/2019    Kimberly Harris, Buford, GA                  
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Benjamin, Kianne              20 Byfield, MA                 
  2  Bennett, Miya                 20 Decatur, AL                 
  3  Black, Zariyah                21 Greensboro, NC              
  4  Burrows, Kyndell              20 Clermont, FL                
  5  Chandler, Marcedes            20 Grand Rapids, MI            
  6  Chaplin, Shia-la              21 West Columbia, S            
  7  Chestnut, Brooklyn            20 Indianapolis, IN            
  8  Collins, Christiana           21 Thunder Bay, ON             
  9  Cornette, Juanna              20 East Bank Demera            
 10  Dansby, Mia                   22 Boston, MA                  
 11  Desormes, Laurie-ann          21 Lorraine, QC                
 12  Douglas, Hannah               21 Bradenton, FL               
 13  Fucuals, Brooklyn             21 Dallas, TX                  
 14  Granger, Kaira                21 Bedford, OH                 
 15  Hall, Shadaria                20 Grand Prairie, T            
 16  Harris, Aaliyah               20 Salisbury, MD               
 17  Hart, Jahzara                 22 Raleigh, NC                 
 18  Herring, Nadia                20 Steilacoom, WA              
 19  Hodge, Asia                   20 killeen, TX                 
 20  Hodge, Jada                   21 Centereach, NY              
 21  Hunt, Adaliz                  22 Centereach, NY              
 22  Jackson, Kaila                22 Detroit, MI                 
 23  Jackson, Ryan                 20 Alpharetta, GA              
 24  James, Teliyah                20 Norristown, PA              
 25  Jenkins, Olivia               22 Detroit, MI                 
 26  Judd, Ani                     20 Raleigh, NC                 
 27  Leclair, Marie-Éloise        20 Candiac, QC                 
 28  Lewis, Kaylee                 21 Melissa, TX                 
 29  Linton, Ariane                22 Geismar, LA                 
 30  Long, Nia                     23 Washington, DC              
 31  Lorick, Camryn                21 Fort Mill, SC               
 32  Love, Lia                     21 Chapel Hill, NC             
 33  McDermott, Brynley            21 Oakville, ON                
 34  Mitchell, Chelsea             20 Canton, CT                  
 35  Moody, Samirah                18 Metro Cobras                
 36  Newkirk, Riley                22 Greensboro, NC              
 37  Nwachuku, Christiana          22 Summit, NJ                  
 38  Perryman, Ashley              20 Beachwood, OH               
 39  Pointer, Iaunia               20 Louisville, KY              
 40  Ramsey, Jaidyn                22 Raleigh, NC                 
 41  Rush, Kaitlynn                20 southfield, MI              
 42  Snow, Morgan                  20 Stafford, VA                
 43  Speaks, Taesha                22 Paris, KY                   
 44  Stelly, Zamia                 21 Virginia Beach,             
 45  Summerville, Thalia           20 Baltimore, MD               
 46  Taylor, Amari                 21 Fayetteville, NC            
 47  Taylor, Quanna                22 East Bank Demera            
 48  Thomas, Alicia                20 Triangle, VA                
 49  Thomas, Whisper               22 Kindersport-                
 50  Thompson Rowe, Alyssa         21 lexington, NC               
 51  Vickers, Mikele               20 Antioch, TN                 
 52  Wilcox, Meghan                21 Liberty Hill, TX            
 53  Willems, Paige                20 Saskatoon, SK               
 54  Williams, Jaelynn             20 Williams-Jae                
 
Event 103  Boys 200 Meter Dash Emerging Elite Prelims
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 3:05 PM
        Meet:  21.64  3/14/2014   Grant Holloway, Grassfield,Chspk,VA          
        Meet:  21.64  3/11/2016   Kelly Brown, Wilson, Roch, NY                
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Barringer, Jaylen             21 Woodbridge, VA              
  2  Barrow, Jordan                20 Lithonia, GA                
  3  Berrouet, Keith               20 New Britain, CT             
  4  Braun, Justin                 22 Worthington, OH             
  5  Colson, Nile                  20 Rochester, NY               
  6  Daly, Jack                    21 Bristow, VA                 
  7  Dawes, Elijah                 23 Greensboro, NC              
  8  Ekeanyanwu, Joel              21 Allen, TX                   
  9  Fisher, Zach                  21 Carver, MA                  
 10  Floyd, Emory                  22 Marietta, GA                
 11  Guerrier, Johnquiez           20 Nashville, TN               
 12  Gunn, Kelton                  20 Knoxville, TN               
 13  Hanci, Stanley                20 Methuen, MA                 
 14  Hawkins, Ralphael             22 New Haven, CT               
 15  Heath, Rodney                 20 libertytownship,            
 16  Hinton, Jalen                 20 Chesapeake, VA              
 17  Hoene, Nicholas               20 Hicksville, NY              
 18  Holloway III, Johnny          21 Toney, AL                   
 19  Jackson, Sean                 21 Lorton, VA                  
 20  Johnson, Brandon              21 Kernersville, NC            
 21  Kunzer, Jakob                 20 Cayman Islands,             
 22  Mahon, Jonathan               21 Hopewell Junctio            
 23  Marshall, Gage                20 Tecumseh, ON                
 24  Martino, Korbin               21 Canal Winchester            
 25  McNally, Aidan                21 Waxhaw, NC                  
 26  McQueen, Greg                 22 Elizabeth, NJ               
 27  McRae, Romell                 20 Raleigh, NC                 
 28  Miller, Marquis               21 Windsor Mill, MD            
 29  Moyer Jr, Daniel              20 Pfafftown, NC               
 30  Parris, Xavier                21 Acworth, GA                 
 31  Phillips, Dennis              20 Prosper, TX                 
 32  Porter, Javon                 20 Trenton, NJ                 
 33  Price, Jackson                21 Denver, CO                  
 34  Simmonds, Doval               20 Alexandria, VA              
 35  Smith, Anthony                21 Snoqualmie, WA              
 36  Thorogood, Trei               21 Woodbridge, VA              
 37  Vazquez, Justin               21 Middle Village,             
 38  Ward, Lance                   20 Carl Junction, M            
 39  Williams, D'Quan              22 East Coast Demer            
 
Event 104  Girls 200 Meter Dash Emerging Elite Prelims
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 2:45 PM
        Meet:  24.03  3/11/2016   Khori Peace, Pennrdg,Prkasie,PA              
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Abankwa, Hillary              21 Orangeburg, NY              
  2  Bennett, Miya                 20 Decatur, AL                 
  3  Bey, Eyota                    23 Cheltenham T                
  4  Bobb, Caitlyn                 21 Joppatown, MD               
  5  Bracey, Trinity               20 Grand Rapids, MI            
  6  Burr, Leeah                   22 Detroit, MI                 
  7  Chery, orianne                21 Montreal, QC                
  8  Clinkscale, Chante            21 Youngstown, OH              
  9  Collins, Christiana           21 Thunder Bay, ON             
 10  Cornette, Juanna              20 East Bank Demera            
 11  Crawford, Charlee             21 Newark, DE                  
 12  Curry, Jaidyn                 22 Lorton, VA                  
 13  Daye, Michele                 20 Daye-Michele                
 14  Depry, Madison                20 Silver Spring, M            
 15  Douglas, Hannah               21 Bradenton, FL               
 16  Ekeanyanwu, Favoue            22 Allen, TX                   
 17  Fields, Milan                 21 Huntersville, NC            
 18  Fitzgerald, Jadah             22 Jamaica, NY                 
 19  Gayle, Brianna                20 Whitby, ON                  
 20  Glispie, Jada                 18 Glispie-Jada                
 21  Harris, Sydney                23 Buford, GA                  
 22  Harrison, Nyah                23 Suffolk, VA                 
 23  Hewitt, Felicia               20 Bladensburg, MD             
 24  Jackson, Ryan                 20 Alpharetta, GA              
 25  Jons, Piper                   20 Ijamsville, MD              
 26  Koger, Dianna                 21 Bowie, MD                   
 27  Linton, Ariane                22 Geismar, LA                 
 28  Logan, Jasmine                20 Braselton, GA               
 29  McDermott, Brynley            21 Oakville, ON                
 30  Ming, Milan                   20 Atlanta, GA                 
 31  Murphy, Hali                  22 Liberty Hill, TX            
 32  Nwachuku, Christiana          22 Summit, NJ                  
 33  Peisner, Camille              21 Parker, CO                  
 34  Perryman, Ashley              20 Beachwood, OH               
 35  Pittman, Tiffani              21 Potomac, MD                 
 36  Pointer, Iaunia               20 Louisville, KY              
 37  Razzak, Khalilah              20 Pfafftown, NC               
 38  Speaks, Taesha                22 Paris, KY                   
 39  Taylor, Quanna                22 East Bank Demera            
 40  Thomas, Nadia                 22 Frisco, TX                  
 41  Thomas, Whisper               22 Kindersport-                
 42  Wallace, Ashley               20 Potomac, MD                 
 43  White, Brianna                20 Brooklyn, NY                
 44  White, Nyia                   21 New Haven, CT               
 45  Wilcox, Meghan                21 Liberty Hill, TX            
 46  Willems, Paige                20 Saskatoon, SK               
 47  Williams, Jaelynn             20 Williams-Jae                
 48  Yarbrough, Alexandria         20 Freeport, NY                
 
Event 105  Boys 400 Meter Dash Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 12:40 PM
        Meet:  47.97  3/11/2016   Brian Herron, Lakeside,Atlanta,GA            
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Altman, Thomas                20 Altman-Thoma                
  2  Boone, Tyler                  21 Philadelphia, PA            
  3  Bryant, Chad                  21 Atlanta, GA                 
  4  Curtis, Xavier                20 Carol Stream, IL            
  5  Dallas, Bayyan                20 Union, NJ                   
  6  Ekeanyanwu, Joel              21 Allen, TX                   
  7  Flake, Josh                   22 Motor City T                
  8  Fore, Julian                  20 Hoover, AL                  
  9  Gallant, Austin               22 Haymarket, VA               
 10  Gilliam, Lawrence             21 Farmington Hills            
 11  Hanci, Stanley                20 Methuen, MA                 
 12  Jammeh, Muhammed              21 Detroit, MI                 
 13  Jeffes, Joshua                20 Schenectady, NY             
 14  Jupp, Simon                   20 Ridgefield, CT              
 15  Lampley, Marcus               20 East St. Louis,             
 16  Legister, Jessie              21 Montclair, NJ               
 17  Long, Mathew                  21 Ashland, MA                 
 18  Marchese, Jason               20 Staten Island, N            
 19  Mclean, Deon                  20 Lawrence, NJ                
 20  Miller, Aaron                 20 New York, NY                
 21  Miller, Marquis               21 Windsor Mill, MD            
 22  Morrone, Joseph               21 Jersey City, NJ             
 23  Moyer, Trevin                 22 Charlotte, NC               
 24  Myers II, Tamaal              22 Farmington Hills            
 25  Newman, Nick                  21 Woodbridge, VA              
 26  Novak, Zachary                20 Jackson, NJ                 
 27  Otusajo, Korede               22 Windsor Mill, MD            
 28  Pearson, Byrnes               20 Mooresville, NC             
 29  Pendarvis, Jay                20 Potomac, MD                 
 30  Prince, Trevon                22 Mahaicony, NY               
 31  Roberts, Chase                20 Milwaukee, WI               
 32  Roberts, Jahi                 21 Brooklyn, NY                
 33  Sanchez, Fernando             21 Babylon, NY                 
 34  Segarra, Alexander            20 Poughquag, NY               
 35  Smith, Cameron                20 Alpharetta, GA              
 36  Smith, Jeremiah               20 Motor City T                
 37  Smith, Justin                 21 Lebanon, TN                 
 38  Wabunoha, Matthew             20 Exeter, NH                  
 39  Ward, Lance                   20 Carl Junction, M            
 40  Ware, Braxton                 20 Clemmons, NC                
 41  White, Djavan                 20 Columbia, MD                
 42  White, Kendall                21 Philadelphia, PA            
 43  Winston, Kevin                22 Hyattsville, MD             
 
Event 106  Girls 400 Meter Dash Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 12:10 PM
        Meet:  54.98  3/9/2018    Athing Mu, Central,Trenton,NJ                
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Ashiogwu, K.C.                20 Gaithersburg, MD            
  2  Bollers, Ashantai             20 Toronto, ON                 
  3  Burr, Leeah                   22 Detroit, MI                 
  4  Conyers, Aly                  21 Columbia, SC                
  5  Crawford, Kennedy             20 Douglasville, GA            
  6  Curry, Jaidyn                 22 Lorton, VA                  
  7  Darnell, Tess                 21 Keyport, NJ                 
  8  Digman, Lilly                 22 Winchendon, MA              
  9  Dubuc, Olivia                 20 Wallingford, CT             
 10  Dumas, Zarie                  20 Simpsonville, SC            
 11  Ekeanyanwu, Favoue            22 Allen, TX                   
 12  Fitzgerald, Jadah             22 Jamaica, NY                 
 13  Gordon, Beasley               21 Charlotte, NC               
 14  Gore, Nyah                    20 Evans, GA                   
 15  Gregory, Mary                 20 Reston, VA                  
 16  Jackson, Imani                20 Detroit, MI                 
 17  Johnson, Jasmine              20 Reisterstown, MD            
 18  Johnson, Merasia              22 Moseley, VA                 
 19  Martin, Elsa                  20 West Simsbury, C            
 20  Ming, Milan                   20 Atlanta, GA                 
 21  Murphy, Hali                  22 Liberty Hill, TX            
 22  O' Neil, Mia                  21 Chesapeake, VA              
 23  Ochan, Rebecca                20 Highland Park, N            
 24  Perry, Nylah                  20 sicklerville, NJ            
 25  Robling, Lydia                20 Ijamsville, MD              
 26  Roundtree, Jada               21 Motor City T                
 27  Runkle, Aubrey                21 Ontario, NY                 
 28  Santana, Amyah                20 Holden, MA                  
 29  Shepard, Isabela              20 Amherst, MA                 
 30  Smith, Alanna                 22 Danbury, CT                 
 31  Todd, Tamyra                  21 Motor City T                
 32  Turner, Amaya                 21 Valparaiso, IN              
 33  Vines, Chloe                  22 Motor City T                
 34  Ward-Gray, Brooke             21 Detroit, MI                 
 35  Watts, Javon                  20 Springdale, MD              
 36  Wilson, Rachael               23 Fairfax, VA                 
 
Event 107  Boys 800 Meter Run Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 7:30 PM
        Meet:  1:52.40  3/8/2019    Sam Gilman, Hilton Head, SC                
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Banerji, Lucas                20 Oakton, VA                  
  2  Calitri, Nicholas             21 Franklin, MA                
  3  Dropik, Marcus                20 Fairfax, VA                 
  4  Foehl, Xavier                 20 Heath, OH                   
  5  Gallagher, Denis              20 Narberth, PA                
  6  Hughes, Zach                  20 Hughes-Zach-                
  7  Ilerbaig-Bajona, Pau          21 Toronto, ON                 
  8  Ireland, Jake                 20 East Hampton, CT            
  9  Kroeker, Justin               23 Anola, MB                   
 10  Malave, Sebastian             21 Falls Church, VA            
 11  Muhammad, Maddon              21 Charlotte, NC               
 12  Myers, Cole                   20 Hanover Hawk                
 13  O'Brien, Daniel               20 Lynchburg, VA               
 14  Papapolymerou, Peter          20 Okemos, MI                  
 15  Pett, Spencer                 20 cooksville, MD              
 16  Plant, Nick                   22 Canfield, OH                
 17  Prince, Trevon                22 Mahaicony, NY               
 18  Reers, Kyle                   20 Milford, NJ                 
 19  Robinson, Gabriel             21 Brentwood, TN               
 20  Snyder, Tamrat                20 Gaithersburg, MD            
 21  Spaanstra, Scott              20 Brighton, MI                
 22  Tillman, Carson               20 Charleston, SC              
 23  Turcotte, Emile               21 Levis, QC                   
 24  Varney, Bowen                 20 Bumpass, VA                 
 25  Wilson, Trey                  20 Christiansburg,             
 
Event 108  Girls 800 Meter Run Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 7:10 PM
        Meet:  2:09.23  3/11/2016   Camille Davre, Whitefish Bay, WI           
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Azore, Tia                    20 Linden, NY                  
  2  Boryeskne, Cynthia            20 Edison, NJ                  
  3  Bowe, Caroline                21 Midlothian, VA              
  4  Cooper, Kylie                 22 Hardy, VA                   
  5  Folley, Anna                  20 South Portland,             
  6  Hanratty, Grace               20 Old Saybrook, CT            
  7  Harris, Zoe                   20 Riverside, CT               
  8  Jones, Jayla                     Motor City T                
  9  Kouroriez, Charlotte          22 Newtonville, MA             
 10  Laforest, Alina               22 Chester, PA                 
 11  Mahoney, Reagan               20 Atlanta, GA                 
 12  Marvin, Megan                 20 Chapel Hill, NC             
 13  Novak, Sophie                 21 Lake Orion, MI              
 14  Palmer, Adia                  20 Brooklyn, NY                
 15  Parks, Gwendolyn              21 Pfafftown, NC               
 16  Pietrasiewicz, Isabella       21 Norton, MA                  
 17  Price, Miracle                22 Philadelphia, PA            
 18  Schmitt, Olivia               20 Lindenhurst, IL             
 19  Schriefer, Julia              22 Wildcats Tc-                
 20  Spada, Sophie                 20 Charlotte, NC               
 21  Tolbert, Lauren               22 Belmont, NC                 
 22  Wise-Sweat, Amilia            21 Newburgh, NY                
 23  Zrinyi, Ilona                 23 Winnipeg, MB                
 
Event 109  Boys 1 Mile Run Emerging Elite
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 1:00 PM
        Meet:  4:14.15  3/14/2014   William Mulloy, St Xavier,Lousvl,KY        
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Barry, Zach                   20 Wellesley Hills,            
  2  Brogan, Tyler                 20 Franklin, MA                
  3  Brooks Jr, Terrence           20 Clinton Township            
  4  Cadmus, Christian             20 New Providence,             
  5  Chen, Connor                  21 Exeter, NH                  
  6  Craig, Alex                   21 Mattapoisett, MA            
  7  Fodor, Thomas                 20 Cow Harbor T                
  8  Gillard, Jack                 20 Bloomington, IN             
  9  Greene, Benjamin              21 Falmouth, ME                
 10  Hardart, Henry                20 Severn, MD                  
 11  Ivanov, Alexander             20 Newtonville, MA             
 12  Karayianis, Nicholas          20 Potomac, MD                 
 13  Keeny, Samuel                 20 Riva, MD                    
 14  LoCurcio, Joseph              20 Freehold, NJ                
 15  Martin, Gary                  22 Warminister, PA             
 16  Mcdonnell, Declan             21 Rosemont, PA                
 17  Perelli, Luke                 20 Plymouth, MI                
 18  Sawyer, Alex                  20 Virginia Beach,             
 19  Spielman-Rodriguez, Dieg      21 Philadelphia, PA            
 20  Tichi, Luke                   20 Durango, CO                 
 21  Tremain, Tennessee            21 Guelph, ON                  
 22  Valianti, Nick                20 Marshfield, MA              
 23  Walcott, Omari                22 Mahaica, NY                 
 24  Zartman, Hunter               20 Kalamazoo, MI               
 
Event 110  Girls 1 Mile Run Emerging Elite
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 12:45 PM
        Meet:  4:55.98  3/9/2013    Emily Kaplan, Geo Vis, Wash, DC            
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Azore, Tia                    20 Linden, NY                  
  2  Banovac, Anna                 21 Brentwood, TN               
  3  Botha, Kathleen               21 Toronto, ON                 
  4  Brown, Emily                  20 Fredonia, NY                
  5  Bryce, Emily                  21 Paisley, ON                 
  6  Cadeau, Madelynne             20 Cumming, GA                 
  7  Chapko, Taryn                 20 Saint Johns, MI             
  8  Cooper, Kylie                 22 Hardy, VA                   
  9  Coutts, Chloe                 21 Toronto, ON                 
 10  Dennison, Savannah            23 Mentor, OH                  
 11  Forsyth, Rachel               24 Ann Arbor, MI               
 12  Hart, Mackenzie               22 Saratoga Springs            
 13  Headley, Aahyah               22 East Coast Demer            
 14  Hedlund, Kate                 20 Manchester, CT              
 15  Ielfield, Hannah              21 glenfield, NY               
 16  Jones, Madison                21 Saltillo, MS                
 17  Kurto, Ella                   22 Ballston Spa, NY            
 18  Livingston, Caroline          20 Barrington, RI              
 19  Lorsbach, Miranda             22 Montclair, NJ               
 20  Mansi, Yasmine                21 Northville, MI              
 21  Mihas, Marianne               21 Chicago, IL                 
 22  Miller, Lydia                 20 Worthington, OH             
 23  Morariu, Ana                  21 Kincardine, ON              
 24  Napoleon, Carina              21 Worthington, OH             
 25  Noble, Mari                   21 Old Greenwich, C            
 26  Pretre, Kyra                  20 Woodside, CA                
 27  Squires, Emma                 21 Petoskey, MI                
 28  Steiner, Bethany              21 Millis, MA                  
 29  Tugman, Kate                  20 Gorham, ME                  
 
Event 111  Boys 2 Mile Run Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 11:20 AM
        Meet:  9:11.08  3/11/2016   Rohann Asfaw, Montg,Rockville, MD          
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Allison, Ryan                 22 Burnt Hills, NY             
  2  Anday, Fuji                   20 Murfreesboro, TN            
  3  Benson, Micah                 20 Lexington, MA               
  4  Beyer, Lucas                  20 Amherst, NY                 
  5  Bogdan, Matthew               21 Howell,, NJ                 
  6  Brown, Alexander              20 Hopkinton, MA               
  7  DeAngelo, Nate                21 Bristol, CT                 
  8  Grotenhuis, Cael              21 Slinger, WI                 
  9  Hammel, Andrew                20 Arden, NC                   
 10  Hayes, Getachew               22 Albany, NY                  
 11  Jha, Zubin                    20 worthington, OH             
 12  Johnson, Owen                 22 Ann Arbor, MI               
 13  Karas, Owen                   21 Columbus, OH                
 14  Kay, Sean                     20 Melrose, MA                 
 15  Larson, Nathan                20 Dexter, MI                  
 16  Linzer, Jason                 20 Seaford, NY                 
 17  Malach, John                  20 Raleigh, NC                 
 18  Miller, Ryan                  20 Severn, MD                  
 19  Namiot, Charles               21 Ridgefield, CT              
 20  O'Shea, Conner                20 Richmond, KY                
 21  Roeed, Vebjoern               20 West Hartford, C            
 22  Sarney, Kyle                  21 North Easton, MA            
 23  Sherry, Callum                22 West Hartford, C            
 24  Syed, Talha                   21 Canton, MI                  
 25  Williams, Cohen               20 Nashville, TN               
 26  Wilson, Justin                22 Melbourne, FL               
 
Event 112  Girls 2 Mile Run Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 10:40 AM
        Meet:  10:35.04  3/11/2016   Bethlehem Taye, Pnt Brch,Brtnsvil,MD      
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Bernard, Brynn                24 Boonville, NY               
  2  Bernard, Lexi                 22 Boonville, NY               
  3  Bloom, Lani                   22 Ithaca, MI                  
  4  Cadeau, Madelynne             20 Cumming, GA                 
  5  Cameron, Julia                20 Etobicoke, ON               
  6  Catalano, Adriana             22 Pleasantville, N            
  7  Crytser, Alli                 23 Mechanicsville,             
  8  Garcia, Nicole                20 Wading River, NY            
  9  Ginsberg, Sophie              23 White Plains, NY            
 10  Ielfield, Hannah              21 glenfield, NY               
 11  Kebbede, Liyat                22 Niskayuna, NY               
 12  Keeler, Jadyn                 21 Barrie, ON                  
 13  Little, Emily                 20 Atlanta, GA                 
 14  McCabe, Brigid                21 Bayonne, NJ                 
 15  Oblak, Kylie                  20 Sudbury, MA                 
 16  Quarzo, Jolena                23 Brownsville, PA             
 17  Rodrigues, Kathryn            20 Wolcott, CT                 
 18  Scrimgeour, Chloe             21 West Hartford, C            
 19  Secor, Jessica                23 Louisville, KY              
 20  Smith, Cambrie                21 Petoskey, MI                
 21  Stiles, Maeve                 20 Matthew Maur                
 22  Szuch, Lanie                  22 Szuch-Lanie-                
 23  Toth-Ratazzi, Emily           22 Rome, NY                    
 24  Tugman, Kate                  20 Gorham, ME                  
 25  Turk, Katie                   21 Carmel, NY                  
 26  Weigele, Grace                21 Huntington Stati            
 27  Williams, Janelle             20 Wyncote, PA                 
 
Event 115  Boys 60 Meter Hurdles Emerging Elite Prelims
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 9:15 AM
        Meet:   7.88  3/10/2017   Tyrone Bryan, Parkdale,Rvrdl,MD              
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Allen, Timothy                20 Roanoke, VA                 
  2  Anderson, Azariah             21 Saint Charles, M            
  3  Augustin, Valentin            20 Trenton, NJ                 
  4  Bailey, Ryan                  21 Port Jefferson S            
  5  Brown, Dace                   20 Athens, TN                  
  6  Burgess, Jamarriante          20 East St. Louis,             
  7  Coles, Vannie                 21 Aldie, VA                   
  8  Collier, Malachi              23 Stow, OH                    
  9  Craddock, Taishaun            20 Baltimore, MD               
 10  Craig, Skyy                   21 McDonald, TN                
 11  Daves, Patrick                22 Fairhope, AL                
 12  DelaCruz, Lorenzo             22 collegeville, PA            
 13  Dely, Jordany                 20 Spring Valley, N            
 14  Deshuk, Dominic               20 Lorain, OH                  
 15  Dudley, Bryce                 22 Washington, DC              
 16  Edoff, Brenden                20 Brighton, MI                
 17  Elie, John                    20 Pelham, NH                  
 18  Erick, Calder                 20 Forest Lake, MN             
 19  Ford, Devontae                21 East Saint Louis            
 20  Greene, Brandon               21 sicklerville, NJ            
 21  Hardy, Deondre                21 Suffolk, VA                 
 22  Harris, Steven                20 Cahokia, IL                 
 23  Hayes, Tobias                 20 youngstown, OH              
 24  Henley, Abdur-Rahmaan         20 phoenix, MD                 
 25  Hill, Lloyd                   20 Hoover, AL                  
 26  Hunter, Jalen                 21 Rochester Hills,            
 27  Kaupp, Jake                   20 Livonia, MI                 
 28  Kore, Lucas                   20 Edison, NJ                  
 29  Lassiter, Greg                20 Motor City T                
 30  Lebrun, Antoine               21 Gatineau, QC                
 31  Love, Otis                    20 Newtonville, MA             
 32  McBride, Liam                 20 Arlington, VA               
 33  McVicker, Travon              20 Millsboro, DE               
 34  Meyer, Trevor                 20 Philadelphia, PA            
 35  Mollica, Nicholas             20 Jackson, NJ                 
 36  Moore, Kenneth                21 Moore-Kennet                
 37  Mutchler, Alex                20 Bucyrus, OH                 
 38  Osagie, Osaretin              20 Norwich, CT                 
 39  Parker, Christopher           21 Alpharetta, GA              
 40  Reardon, Matthew              21 Boardman, OH                
 41  Reid, Ledric                  20 Palmyra, VA                 
 42  Rennie, Jack                  20 Rennie-Jack-                
 43  Robinson, Justin              20 Robinson-Jus                
 44  Rose, Jake                    22 Catawissa, PA               
 45  Rosenberger, Ryan             21 Phoenixville, PA            
 46  Smith, Jayden                 21 Richmond, VA                
 47  Taffese, Nathaneal            20 Toronto, ON                 
 48  Thiam, Charles                20 Grand Rapids, MI            
 49  Thomas, Kam’ryn             21 Hyattsville, MD             
 50  Tucker, Abdul                 20 Elizabeth, NJ               
 51  Vazquez, Anthony              20 Egg Harbor Towns            
 52  Warmington, David             22 Washington, DC              
 53  Wearing, Giovanni             22 Leesburg, VA                
 54  Weisner, Conrad               20 Sylvania, OH                
 55  Wilson, Jeremiah              20 Salem, VA                   
 56  Wilson, Marcus                20 Bristow, VA                 
 57  Woolsey, Nicholas             20 Pepperell, MA               
 
Event 116  Girls 60 Meter Hurdles Emerging Elite Prelims
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 9:00 AM
        Meet:   8.49  3/9/2018    Leah Phillips, Bullis,Potomac, MD            
        Meet:   8.49  3/8/2019    Na'Tajah Ballard, W Branch,Chspk,VA          
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Adams, Trinity                21 Lehigh Acres, FL            
  2  Bailey, Ronne                 20 Brooklyn, NY                
  3  Ballard, Simone               22 Ballard-Simo                
  4  Bracey, Sarinity              20 Grand Rapids, MI            
  5  Bryant, Danielle              21 Wexford, PA                 
  6  Buxton, Taleea                23 Wyncote, PA                 
  7  Clark, Kayla                  20 Bridgeport, CT              
  8  Courser, Corrina              20 Wayland, MI                 
  9  Davenport, Kijah              20 Chesapeake, VA              
 10  Davis, Daryn                  20 Huntley, IL                 
 11  Dunbar, Kaya-Rae              20 Burtonsville, MD            
 12  Duren, Katharine              21 Haverhill, MA               
 13  Fede, Mariah                  20 Spring Valley, N            
 14  Galloway, Sophie              21 Mayfield, KY                
 15  Garozzo, Aliya Rae            20 Sicklerville, NJ            
 16  Miles, Emon                   22 Motor City T                
 17  Perry, Krista                 21 West Liberty, KY            
 18  Phan, Adriana                 20 St-Jean-sur-Rich            
 19  Pierre, Jada                  21 Potomac, MD                 
 20  Quainoo, Felicia              20 Metuchen, NJ                
 21  Rollins, Peyton               22 Boston, MA                  
 22  Saunders, Marissa             23 Columbus, OH                
 23  Smith, Alexus                 20 Rahway, NJ                  
 24  Tabugbo, Adaobi               20 Fulton, MD                  
 25  Taylor, Tia                   21 Egg Harbor City,            
 26  Tyler-Thompson, Rasunek       22 Braselton, GA               
 27  Verbancic, Alexandra          20 Pickering, ON               
 28  Waldron, Nonah                23 Motor City T                
 29  Walters, Aniyah               21 Huntington, NY              
 30  Walton, Jaylah                20 Detroit, MI                 
 31  Warren, Izzy                  20 State College, P            
 32  Wright, Hannah                20 Franklin, TN                
 
Event 117  Boys 4x200 Meter Relay Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 6:45 PM
        Meet:  1:29.94  3/14/2014   Long Reach, Columbia, MD                   
                        T Olewole, R Carter, C Smalley, E Thomas          
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Archbishop Carroll Tc-Dc                                     
     1) Warmington, David 22            2) Brown, Marcus 23               
     3) Ebron, Jamarr 23                4) Harbor, Nyckoles 23            
  2  Billerica Tc-Ma                                              
     1) Freitas, Rodrigo 20             2) West, William 20               
     3) D'Agostino, Ryan 20             4) Harris, Stephen 20             
  3  Brockton Tc-Ma                                               
     1) Bleus, Dourvens 21              2) Jordonne, Alan 22              
     3) Laguerre, Isaiah 20             4) Watterson, Ahmik 20            
  4  Bulldog Elite Tc-Nc                                          
     1) Williams, Brian 21              2) Hill, Steven 20                
     3) Ruffin, Christian 21            4) McRae, Romell 20               
  5  Carolina Cavaliers Tc-Nc                                     
     1) Koerner, Jacob 21               2) Richards, Ari 21               
     3) Ross, Zach 21                   4) McNally, Aidan 21              
  6  Colonials Tc-Ma                                              
     1) Landry, Alex 23                 2) Pan, Samuel 22                 
     3) Harris, Cole 21                 4) O'Hara, Max 21                 
  7  Conard Tc-Ct                                                 
     1) Hill, Brenden 21                2) Maglio, Christopher 20         
     3) Gabinelle, John 20              4) Rinaldi, Nathan 20             
  8  DeMatha Tc-Md  'B'                                           
     1) Thomas, Kam’ryn 21            2) Phillips, Sage 22              
     3) Matthews, Wesley 20             4) Trotz, Kamari 20               
  9  Dundalk Tc-Md                                                
     1) Williams, Jordan 20             2) Smith, Dallion 21              
     3) Craddock, Taishaun 20           4) Welch, KJ 20                   
 10  E Hall Tc-Ny                                                 
     1) Smith, Taraj 22                 2) Ellis, Cristian 22             
     3) Foster, Saivion 21              4) Foxworth, Jadye 22             
 11  East St. Louis Flyers Tc-Il                                  
     1) Burgess, Jamarriante 20         2) Lewis, Keontez 21              
     3) Lampley, Marcus 20              4) Robinson, Nathaniel 20         
 12  Elizabeth Tc-Nj                                              
     1) McQueen, Greg 22                2) Jean, Rodley 20                
     3) Jean, Gensley 20                4) Roopchand, Antonio 21          
 13  Falcon Tc-Ny                                                 
     1) Adekoya, Christopher 21         2) Vitucci, John 22               
     3) Jervis, Lucas 20                4) Corpus, Maxemilien 20          
 14  Fits Pro Tc-Nj                                               
     1) Gubler IV, Francis 9+           2) Mazero, Matthew 18             
     3) Mazero, Michael 18              4) Martino, Matthew 9+            
 15  Ford Flames Tc-Pa                                            
     1) Creeley, Liam 20                2) Curry, Canaan 20               
     3) Ney, Collin 20                  4) Hooks, Carrisson 20            
 16  Franklin K Lane                                              
     1) Ashton, Shane 23                2) Duncan, Kabeal                 
     3) Morris, Ashadon 21              4) Webb, Asad 22                  
 17  Golden Eagles Elite-NY                                       
     1) Richards, Nickory 22            2) McLaughlin, Tajeon 20          
     3) Robinson, Daniel 21             4) Willis, Rasheed 20             
 18  Golden Spikes Tc-Nh                                          
     1) Fleming, Benjamin 21            2) Dane, Ryan 21                  
     3) Cotnoir, Patrick 21             4) Seleny, Conor 20               
 19  Govenors Tc-Ct                                               
     1) Cue, Devin 21                   2) Hyslop, Armon 21               
     3) Williams, Jeremiah 20           4) Owen, Caleb 20                 
 20  Harrison Tc-Ny                                               
     1) De La Rosa, Aiden 20            2) Weber, Evan 20                 
     3) Montanez, Justin 20             4) Fischer, Peter 21              
 21  Hillhouse Tc-Ct                                              
     1) Hawkins, Ralphael 22            2) Moore Jr, Gary 22              
     3) Mills, Justin 21                4) McBride, Talib 20              
 22  Img Elite Tc-Fl                                              
     1) Kuentzel, Michael 20            2) Clemons, Malcolm 20            
     3) Landen, Adam 21                 4) Aburouss, Omar 20              
 23  Jackson Tc-Nj                                                
     1) Brembos, Michael 22             2) Novak, Zachary 20              
     3) Mollica, Nicholas 20            4) McKown, Jake 20                
 24  Methuen Tc-Ma                                                
     1) Hanci, Stanley 20               2) Dowgiert, John 21              
     3) Bendimerad, Nassim 21           4) Soucy, Michael 22              
 25  Montclair Mounties Tc-Nj                                     
     1) Williams, Truman 21             2) Bryan, Nathan 20               
     3) Collins, Nathan 21              4) Legister, Jessie 21            
 26  Motor City Tc-Mi                                             
     1) Bowens, Michael 20              2) Blackwell, Jaydin 22           
     3) Twyman, Devonta 20              4) Cross, Glenie 22               
 27  New Image Training Group-CA                                  
     1) Islam, Elijah al                2) Mullins, William al            
     3) Williams, Semaji 20             4) Marks, Steven al               
 28  Newburgh Elite Tc-Ny                                         
     1) Powell, Maleek 20               2) Onwuka, James 21               
     3) Ruud, Amaury 18                 4) Worrell, Matthew 22            
 29  Newton North Tc-Ma                                           
     1) Kadambi, Raghav 20              2) Love, Otis 20                  
     3) Bennett, David 21               4) Sharma, Jay 21                 
 30  Norview Tc-Va                                                
     1) Jackson, Brandon 20             2) Phifer, Michael 20             
     3) Johnson, Ahsan 20               4) Davis, Dion 20                 
 31  Piscataway track club                                        
     1) Mitchell, Kaelen ay             2) White, Christian ay            
     3) Patterson, Jalen ay             4) Jones, Dallas 23               
 32  Riverdale Baptist Tc-Md                                      
     1) Jacobs, Melvin 20               2) Sims, Alonzo 22                
     3) Sims, Antonio 22                4) Walker, James 21               
 33  Scarlet Knights Tc-Ma                                        
     1) Martel, Peter 21                2) Vente, Sebastian 20            
     3) Gonzalez, Angel 20              4) Chicko, Matthew 20             
 34  Shore Ac-Nj                                                  
     1) Decias, Isaiah 20               2) Jefferson, Kai'leel 22         
     3) White, Jaheir 20                4) Magassouba, Mamady 20          
 35  Team War-Va                                                  
     1) Wall-Davis, Charles 23          2) Sellers, Marlon 20             
     3) Wingate, Savion 22              4) Hardy, Deondre 21              
 36  Tornado TC                                                   
     1) Manchester, Byron 21            2) Brown, Guinness 22             
     3) Young, Brayden 22               4) Seybert, Isaiah 20             
 37  Uh Oh There They Go Tc-Va                                    
     1) Ward, Ja'Kobe 22                2) Hart, Jason 22                 
     3) Midgett, Keyandre 20            4) McDowney, Jordan 21            
 38  Union Catholic Tc-Nj                                         
     1) Axt, Matt 20                    2) Asenuga, Oluwafemi 20          
     3) Cooper, Connor 21               4) Reilly, Conor 20               
 39  Union Tc-Nj                                                  
     1) Kwarteng, Brian 20              2) Garcia, Jesus 21               
     3) Gooden, Delano 20               4) Dallas, Bayyan 20              
 40  Wellesley Raiders Tc-Ma                                      
     1) Stakun-Pickering, Max 22        2) Reed, Ryan 21                  
     3) Brooks, Cameron 20              4) Chalmers, Derek 20             
 41  Wfhs Tc-Va                                                   
     1) Martin, Robert 20               2) Allen, Timothy 20              
     3) Taylor, Devante 22              4) Jones, Micah 22                
 42  Wissahickon High School                                      
     1) Marc, Isaiah 22                 2) Wilson, Robert 20              
     3) Lehman, Brett 21                4) McCarry, Christian 20          
 43  Woodberry Forest Tc-Va                                       
     1) Robinson, River 21              2) Antoine-Pompey, Sebastia 22    
     3) Baker, Donovan 22               4) Holley, Malik 21               
 44  Woodlawn Elite Tc-Md                                         
     1) Sutton, Tiyon 20                2) Williams, Sean 22              
     3) Williams, Terrell 22            4) Washington, George 20          
 
Event 118  Girls 4x200 Meter Relay Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 6:20 PM
        Meet:  1:40.02  3/10/2017   Western Branch, Chesapeake, VA             
                        D Boone,S Nichols, A Shockley, Jashella Jenkins   
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Bishop McDevitt Tc-Pa                                        
     1) Bosman, Khaliyah 20             2) Buxton, Taleea 23              
     3) Grisson, Ananda 23              4) Young, Emaani 20               
  2  Bullis Tc-Md                                                 
     1) Pierre, Jada 21                 2) Pittman, Tiffani 21            
     3) Greene, Myla 23                 4) Hinton, Sage 23                
  3  Cheltenham Tc-Pa                                             
     1) Simpson, Talia 21               2) Wynn, Cydney 22                
     3) Winfield, Mariah 23             4) Adegbite, Anjola 21            
  4  Cosby Tc-Va                                                  
     1) Jenkins, Peyton 22              2) Jackson, Jordan 22             
     3) James, Taylor 20                4) Johnson, Merasia 22            
  5  Elizabeth Seton Tc-Md                                        
     1) Latimer, Malaysia 21            2) Settle, Spencer 21             
     3) Johnson, Maya 21                4) Virgil, Sanaa 23               
  6  Gahanna Lincoln Tc-Oh                                        
     1) Trent, M'Kaia 22                2) Thigpen, Alexis 20             
     3) Stafford, Ayannah 23            4) Rutledge, Shaina 20            
  7  Glen Allen Tc-Va                                             
     1) Smith, Jada 21                  2) Moss, Faith 20                 
     3) Moss, Zion 20                   4) Price, Star 20                 
  8  Lady Huskies Tc-Pa                                           
     1) Bacon, Tyrenee 21               2) Chambers, Kamry 21             
     3) Bradley, Kylah 23               4) Reed, Quanajia 22              
  9  Middle Country Tc-Ny                                         
     1) Hunt, Adaliz 22                 2) Sargent, Grace 21              
     3) Hodge, Jada 21                  4) Faustin, Jessica 20            
 10  Montclair Mounties Tc-Nj                                     
     1) Webb, Stephanie 21              2) Lawson, Kiya 22                
     3) Glorie, Anna 21                 4) Holland-Thomas, Rukiya 21      
 11  Mount Hebron Tc-Md                                           
     1) Matthews, Sierrah 21            2) Pierre, Garcelle 21            
     3) Foster, Jordan 21               4) Porter, Meghan 21              
 12  Neptune Tc-Nj                                                
     1) Fortune-O'Brien, Genesis 20     2) Dickson, Jordyn 21             
     3) Dunbar, Antonia 23              4) Bray, Natalia 22               
 13  Niskayuna Tc-Ny                                              
     1) Harris, Zoe 20                  2) Wise, Marissa 21               
     3) Matthews, Lindsey 21            4) West, Kaleigh 23               
 14  Peabody Tc-Ma                                                
     1) Vargas, Savanna 23              2) Headley-Mawasi, Sadai 21       
     3) Nasso, Dado 21                  4) Murphy, Jolene 21              
 15  Pentucket Tc-Ma                                              
     1) Campbell, Sabrina 23            2) Rubio, Emily 22                
     3) Smith, Sage 23                  4) Campbell, Syeira 21            
 16  PerkElite Tc-Pa                                              
     1) Shoemake, Nakiyah 18            2) Kouakou, Arianna 18            
     3) Lowery, Olivia 18               4) Sicinski, Melissa 9+           
 17  Pfafftown Rc-Nc                                              
     1) Lewis, Kira 22                  2) Jenkins, Nytrinitey 20         
     3) Grant, Maia 22                  4) Razzak, Khalilah 20            
 18  Ramapo Tc-Nj                                                 
     1) Lander, Cortney 21              2) Anzaldo, Izzie 22              
     3) Vernieri, Sophia 21             4) Schwartz, Sophia 20            
 19  Redhawks Track                                               
     1) Whaley, Joslynn 22              2) Stephens, Amiyah 22            
     3) Pemberton, Amalinally 23        4) Williams, Javonna 21           
 20  Rush-Henrietta Tc-Ny                                         
     1) Allen, Alliyah 21               2) Davis, Jaelyn ri               
     3) Daley, Amber 20                 4) McGhie, Aniya ri               
 21  Saint Catherine's Tc-Va                                      
     1) Shannon, Willa 20               2) Channer, Jailah 20             
     3) Gurkin, Archer 20               4) Turton, Hampton 23             
 22  Savage Athletics                                             
     1) Mauger, Lillian 21              2) Simmonds, Renee 21             
     3) Hopkins, Alona 22               4) Elwell, Emma 20                
 23  Sharpe Athletics Tc-Nj                                       
     1) Sharpe, Arianna 21              2) Robinson, Kya 22               
     3) Sharpe, Ariel 21                4) Sharpe, Amirah 18              
 24  Sting Tc-Nc                                                  
     1) Rowe, Alyssa Thompson           2) Calvin, Ziavia 20              
     3) Brown, Ny'Lasia 21              4) Smith, Malaysia 21             
 25  Success Academy Tc-Ny                                        
     1) Clark, Autumn 21                2) St. Louis, Prestina 21         
     3) Solomon, Isinormeayo 20         4) Hill, Shyanne                  
 26  Team War-Va                                                  
     1) Ellis, Sydney 22                2) Morris, Kayla 21               
     3) Lasker, Makayla 22              4) Harrison, Nyah 23              
 27  Uh Oh There They Go Tc-Va                                    
     1) Blake, Nirell 23                2) Jefferson, Channie 22          
     3) Taylor, Markayla 22             4) Thorpe, Alicia 20              
 28  Urbana Tc-Md                                                 
     1) Robling, Lydia 20               2) Hines, Macy 22                 
     3) Auderset, Ella 21               4) Jons, Piper 20                 
 29  Western Branch Tc-Va                                         
     1) Thomas, Asharee HS              2) Williams, Dayaa HS             
     3) Jackson, Iyana HS               4) Goodrich, Yazmine HS           
 30  Windsor Tc-Ct                                                
     1) Robinson, Jade 21               2) Lindsay, Cyana 22              
     3) Cooper, Jalah 20                4) Moye, Khaia 21                 
 
Event 119  Boys 4x400 Meter Relay Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 8:55 PM
        Meet:  3:20.65  3/8/2013    Digital Harbor, Baltimore, MD              
                        T Walker, Q Stukes, J Cook, G Flaviano            
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Asheville Blaze Tc-Nc                                        
     1) Noce, Christopher 21            2) Goebel, John 21                
     3) Harris, Levi 20                 4) Norris, Mitchell 20            
  2  Athletic Xpress Greyhounds Tc-                               
     1) Roane, Kadin 20                 2) Phifer, Marcus 22              
     3) Martindale, Reginald 20         4) Payne, Adryan 21               
  3  Battlefield Tc-Va                                            
     1) Waller, Kaden 21                2) Morris, Joseph 20              
     3) Kennedy, David 20               4) Gallant, Austin 22             
  4  Bishop Hendricken Tc-Ri                                      
     1) Capalbo, Nick 20                2) Hanlon, Michael 20             
     3) Harvey-Ewusi, Kobby 20          4) Fagan, Sean 20                 
  5  Bishop Loughlin Lions Tc-Ny                                  
     1) Williams, Malique 20            2) Jennings, Joshua 20            
     3) Johnson, Jelani 23              4) Noble Jr., Wesley 23           
  6  Bloomfield Tc-Ct                                             
     1) Hill, Shakur 20                 2) Reid, Sephton 20               
     3) Wesley, Tyler 21                4) Hay, Kymali 20                 
  7  Carolina Cavaliers Tc-Nc                                     
     1) McNally, Aidan 21               2) Kobziak, Ryan 20               
     3) Koerner, Jacob 21               4) Ross, Zach 21                  
  8  Connetquot Tc-Ny                                             
     1) Andrade, Chris 20               2) Harrington, Aidan 20           
     3) Katrivanos, Dominick 20         4) Mastro, James 20               
  9  Daniel Hand Tc-Ct                                            
     1) Parks, Ameen 20                 2) Opstrup, Besufekad 20          
     3) Parthasarthy, Connor 21         4) Hines, Carson 21               
 10  Deptford Tc-Nj                                               
     1) Sedalis, Philip 20              2) Clement, Donovan 20            
     3) Fawkes, Richeid 20              4) Rios, Steven 21                
 11  East Fishkill Striders-NY                                    
     1) Conde, Matt 20                  2) Allen, Kieran 20               
     3) Amilcar, Eric 21                4) Mahon, Jonathan 21             
 12  Edison Tc-Nj                                                 
     1) Kore, Lucas 20                  2) Abramik, Sean 21               
     3) Chittigidde, Amaresh 20         4) Veras, Bianhel 20              
 13  Elizabeth Tc-Nj                                              
     1) Roopchand, Antonio 21           2) McQueen, Greg 22               
     3) Thelemaque, Vance 21            4) Rodrigues, Bryan 20            
 14  Ellington Track Club                                         
     1) Massaro, Anthony 21             2) Olender, Jack 20               
     3) Cahill, Connor 20               4) Sivo, Nicholas 20              
 15  Episcopal Tc-Va                                              
     1) Jackson, Dante 21               2) Lindsey, Aaron 21              
     3) Williams, Zedekiah 21           4) Zegeye, Yeabsira 21            
 16  Fits Pro Tc-Nj                                               
     1) Mazero, Michael 18              2) Gubler IV, Francis 9+          
     3) Cavalieri, Christopher 9+       4) Martino, Matthew 9+            
 17  Ftb Tc-Ma                                                    
     1) Peters, David 20                2) Rahaman, Clayton 20            
     3) Connor, Evan 20                 4) Peters, Nathaniel 21           
 18  G4 Express-VA                                                
     1) Mitchell, Jaden 20              2) Jackson, Joseph 20             
     3) Jones-Browning, Aalik 20        4) Dula, Adrian 20                
 19  Mr. Wilson Tc-Ny                                             
     1) Kelly, Owen 20                  2) Klishch, Petro 20              
     3) Allen, Keith 21                 4) Frascello, Brennan 21          
 20  Overbrook Tc-Pa                                              
     1) Kromah, Lucky 20                2) Hancock, Isaiah 21             
     3) Davis, Antwon ok                4) Brown, Jordan 22               
 21  Pawling Tc-Ny                                                
     1) Pena, Dante 22                  2) Brightman, Noah 22             
     3) Hickey, Jack 20                 4) Petruso, Alex 20               
 22  Rogers Tc-Ar                                                 
     1) Chrisman, Garrett 20            2) Workman, Josh 21               
     3) Pitts, Gavin 21                 4) Robinson, DuVuiry 20           
 23  Shore Ac-Nj                                                  
     1) Rudder, Brandon 22              2) Wehner, Levi 21                
     3) Thomas, Torin 22                4) Wilson, Shemar 21              
 24  Spartans Tc-Nj                                               
     1) Okechukwu, Alan 20              2) Fernando, Ryan 20              
     3) Hemans, Dennis 20               4) Pineda, Gabriel 20             
 25  Spirit Tc-Nj                                                 
     1) Brown, Ahmad 20                 2) Moore, Terrell 20              
     3) Lee, Devin 21                   4) Johnson Jr, De-Quawn 20        
 26  The Den Tc-Md                                                
     1) Goodson, Lee 20                 2) Moran, Matthew 20              
     3) Childress, Jonah 20             4) Lund, Kyle 20                  
 27  Whippets Foot Rc-Pa                                          
     1) Marasco, Joey 20                2) Difrancesco, Mike 20           
     3) Wenk, Adam 20                   4) Hader, Ali 20                  
 28  Woodlawn Elite Tc-Md                                         
     1) Washington, George 20           2) Williams, Sean 22              
     3) Goodman, Tymique 20             4) Williams, Terrell 22           
 
Event 120  Girls 4x400 Meter Relay Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 8:35 PM
        Meet:  3:52.15  3/14/2014   Cary, Cary, NC                             
                        L White,  L Warner,  J Brown, S Hoffert           
     School                                                                 
===============================================================================
  1  704 Elite Tc-Nc                                              
     1) Jones, Emily 22                 2) Christofaro, Sofia 22          
     3) Lee, Simmons 23                 4) Gordon, Beasley 21             
  2  Amherst-Pelham Hurricanes Tc-M                               
     1) Beason, Danielle 20             2) Robinson, Anajisa 22           
     3) Shepard, Juliana 23             4) Shepard, Isabela 20            
  3  Ann Arbor Youth Tc-Mi                                        
     1) Robinson, Mackenzie 23          2) Overgaard, Rachel 23           
     3) Conde, Fatouma 21               4) Georgiadis, Mya 22             
  4  Battlefield Tc-Va                                            
     1) Wooten, Maya 21                 2) Golsen, Sarah 22               
     3) Kannon, Madyson 22              4) Wild, Ella 22                  
  5  Bishop Loughlin Lions Tc-Ny                                  
     1) Garnett, Jourdan 21             2) Cannon, Alanni 21              
     3) Derrick-Bain, Brinesha th       4) Palmer, Adia 20                
  6  Bloomfield Tc-Ct                                             
     1) Colon, Elicia 20                2) Gibson, Jadyn 21               
     3) Francis, Mauricea 21            4) Henderson, Laniyah 23          
  7  Boys and Girls Tc-Ny                                         
     1) Higgins, Kaylee 20              2) Woods, Monique 21              
     3) Emmanuel, Alliyah 21            4) Badji, Stella 21               
  8  Bucks County Rc-Pa                                           
     1) Romanus, Makayla 20             2) Brophy, Mckenna 20             
     3) Story, Mollie 22                4) Derstine, Ella 21              
  9  Carolina Cavaliers Tc-Nc                                     
     1) Townsend, Mackenzie 20          2) Palmer, Caroline 22            
     3) Worf, Presley 22                4) Benz, Addison 21               
 10  Chattanooga Tc-Tn                                            
     1) Ryan, Janay 21                  2) Ryan, Janisa 23                
     3) McClure, Auriyan 23             4) Casseus, Kategie 21            
 11  Cosby Tc-Va                                                  
     1) Jenkins, Peyton 22              2) Wilson, Mekayla 22             
     3) Jackson, Jordan 22              4) Johnson, Merasia 22            
 12  Elizabeth Seton Tc-Md                                        
     1) Hewitt, Felicia 20              2) Settle, Spencer 21             
     3) Austin, Sky 23                  4) Johnson, Maya 21               
 13  Franklin Tc-Md                                               
     1) Carrington, Aisha 21            2) Rondon, Briasia 21             
     3) Johnson, Jada 23                4) Johnson, Jasmine 20            
 14  Gaithersburg Tc-Md                                           
     1) Dyce-Giraud, Alana 22           2) Tracey, Tori 21                
     3) Fairfax-Wheeler, Jianna 23      4) Kamgang, Ruth 20               
 15  Geneva Tc-Oh                                                 
     1) Joy, Elizabeth 20               2) Costello, Leah 20              
     3) Santiago, Cheyanne 20           4) Jamison, Tayler 20             
 16  Glen Allen Tc-Va                                             
     1) Moss, Zion 20                   2) Moss, Faith 20                 
     3) Price, Star 20                  4) Smith, Jada 21                 
 17  Hingham Tc-Ma                                                
     1) Ranocha, Libby 20               2) Dale, Ciara 20                 
     3) Stadtlander, Lindy 20           4) Tarby, Kelsey 23               
 18  Maryland Jaguars-CHF-MD                                      
     1) Mcilwain, Arie 21               2) Bernard, Anissa 21             
     3) Dennis, Samiah 22               4) Bolds, Mayler 20               
 19  Maryland Jaguars-CHF-MD  'B'                                 
     1) Taylor, Indyah 21               2) Okunola, Jaylene 21            
     3) Ephraim, Miracle 21             4) Watts, Javon 20                
 20  Medgar Evers College Prep Tc-N                               
     1) Oakley, Zoe 21                  2) Muhammad Graham, Jasmin 20     
     3) Middleton, Kayla 21             4) Daniel, Tasia 21               
 21  Montclair Mounties Tc-Nj                                     
     1) McAdams, Ella 21                2) Webb, Stephanie 21             
     3) Lawson, Kiya 22                 4) Holland-Thomas, Rukiya 21      
 22  Motor City Tc-Mi                                             
     1) Todd, Tamyra 21                 2) Kennard, Kourtney 20           
     3) Miles, Emon 22                  4) Banks, N'Stajah 20             
 23  North Texas Jackrabbits Tc-Tx                                
     1) Warren, Kimberly 20             2) Stoutmire, Hannah 21           
     3) Thomas, Nadia 22                4) Mathews, Jaden 21              
 24  Peabody Tc-Ma                                                
     1) Headley-Mawasi, Sadai 21        2) Straticos, Paulina 21          
     3) Nasso, Dado 21                  4) Murphy, Jolene 21              
 25  Rahway Tc-Nj                                                 
     1) Smith, Alexus 20                2) Hill, Ka'Rynn 20               
     3) Jennings, Anaya 22              4) Barden, Niya 20                
 26  Ridge Runners Tc-Nj                                          
     1) Goya, Ana 21                    2) Cicchetti, Olivia 20           
     3) LaCapra, Grace 22               4) Lyons, Morgan 21               
 27  Ridgefield Tc-Ct                                             
     1) Riek, Natasha 21                2) Michalowski, Grace 21          
     3) Langis, Katherine 20            4) Langis, Emma 20                
 28  Rogers Tc-Ar                                                 
     1) Wright, Alexa 20                2) Todd, Samantha 20              
     3) Lueders, Grace                  4) Means, Adelina                 
 29  Saint Catherine's Tc-Va                                      
     1) Turton, Hampton 23              2) Channer, Jailah 20             
     3) Shannon, Willa 20               4) Gurkin, Archer 20              
 30  Scarlet Knights Tc-Ma                                        
     1) Dion, Ainsley 21                2) Dion, Kelsey 21                
     3) Dalke, Courtney 21              4) Sullivan, Katherine 20         
 31  Success Academy Tc-Ny                                        
     1) Bailey, Ronne 20                2) Tawfiq, Habiba                 
     3) Jessop, Tahira 20               4) Tawfiq, Muniratu 23            
 32  Team Lions-MD                                                
     1) Cumberland, Noel 23             2) Buchanan, Emma 20              
     3) Radebaugh, Emma 21              4) Robinson, Madison 21           
 33  Team War-Va                                                  
     1) Taliafero, Ansolei 22           2) Morris, Kayla 21               
     3) Harrison, Nyah 23               4) Ellis, Sydney 22               
 34  Urbana Tc-Md                                                 
     1) Robling, Lydia 20               2) McDonnell, Karly 22            
     3) Auderset, Ella 21               4) Jons, Piper 20                 
 35  Western Branch Tc-Va                                         
     1) Wiggins, Nylah HS               2) Weeks, Ltamra 20               
     3) Jones, Samiyah HS               4) Goodrich, Yazmine HS           
 36  Weston Tc-Ct                                                 
     1) Rosenberg, Julia 21             2) Rudolph, Amelia 22             
     3) Zielinski, Ava 21               4) Sztachelski, Nicole 21         
 37  Windsor Tc-Ct                                                
     1) Cooper, Jalah 20                2) Westberry, Brittani 23         
     3) Dube, Rachel 20                 4) Gilling, Christal 21           
 38  Winslow Township Tc-Nj                                       
     1) James, Jaia 22                  2) Dutton, Charly 22              
     3) Holness, Kamryn To              4) Wright, Olivia 21              
 
Event 121  Boys 4x800 Meter Relay Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 4:50 PM
        Meet:  7:55.35  3/11/2016   Hauppauge, Hauppauge, NY                   
                        K Cordon,N Crociata,C Armstrong,Nick Beglane      
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Archbishop Spalding Tc-Md                                    
     1) Marcian, Collin 20              2) Miller, Ryan 20                
     3) Ruiz, Coleman 21                4) Hardart, Henry 20              
  2  Bethpage Tc-Ny                                               
     1) Clark, Brian 20                 2) Morales, Ayden 21              
     3) Perry, Tyler 20                 4) Sheehan, Matthew 21            
  3  Billerica Tc-Ma                                              
     1) Kabuga, Gachau 20               2) Holden, John 20                
     3) Marion, Brandon 20              4) Dinsmore, Thomas 20            
  4  Chapel Hill Tc-Nc                                            
     1) Look, Dylan 22                  2) Hawley, Ben 21                 
     3) Reisinger, Max 21               4) Mathis, Ethan 21               
  5  Deluge Xc-Ny                                                 
     1) Allison, Ryan 22                2) Marchant, Will 20              
     3) Rounds, Matthew 23              4) Ubriaco, Dante 20              
  6  Edison Tc-Nj                                                 
     1) Kore, Lucas 20                  2) Abramik, Sean 21               
     3) White, Micah 20                 4) Chittigidde, Amaresh 20        
  7  Franklin Tc-Ma                                               
     1) Harrington, Camden 20           2) Hanley, Alec 21                
     3) Calitri, Nicholas 21            4) Brogan, Tyler 20               
  8  Gonzaga College Tc-Dc                                        
     1) Capuano, Cullen 20              2) Donnelly, Patrick 21           
     3) McElhennon, Gavin 20            4) O'Connor, Seamus 22            
  9  Hall Tc-Ct                                                   
     1) Grady, Jackson 20               2) Ruffo, Tobias 22               
     3) Goldberg, Yonah 21              4) Beverly, Walker 22             
 10  Iona Prep Tc-Ny                                              
     1) Fox, William 21                 2) McDermott, Aiden 20            
     3) Mulvany, Brendan 20             4) Sidoti, Matthew 22             
 11  La Salle Tc-Ri                                               
     1) Burnett, Ashton 20              2) Maxwell, Alex 21               
     3) Bishop, Lachlan 22              4) Currie, Allen 20               
 12  Manhasset Tc-Ny                                              
     1) Maass, Daniel 20                2) O'Neill, Daniel 21             
     3) Kiley, Matthew 20               4) Maley, Lucas 21                
 13  Motor City Tc-Mi                                             
     1) Kennard II, Corey 20            2) Flake, Josh 22                 
     3) Thames, Chris 20                4) Cooper, Camerie 21             
 14  Mr. Wilson Tc-Ny                                             
     1) Juarez, Cesar 20                2) Anderson, Tyler 21             
     3) Howell, Nicholas 21             4) Yi, Andrew 20                  
 15  Potomac Senior Tc-Va                                         
     1) Aly, Omar 20                    2) Burns, Willie 22               
     3) Weldon, Kyle 20                 4) Driscol, Dylan 22              
 16  Ridge Runners Tc-Nj                                          
     1) Lewis, Sam 20                   2) McCabe, Andrew 22              
     3) Vicente, Jake 20                4) Strain, Chris 20               
 17  Rocktown Tc-Va                                               
     1) McGrath, Tucker 20              2) Hulleman, Calvin 22            
     3) Hulleman, Michael 20            4) Beck, David 21                 
 18  Scarlet Knights Tc-Ma                                        
     1) Determan, Jack 22               2) Sciaudone, Lucas 20            
     3) Veguilla, Leniel 21             4) Stad, Jett 20                  
 19  Severna Park Tc-Md                                           
     1) Muldoon, Jack 21                2) Engleman, Nick 20              
     3) Gelfand, Jake 21                4) Sloat, Carson 21               
 20  Staples Tc-Ct                                                
     1) Fierro, Morgan 20               2) St. Fort, Jalen 22             
     3) Taubenheim, Nicholas 20         4) Lepska, George 21              
 21  Team O.R.-Nh                                                 
     1) Fleischer, Owen 21              2) Sassaman, Trevor 21            
     3) Obrien, Andy 21                 4) Carrico, Myles 20              
 22  Trotter Tc-Ny                                                
     1) Johnson, Andrew 20              2) Campos-castro, Miguel 21       
     3) Perrillo-Sullivan, Stephen 20   4) Hannibal, Gregory 22           
 23  University School                                            
     1) Iler, Justin 20                 2) Lafave, Ben 21                 
     3) Miller, Nate 22                 4) Monesmith, Cameron 20          
 24  Walpole Tc-Ma                                                
     1) Stockwell, Ryan 20              2) Sullivan, Tyler 20             
     3) Mackenzie, Chris 21             4) Grant, Shane 20                
 25  Warriors Tc-Ma                                               
     1) Goetsch, Turner 21              2) Lombardi, Justin 20            
     3) Richards, Ryan 20               4) Kaiser, Adam 20                
 26  Wellesley Raiders Tc-Ma                                      
     1) Barry, Zach 20                  2) Lynch, Robbie 20               
     3) Luzaitis, George 20             4) O'Toole, Jackson 20            
 27  Western Branch Tc-Va                                         
     1) Bridges, DeAnte HS              2) Massie, Quinton HS             
     3) Frasier, Keith HS               4) McGirt, Caleb HS               
 28  Woburn Tc-Ma                                                 
     1) Nett, Kevin 22                  2) DeOliveira, Guilherme 20       
     3) Canario, Adam 20                4) Cravens, Alex 20               
 
Event 122  Girls 4x800 Meter Relay Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 4:10 PM
        Meet:  9:14.96  3/13/2015   Mc Donogh, Owings Mills, MD                
                        M Seybold, J Burgess, N Noulett, A Glossinger     
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Admiral Tc-Ny                                                
     1) Stanet, Raven 21                2) Murtagh, Kaitlyn 21            
     3) Fastiggi, Rebecca 20            4) Smith, Jalyssa 20              
  2  Bonny Eagle Tc-Me                                            
     1) Pendleton, Emmaline 22          2) Hesler, Delaney 22             
     3) Dunne, Ella 21                  4) Biegel, Gretchen gl            
  3  Cumberland Tc-Ri                                             
     1) Belt, Olivia 21                 2) DePina, Shakira 20             
     3) Carr, Grace 23                  4) Pickering, Elizabeth 21        
  4  Midlothian Tc-Va                                             
     1) Weinhold, Mary Elizabeth 21     2) Bonser, Kylie an               
     3) Caffall, Lena an                4) Bowe, Caroline 21              
  5  Newton North Tc-Ma                                           
     1) Crook, Caroline 20              2) Teixeira-DaSilva, Helena 20    
     3) Doherty, Grace 22               4) Gallivan, Morgan 22            
  6  Northern Guilford Tc-Nc                                      
     1) Fredericks, Emma 20             2) Kohler, Kiersten 23            
     3) Howell, Katie 21                4) Hernandez, Alyssa 21           
  7  Norwich Free Tc-Ct                                           
     1) Kelley, Makayla 21              2) Jones, Sophia 22               
     3) Shannon, Catherine 21           4) Park, Kayla 21                 
  8  Ramsey Tc-Nj                                                 
     1) Bender, Maya 20                 2) Garofalo, Kaitlyn 21           
     3) Nixon, Jessica 21               4) Coletti, Carolyn 20            
  9  Scarlet Knights Tc-Ma                                        
     1) Callahan, Aisling 22            2) Mastromonaco, Abby 21          
     3) Dion, Ainsley 21                4) Dion, Kelsey 21                
 10  Southington Blue Knights Tc-Ct                               
     1) Pillsbury, Diane 21             2) Verrilli, Lauren 21            
     3) Moquete, Anny 20                4) Izzo, Jacqueline 22            
 11  Top of the Hill Tc-Nj                                        
     1) Cota, Lara 22                   2) Moy, Caroline 21               
     3) Lustenberger, Virginia 22       4) Wardle, Katya 21               
 12  Urbana Tc-Md                                                 
     1) McDonnell, Karly 22             2) Auderset, Ella 21              
     3) Beraich, Lyna 22                4) McDonnell, Emily 22            
 13  Ursuline Tc-Ny                                               
     1) Kelley, Cara 22                 2) Nugent, Kate 23                
     3) Gassman, Stella 22              4) McLean, Caitlin 20             
 14  Wachusett Tc-Ma                                              
     1) Santana, Amyah 20               2) Witt, Ashlynn 23               
     3) Pickett, Olivia 23              4) Valley, Abigail 20             
 15  Warrior Project-NC                                           
     1) Ritter, Anna 21                 2) Starkie, Paige 23              
     3) Abrams, Kathleen 20             4) Starkie, Elizabeth 21          
 16  West Babylon Tc-Ny                                           
     1) Critchley, Josephine 21         2) Hieber, Shannon 23             
     3) DeFilippis, Ja'Lenrose 20       4) D'Onofrio, Jenna 20            
 17  Westfield Tc-Va                                              
     1) Tran, Brigitte 22               2) Campbell, Lily 22              
     3) Jenkins, Riley 20               4) Tinsley, Ayonnah 21            
 18  Woburn Tc-Ma                                                 
     1) Bazzarella, Liana 22            2) Scholtes, Julianna 21          
     3) Surrette, Caroline 20           4) Cole, Kacy 21                  
 
Event 125  Boys 1600 Sprint Medley Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 2:15 PM
        Meet:  3:31.05  3/13/2015   Weston, Weston, CT                         
                        Micah Zirn,Ian Stube,Simeon Okoro,Cole Clark      
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Archbishop Spalding Tc-Md                                    
     1) Custodio, Koby 20               2) Gibbs, John 22                 
     3) Miller, Ryan 20                 4) Hardart, Henry 20              
  2  Asheville Blaze Tc-Nc                                        
     1) Burchett, Andrew 23             2) Noce, Christopher 21           
     3) Harris, Levi 20                 4) Norris, Mitchell 20            
  3  Beverly Tc-Ma                                                
     1) Jones, Jaichaun 21              2) Morin, Andrew 20               
     3) Gilligan, Patrick 20            4) Wood, Jackson 20               
  4  Bison Rc-Ny                                                  
     1) Reid, Reynaldo 20               2) Wiggs, Jovani 21               
     3) Ehrlich, Ethan 21               4) Randall, T.J. 20               
  5  Boys and Girls Tc-Ny                                         
     1) Silburn, Rojay 20               2) Julien, Mylz 20                
     3) Stephenson, Wayne 21            4) Chapman, Isaiah 20             
  6  Brockton Tc-Ma                                               
     1) Watterson, Ahmik 20             2) Laguerre, Isaiah 20            
     3) Pierre Antoine, Johnston 20     4) Tobon, Maxx 20                 
  7  Cadets Tc-Dc                                                 
     1) Abreu, Juan 21                  2) Rios-Colon, Austin 22          
     3) Tyler, Donald 21                4) Thompson, Joshua 22            
  8  Elizabeth Tc-Nj                                              
     1) McQueen, Greg 22                2) Jean, Rodley 20                
     3) Roopchand, Antonio 21           4) Bueno, Anthony 20              
  9  Episcopal Tc-Va                                              
     1) Jackson, Dante 21               2) Lindsey, Aaron 21              
     3) Yip, Ethan 21                   4) Williams, Zedekiah 21          
 10  Fairfield Prep Tc-Ct                                         
     1) Blount, Darren 21               2) Smith, Tymaine 22              
     3) Bacon, Joshua 21                4) Dawson, Azaan 21               
 11  Falcon Tc-Ny                                                 
     1) Adekoya, Christopher 21         2) Vitucci, John 22               
     3) Cook, Isaiah 21                 4) Rodriguez King, Michael 22     
 12  Franklin Tc-Ma                                               
     1) Ellis, Grady 21                 2) Flaherty, Justin 20            
     3) Harrington, Camden 20           4) Calitri, Nicholas 21           
 13  From Da Brook Tc-Me                                          
     1) Lingley, Dante 20               2) Hatch, Chris 21                
     3) White, Jaylen 21                4) Sharif, Mahamed 20             
 14  Gray Bee Tc-Nj                                               
     1) Worrel, Justis 20               2) Jackson, Malique 22            
     3) Little, Malachi 20              4) Blake, Saveyon 21              
 15  Hall Tc-Ct                                                   
     1) Lizardi, Isaiah 21              2) Rodman, Max 21                 
     3) Ruffo, Tobias 22                4) Grady, Jackson 20              
 16  Hauppauge Tc-Ny                                              
     1) MacDonald, Martine 21           2) Thaggard, Brandon 21           
     3) Martinez, James 21              4) Petersen, Scott 20             
 17  Iona Prep Tc-Ny                                              
     1) Orr, Colin 20                   2) Griffin, Charlie 21            
     3) Lombardo, Chase 20              4) McDermott, Aiden 20            
 18  Knights Tc-Ny                                                
     1) Martinez, Fredy 21              2) Ryan, Timothy 21               
     3) Kang, Jeremy 20                 4) McDonagh, Ryan 21              
 19  Littleton Tc-Ma                                              
     1) Landfors, Parker 21             2) Rawa, Anthony 21               
     3) Rieden, Garret 22               4) Cherry, Reed 21                
 20  McDonogh Tc-Md                                               
     1) Riding, Niles 22                2) Kessler, Isaiah 20             
     3) Pett, Owen 22                   4) Pett, Spencer 20               
 21  Minisink Tc-Ny                                               
     1) Bobish, Chalen 21               2) Burger, Adam 21                
     3) Neidhardt, Dennis 21            4) Struk, Steven 21               
 22  Montclair Mounties Tc-Nj                                     
     1) Williams, Truman 21             2) Bryan, Nathan 20               
     3) Legister, Jessie 21             4) Counsell, Oscar 21             
 23  Pascack Valley Tc-Nj                                         
     1) Mercurio, Edward 20             2) Supple, Michael 21             
     3) Roznitsky, Oren 20              4) Martinez, Andrew 20            
 24  Pawling Tc-Ny                                                
     1) Petruso, Alex 20                2) Pena, Dante 22                 
     3) Hickey, Jack 20                 4) Brightman, Noah 22             
 25  Peabody Tc-Ma                                                
     1) Koffi, Freddie 20               2) Surman, Tyler 21               
     3) Therrien, Colby 20              4) Craveiro, Antonio 20           
 26  Pearl River Tc-Ny                                            
     1) Murray, Dan 20                  2) Reynolds, John Paul 20         
     3) Fignole, Steven 21              4) Carty, Cliff 21                
 27  Phoenix Tc-Pa                                                
     1) Thomas, Noah M 22               2) Veith, Alex 20                 
     3) Ellison, Ryan 21                4) Spielman-Rodriguez, Dieg 21    
 28  Saint Peter's Prep Tc-Nj                                     
     1) Ledgister, Fitzroy 22           2) Gbadamassi, Luqman 20          
     3) Morrone, Joseph 21              4) Klanke, Edwin 21               
 29  SH Tigers Tc-Ma                                              
     1) Couture, James 21               2) Clarke, Jonas 22               
     3) Cote, Bradyn 20                 4) Kennedy, Justin 20             
 30  Simsbury Tc-Ct                                               
     1) Gutierrez, Miguel 20            2) Paterson, Kyle 22              
     3) Sutton, Shamar 20               4) Wollenberg, Owen 20            
 31  Smithtown West Tc-Ny                                         
     1) Ryba, Samuel 21                 2) Tona, Ryan 21                  
     3) Hauptman, Sean 20               4) Sabia, Daniel 20               
 32  Stonington Tc-Ct                                             
     1) Hudson, Christian 22            2) Castaglioulo, Andrew 20        
     3) Flynn, Chase 20                 4) Hammond, Rhys 20               
 33  Suffern Tc-Ny                                                
     1) Korongy, Joseph 20              2) O'Connell, Aidan 20            
     3) Loeb, Noah 20                   4) Delaney, Travis 21             
 34  The Den-HK Tc-Ct                                             
     1) Coleman, Aidan 21               2) Regan, Seth 20                 
     3) Mallon, Dmytri 20               4) Jennings, Matthew 21           
 35  Top of the Hill Tc-Nj                                        
     1) Tobias, Aaron 20                2) Kohaut, Daniel 20              
     3) Yee, Brandon 20                 4) Pantoya, Jacob 20              
 36  Western Branch Tc-Va                                         
     1) Hillman, Jordan HS              2) Frasier, Keith HS              
     3) McGirt, Caleb HS                4) Jones III, Michael HS          
 37  Whitinsville Christian Tc-Ma                                 
     1) MacGillivray, Michael 20        2) Curtis, Jeff 21                
     3) Worley, Darnell 20              4) Thumann, Joseph 21             
 
Event 126  Girls 1600 Sprint Medley Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 1:45 PM
        Meet:  4:03.83  3/14/2014   Springside-Chestnut Hill, Philadelphia, PA 
                        J Reeves, B Lipp, B Broadwater, T Turner          
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Gorham Tc-Me                                                 
     1) Connolly, Sydney 22             2) Green, Emma 22                 
     3) Caruso, Alyvia 22               4) Tugman, Kate 20                
  2  Island Express Tc-Ny                                         
     1) Leonard, Meghan 22              2) Damico, Ava 21                 
     3) Hoban, Aileen 21                4) Dinneen, Sierra 20             
  3  Lady Rebels Tc-Ny                                            
     1) Waugh, Makayla 20               2) Salazar, Lauren 20             
     3) Williams, JaLia 21              4) Sayre, Brooke 22               
  4  Littleton Tc-Ma                                              
     1) Clark, McKenzie 20              2) Clark, Riley 22                
     3) Proulx, Amy 23                  4) Rausa, Gabriella 21            
  5  Niskayuna Tc-Ny                                              
     1) West, Kaleigh 23                2) Wise, Marissa 21               
     3) Matthews, Lindsey 21            4) Smith, Skyler 22               
  6  Norton Tc-Ma                                                 
     1) Rodriguez, Eve 20               2) Kurland, Heather 21            
     3) Murphy, Ali 09                  4) Pietrasiewicz, Isabella 21     
  7  Sachem Spiked Shoe Club-NY                                   
     1) Deshpande, Arya 21              2) Barresi, Gillian 22            
     3) Robinson, Ariann 22             4) Trejo, Lauren 21               
  8  SH Tigers Tc-Ma                                              
     1) Doolittle, Maddie 20            2) Marjanski, Lindsay 20          
     3) Dawson, Farrell 21              4) Evans, Anna 21                 
  9  Union Catholic Tc-Nj  'B'                                    
     1) Charles, Aniyah 22              2) Thompson, Ajanae 23            
     3) Jordan, Avery 21                4) Granrath, Abby 22              
 10  Weston Tc-Ct                                                 
     1) Miles, Abigail 22               2) Zielinski, Ava 21              
     3) Sztachelski, Nicole 21          4) Rosenberg, Julia 21            
 11  Woburn Tc-Ma                                                 
     1) Manna, Brooklyn 20              2) Surrette, Caroline 20          
     3) Bazzarella, Liana 22            4) Cole, Kacy 21                  
 
Event 131  Boys High Jump Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 2:15 PM
        Meet:  6-08.25  3/14/2014   Isaiah Kyle, East,Morristown,TN            
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Amata, Eseoghene              20 Endicott, NY                
  2  Bailey, Dante                 20 Bailey-Dante                
  3  Bouie, Tarris                 21 Suwanee, GA                 
  4  Brown, Christopher            20 Southfield, MI              
  5  Cahill, Tommy                 20 Franklin Lakes,             
  6  Cenescar, Samuel              20 Brunswick, ME               
  7  Christopher, Jahquan          20 Norfolk, VA                 
  8  Collins, Bryce                20 Taylor, PA                  
  9  Drake, Jack                   20 Andover, MA                 
 10  Duffault, Rene                20 Reading, PA                 
 11  Emuze, David                  20 Springfield, IL             
 12  Finger, Calvin                21 Rochester, NY               
 13  Gerth, Holden                 20 Independence, KY            
 14  Jones, Jordan                 22 Jones-Jordan                
 15  Juergens, Austin              20 Olmsted Twp, OH             
 16  Kooiker, Landon               20 Kooiker-Land                
 17  Ladd, Andrew                  20 Kennebunk, ME               
 18  Leedom, Tylor                 20 Grand Blanc, MI             
 19  Lung, John                    22 Acton, MA                   
 20  Makiej, Michael               20 Andover, MA                 
 21  Mazzocca, Mike                20 South Walpole, M            
 22  Meehan, Peter C               20 Meehan-Peter                
 23  Mercaldo, Timothy             20 Wake Forest, NC             
 24  Reynolds, Ja'Lil              20 Hopewell Junctio            
 25  Smith, Chris                  20 Roanoke, VA                 
 26  Spence, Noel                  21 East Lansing, MI            
 27  Stratford, Alfred             21 Manakin-Sabot, V            
 28  Taiwo, Jimi                   20 Chicago, IL                 
 29  Taylor, Otreyvien             21 Lexington, KY               
 30  Thiam, Charles                20 Grand Rapids, MI            
 31  Thomas, Kiaeem                21 Chesapeake, VA              
 32  Tomeo, Aden                   21 Audubon, NJ                 
 33  Torok, Dylan                  20 Monroe, CT                  
 34  Ward, Jahseer                 22 Kingwood, WV                
 35  Williams, Andrew              20 Mansfield, MA               
 
Event 132  Girls High Jump Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 2:15 PM
        Meet:  5-08.50  3/8/2019    Jahnelle Saunders, Phoebus,Hampton,VA      
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Aririguzoh, Amy               20 Ewing, NJ                   
  2  Birch, Arienne                23 Mississauga, ON             
  3  Boisvert, Laurie              21 Shefford, QC                
  4  Bouchard, Elise               22 Montreal, QC                
  5  Chance, LeNisha               20 Waldorf, MD                 
  6  Depry, Madison                20 Silver Spring, M            
  7  Earle, Alexandria             20 Hempstead, NY               
  8  Fetherston, Olivia            20 wakefield, MA               
  9  Fronc, Izabel                 21 Howell, NJ                  
 10  Kates, Abigail                20 Aston, PA                   
 11  Krohto, Madi                  20 Merrimac, MA                
 12  Kwasnik, Alexandra            20 Scotch Plains, N            
 13  Lanese, Victoria              21 Mentor, OH                  
 14  Myers, Kerrigan               20 Galion, OH                  
 15  Selkirk, Robin                21 Whitby, ON                  
 16  Trotman, Camille              20 Powder Springs,             
 17  Walker, Kambi                 20 Florence, NJ                
 18  Williamson, Grace             21 Sebewaing, MI               
 
Event 133  Boys Pole Vault Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 3:00 PM
        Meet:  15-09.25  3/9/2018    Caleb Johnson, Gmtn Acad,Ft Wash,PA       
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Barnhart, Tanner              21 Hunker, PA                  
  2  Benson, Nathaniel             21 Williamsburg, VA            
  3  Bianco, Nicholas              20 Massapequa Park,            
  4  Bigelow, Matthew              21 Weston, CT                  
  5  Brubaker, Mason               21 Northumberland,             
  6  Callis, Nick                  20 Weddington, NC              
  7  Chandler, Isaac               20 Chandler-Isa                
  8  Charlebois, Benjamin          21 Coventry, RI                
  9  Cramblett, Kaleb              21 Lewis Center, OH            
 10  Dean, Daniel                  20 Langhorne, PA               
 11  Emeott, Colton                20 Caledonia, MI               
 12  Hall, Dominique               21 Alabaster, AL               
 13  Hesske, Marcus                20 Monroe, NC                  
 14  Holsinger, Carter             20 Monrovia, MD                
 15  Johnson, Aj                   21 Hartwell, GA                
 16  Lasher, Derek                 20 Bangor, PA                  
 17  Love, Brandon                 20 East Meadow, NY             
 18  McVey, Mason                  21 Seattle, WA                 
 19  Michael, Gabriel              21 Albertville, AL             
 20  Mutchler, Alex                20 Bucyrus, OH                 
 21  Negrete, Miguel               20 yonkers, NY                 
 22  Oconnor, Aidan                20 Burlington, CT              
 23  Richards, Nyle                22 Gilbert, AZ                 
 24  Ricketts, Wyatt               21 Pleasant Hill, C            
 25  Rogers, Justin                22 Hershey, PA                 
 26  Rogow, Alon                   22 Atlanta, GA                 
 27  Shah, Aasav                   20 Dunlap, IL                  
 28  Sheldon, Cole                 22 Ann Arbor, MI               
 29  Steanson, Connor              21 Franklin, TN                
 30  Stewart, Wyatt                23 Richmond, KY                
 31  Togami, Jonathan              20 Sullivans Island            
 32  Troxler, Corey                20 Edgewater, MD               
 33  Tuomey, Jackson               21 Frederick, MD               
 34  Underwood, Braden             20 Williamsburg, VA            
 35  West, Nick                    21 Atlanta, GA                 
 36  Yeust, Dalton                 20 Tunkhannock, PA             
 37  Zeolla, James                 20 Califon, NJ                 
 38  Zuckerman, Max                22 Woodcliff Lake,             
 
Event 134  Girls Pole Vault Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 9:30 AM
        Meet:  12-10.25  3/9/2018    Ariel Arbiv, Weber,Sandy Spr,GA           
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Abrille, Ka'leila             20 Woodstock, GA               
  2  Altonen, Sara                 20 Easton, PA                  
  3  Baham, Meredith               22 Glen Allen, VA              
  4  Break, Jessica                20 Coldwater, OH               
  5  Brunick, McKenna              20 Raleigh, NC                 
  6  Cardin, Rileigh               20 Carlisle, PA                
  7  Clark, Kylie                  21 Lithia, FL                  
  8  Clifford, Katie               21 Walker, MI                  
  9  Colarossi, Ellison            20 Dove Canyon, CA             
 10  D'Angelo, Marisa              22 Bayport, NY                 
 11  DiGia, Marisa                 20 Harrington Park,            
 12  Engels, Jenna                 18 Piscataway, NJ              
 13  Fernandez, Sophie             21 Brentwood, TN               
 14  Firth, Sarah                  21 Belmont, MA                 
 15  Hatzenbeler, Annie            20 Seattle, WA                 
 16  Held, Rhiannon                21 Decatur, IL                 
 17  Hickey, Emily                 20 Melrose, MA                 
 18  Iverson, Morgan               20 Mount Sterling,             
 19  Jelmart, Gretel               21 Warren, NJ                  
 20  Kistler, Lianne               21 Seattle, WA                 
 21  Knott, Kalli                  21 Erie, PA                    
 22  Lear, Maggie                  21 Seattle, WA                 
 23  Leinneweber, Lexie            20 New Braunfels, T            
 24  Lepow, Susanna                21 Mercer Island,,             
 25  Mettes, Josianne              21 Dexter, MI                  
 26  Mettes, Sophia                22 Dexter, MI                  
 27  Moll, Amanda                  23 Olympia, WA                 
 28  Moll, Hana                    23 Olympia, WA                 
 29  North, Karlee                 20 Dublin, OH                  
 30  Pletcher, Mara                20 Mahomet, IL                 
 31  Prakel, Lucille               20 Versailles, OH              
 32  Quinones-Mixon, Alyssa        22 San Antonio, TX             
 33  Rice, Alyssa                  20 Mechanicsville,             
 34  Richards, Tatum               23 Gilbert, AZ                 
 35  Richardson, Hannah            20 Great Falls, VA             
 36  Rickenbacher, Alexis          21 Findlay, OH                 
 37  Robinson, Holly               22 gravette, AR                
 38  Russell, Elise                20 Weston, CT                  
 39  Schmitt, Sarah                21 Moseley, VA                 
 40  Schriver, Elizabeth           21 Parkton, MD                 
 41  Shriver, Taylor               21 Waynesburg, PA              
 42  Sitkowski, Olesya             20 Phoenixville, PA            
 43  Stanley, Kayley               20 Nashville, TN               
 44  Stone, Emma                   21 Waxhaw, NC                  
 45  Tershak, Abby                 20 Roanoke, VA                 
 46  Truitt, Susanna               20 Cary, NC                    
 47  Valentine, Rachel             21 Marietta, GA                
 
Event 135  Boys Long Jump Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 12:00 PM
        Meet:  23-10.25  3/9/2018    Spencer-Thompson, Mattanawck,Lncn,ME      
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Agyemang, Nana                20 Parsippany, NJ              
  2  Bird, Romaine                 20 Highland, NY                
  3  Brackett, Jamal               20 Saginaw, MI                 
  4  Campeau, Spencer              20 Essex (Belle Riv            
  5  Carl, Jack                    20 Pound Ridge, NY             
  6  Covil, Montrell               22 Portsmouth, VA              
  7  Dacruz, Alexander             21 New Bedford, MA             
  8  Gambrell IV, Benjamin         21 Sayre, PA                   
  9  Garman, Garrett               20 Rocky mount, VA             
 10  Guevara-Cragwell, Javan       20 Derby, CT                   
 11  Hill, Lloyd                   20 Hoover, AL                  
 12  Johnson, Matthew              20 Melbourne, FL               
 13  Kemp, Dimitri                 21 Antioch, TN                 
 14  Krzanowicz, CJ                22 Buffalo, NY                 
 15  MacDonald, Martine            21 Hauppauge, NY               
 16  McManus, Patrick              21 Sharon, MA                  
 17  Mosley, Ruben                 20 Springfield, VA             
 18  Pascual, Rangel               20 Torrington, CT              
 19  Reid, Reynaldo                20 Albany, NY                  
 20  Rosenberger, Ryan             21 Phoenixville, PA            
 21  Ryan, Aidan                   21 Fredericksburg,             
 22  Salt, John                    20 Downingtown, PA             
 23  Steiner, Victor               20 Bradenton, FL               
 24  Stephens, Caleb               21 Rolesville, NC              
 25  Stevenson, Kelynn             22 Greeneville, TN             
 26  Tyndall Jr, Wesley            22 Anderson, CA                
 27  Vilbrun, Lorvensky            21 Elizabeth, NJ               
 28  Wilkins, Vincent              22 Pfafftown, NC               
 29  Zopich, Anthony               20 Staten Island, N            
 
Event 136  Girls Long Jump Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 9:00 AM
        Meet:  19-05.50  3/11/2016   Breanna Gambrell, Athens, PA              
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Allen-Destin, Angelina        23 Montreal, QC                
  2  Chamberlain, Olivia           21 Warnerville, NY             
  3  Chaplin, Shia-la              21 West Columbia, S            
  4  Collins, Christiana           21 Thunder Bay, ON             
  5  Evans, Naiyae                 22 Potomac, MD                 
  6  Furtick, Taliyah              20 Philadelphia, PA            
  7  Germann, Gabrielle            20 Egg Harbor Towns            
  8  Goudros, Izzy                 21 Toronto, ON                 
  9  Gray, Desairey                22 Virginia Beach,             
 10  Green, Aiona                  20 Washington, DC              
 11  Imes, Sabrina                 22 Philadelphia, PA            
 12  Johnson, Cayla                20 Upper Marlboro,             
 13  Lawrence, Emma                21 Lancaster, KY               
 14  McNally, Bridget              20 Sparta, NJ                  
 15  Moran, Kelly                  22 Stillwater, NY              
 16  North, Lauren                 21 Lees Summiy, MO             
 17  North, Leah                   21 Lees Summit, MO             
 18  Oakes, Alaysia                22 Lynchburg, VA               
 19  Reece, Jasmyn                 21 Cedar Hill, TX              
 20  Seetoo, Emma                  21 Centreville, VA             
 21  Simon, Stephanie              20 Chelsea, MA                 
 22  Smith, Kelly                  20 Morrisville, NC             
 23  Starr, Madeline               22 Pointe Claire, Q            
 24  Tait, Emily                   20 Attica, NY                  
 25  Taitt, Asha                   20 Fulton, MD                  
 26  Thomas, A'Liyah               21 Roselle, NJ                 
 27  Trout, Madison                22 Center Valley, P            
 28  Vargo, Morgan                 21 Rockford, MI                
 29  Vickers, Mikele               20 Antioch, TN                 
 30  White, Kelsey                 20 Mobile, AL                  
 31  Wynder-Hill, Jaelynn          22 norfolk, VA                 
 
Event 137  Boys Triple Jump Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 6:00 PM
        Meet:  48-02  3/10/2017   Britt Ipsen, Capital,Boise, ID               
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Aiken, Malachi                20 Brooklyn, NY                
  2  Bertolet, Jeremy              20 Bohemia, NY                 
  3  Charles, Tyler                20 Smithtown, DC               
  4  Colizzi, John                 20 Manakin Sabot, V            
  5  Covil, Montrell               22 Portsmouth, VA              
  6  Cox-Cooper II, Rodric         20 Rochester, NY               
  7  Dacruz, Alexander             21 New Bedford, MA             
  8  Dawkins, Deshaun              20 Wilmington, DE              
  9  DiBassinga, Brian             22 Haymarket, VA               
 10  Drewery, Chase                21 Beltsville, MD              
 11  Gibbs Jr, John                18 Oceanside TC                
 12  Harling, Messiah              21 Waterbury, CT               
 13  Harrell, Jared                22 Morrisville, NC             
 14  Hughes, Amarian               20 Newburgh, NY                
 15  Jones, Hassun                 20 Wilmington, DE              
 16  Kevelier, Keven               20 Collingswood, NJ            
 17  Lightbourne Jr., Ryan         21 Matthew Maur                
 18  Marsh Jr, Marvin              20 Chester, VA                 
 19  McCulskie-Green, Jayden       21 Sandwich, IL                
 20  Middleton, Bryce              20 Germantown, MD              
 21  Nyameke, Raymond              20 Clayton, DE                 
 22  Pierrilus, Mackel             20 Elizabeth, NJ               
 23  Ramos-Scott, Aries            20 Norfolk, VA                 
 24  Shaw, Isaiah                  21 Shaw-Isaiah-                
 25  Woods, Julian                 20 alabaster, AL               
 26  Wright, Xavier                21 Middle Village,             
 27  Young, Donovan                22 Owings Mills, MD            
 
Event 138  Girls Triple Jump Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 3:00 PM
        Meet:  40-05.50  3/8/2013    Ebony Owusu-Sampah, Hylton,Woodbrdg,VA    
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Ashiogwu, K.C.                20 Gaithersburg, MD            
  2  Barnes, Siani                 20 Drexel Hill, PA             
  3  Blake, Tya                    21 Lynchburg, VA               
  4  Bradley, Mya                  20 Upper Marlboro,             
  5  Brown, Teja                   20 Sparta, NJ                  
  6  Burgess, Kendall              21 Somerset, KY                
  7  Chamberlain, Olivia           21 Warnerville, NY             
  8  Conroy, Casey                 20 New Rochelle, NY            
  9  Dongaris, Sophia              20 Fairfield, NJ               
 10  Evans, Naiyae                 22 Potomac, MD                 
 11  Forbes, Taylor                23 North Wales, PA             
 12  Forde, Julissa                21 Cohoes, NY                  
 13  Gabriel, Ke'yona              22 Raceland, LA                
 14  Gatlin, Jada                  23 Tustin, CA                  
 15  Gist, Cameran                 22 Spartanburg, SC             
 16  Gunasekera, Sarah             20 Mount Sinai, NY             
 17  Hall, Amari                   23 Williamsville, N            
 18  Hall, Lanee                   22 Williamsville, N            
 19  Haywood, Anessa               23 Wismar, NY                  
 20  Hodge, Jahnia                 20 Dix Hills, NY               
 21  Houston, Jade                 20 Raleigh, NC                 
 22  Imes, Sabrina                 22 Philadelphia, PA            
 23  Jackson, Amber                21 Charlotte, NC               
 24  Jones, Lauren                 20 Fairfax Station,            
 25  Kry, Meilee                   20 Danbury, CT                 
 26  Lange, Grace                  20 Johnstown, CO               
 27  Manson, Leslie                22 Manson-Lesli                
 28  McBride, Omare                20 Apex, NC                    
 29  Mesa, Giulia                  20 Arlington, VA               
 30  Mevo, Emmanuel                22 Gaithersburg, MD            
 31  Moran, Kelly                  22 Stillwater, NY              
 32  Mumford, Ija                  22 Winston Salem, N            
 33  Okpalaoka, Amara              21 Pickerington, OH            
 34  Parrott, Jodi                 22 Andover, MA                 
 35  Powers, Hollan                21 Brentwood, TN               
 36  Quainoo, Felicia              20 Metuchen, NJ                
 37  Reece, Jasmyn                 21 Cedar Hill, TX              
 38  Reid, Azariah                 20 Potomac, MD                 
 39  Robson, Stephanie             21 Rixeyville, VA              
 40  Seetoo, Emma                  21 Centreville, VA             
 41  Shell, Inara                  21 Philadelphia, PA            
 42  Simon, Stephanie              20 Chelsea, MA                 
 43  Smith, Kelly                  20 Morrisville, NC             
 44  Subbiah, Bharathi             20 Weston, MA                  
 45  Walters, Aniyah               21 Huntington, NY              
 46  Warren, Izzy                  20 State College, P            
 47  Washington, Tamiah            22 Washington-T                
 48  Weeks, Ltamra                 20 Chesapeake, VA              
 49  Wiggins, Dai'jai              21 Elizabeth, NJ               
 50  Willits, Sydney               21 Glenview, IL                
 
Event 139  Boys Shot Put Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 12:00 PM
        Meet:  59-10.50  3/9/2018    Elian Ahmar, Broadneck,Anpls,MD           
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Alexander-Goldsmith, Josh     20 Centreville, VA             
  2  Banks, Ruben                  20 Bradenton, FL               
  3  Barnett, Jaelyne              20 Motor City T                
  4  Barton, Kaison                20 Semmes, AL                  
  5  Bolt, Noah                    20 Kalamazoo, MI               
  6  Brown, Marice                 22 Throw1Deep, GA              
  7  Brunner, Chett                20 Sykesville, MD              
  8  Burek, Thomas                 20 Cohoes, NY                  
  9  Caouette, Dante V             20 Wakefield, RI               
 10  Chirchi, Nour                 20 Alexandria, VA              
 11  Colon, Davon                  20 Xavier Dista                
 12  Davis, Hunter                 21 Chesapeake, VA              
 13  Edge, Mark                    21 Stoughton, MA               
 14  Folan, Ronan                  21 Weymouth, MA                
 15  Fornaro, Giovanni             21 Fornaro-Giov                
 16  Francis, Jassiah              20 Manchester, NH              
 17  Goff, Jacob                   20 Goff-Jacob-U                
 18  Gonzalez Marquez, Angel       20 Wharton, NJ                 
 19  Gross, Garin                  21 Osbourn Park                
 20  Hartzog, Eli                  20 Palmyra, VA                 
 21  Hayman-Jones, Asom            20 Hayman-Jones                
 22  Hoffman, Alex                 21 Ruckersville, VA            
 23  King, Kenneth                 20 Bowie, MD                   
 24  Klein, Max                    22 Newtonville, MA             
 25  Lewis, Anthony                20 Chesapeake,, VA             
 26  lim, Gabreil                  22 East Coast Demer            
 27  Ludgood, Kaya                 20 lucedale, MS                
 28  Mancini, Tino                 21 Gloversville, NY            
 29  Mayer, Levi                   20 Doylestown, PA              
 30  Metzger, Joe                  21 Franklinville, N            
 31  Moore Jr, Gary                22 New Haven, CT               
 32  Morell, Bradley               20 Oneonta, NY                 
 33  Nannan, Mikhali               23 East Coast Demer            
 34  Noonan, Luke                  21 Monroe, NC                  
 35  Norris, Daniel                21 Greensburg, PA              
 36  Penegar, Lance                20 Monroe, NC                  
 37  Peterson, Tristan             20 Monroe, NY                  
 38  Ratcliff, Logan               20 Newport, RI                 
 39  Ricci, Christian              21 Lincroft, NJ                
 40  Rocheleau, Curtis             20 Whitinsville, MA            
 41  Rood, Alex                    20 Batavia, NY                 
 42  Swepson, matthew              20 Durham, NC                  
 43  Williams, Atrell              21 Chesapeake,, VA             
 44  Williams, Jeremiah            20 Winston Salem, N            
 
Event 140  Girls Shot Put Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 9:00 AM
        Meet:  44-09  3/13/2015   Egypt Parker, St Cathrn,Bronx,NY             
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Bohrer, Mackenzie             21 Traverse City, M            
  2  Bormet, Gabriella             20 Valparaiso, IN              
  3  Boudreau, Jaigan              20 Dayton, ME                  
  4  Brown, Nia                    21 G4 Express-V                
  5  Bryan, Gabby                  20 Portsmouth, RI              
  6  Campbell, Alicia              20 Jersey City, NJ             
  7  Campbell, DeMya               20 Washington, DC              
  8  Chorches, Abigail             20 East Falmouth, M            
  9  Daniszewski, Rebekah          21 Batavia, NY                 
 10  Devilbiss, Kathleen           20 Westminster, MD             
 11  Dinsmore, Sheridan            20 Vassar, MI                  
 12  Ducharme, Nicolette           21 Cumberland, RI              
 13  Duncan, Rayanetta             21 Mahaica, NY                 
 14  Fintel, Trista                21 Deshler, OH                 
 15  Franklin, Trinity             22 Potomac, MD                 
 16  Gibbons, Anisha               23 Mahaica, NY                 
 17  Jordan, Lauren                20 West Baldwin, ME            
 18  Lumpkin, Bree                 ke Avon Lake, OH               
 19  Lumpkin, Brooke               21 Avon Lake, OH               
 20  Malone, Lailah                20 Throw1Deep, GA              
 21  Matalatula, Like              21 Henrico, VA                 
 22  Powell, Amber                 20 royal palm ebach            
 23  Puryear, Jada Mia             22 Plainfield, NJ              
 24  Radcliffr, Molly              21 Avon, OH                    
 25  Roberts, Ava                  21 Elkins Park, PA             
 26  Salsberry, Cara               21 Boynton  Beach,             
 27  Scott, Madysyn                21 Hillburn, NY                
 28  Sheehan, Lauren               20 Sheffield, OH               
 29  Williams, Otisha              20 Bloomfield, CT              
 30  Young, Story                  20 Rahway, NJ                  
 
Event 141  Boys Weight Throw Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 6:00 PM
        Meet:  66-10  3/9/2018    Michael Shoaf, Rocky River, OH               
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Abdul-Mumin, Ali              22 Providence, RI              
  2  Belanich, Zachary             20 Boro Tc-Oh                  
  3  Boatman, Tristan              21 Dandridge, TN               
  4  Callo, Frederick              20 Milton, NY                  
  5  Cassidy, Cameron              21 Newbury, MA                 
  6  Chambers, Nathan              20 East Rochester,             
  7  Digby, Keegan                 20 Bowling Green, O            
  8  Eddinger, Jacob               20 bally, PA                   
  9  Feeney, Robert                20 Clark’s summit            
 10  Fisher, Michael               20 middletown, NY              
 11  Fishler, Jacob                20 Syosset, NY                 
 12  Folts III, Robert             20 Webster, NY                 
 13  Goldberg, Jacob               20 Boca Raton, FL              
 14  Gouraige, Jeremy              20 Lagrangeville, N            
 15  Gowens, Brock                 21 Throw1Deep, GA              
 16  Haas, Ben                     21 Clarkston, MI               
 17  Howlett, Ashton               20 Brockport, NY               
 18  Hunter, Jase                  20 McDonough, GA               
 19  Jeffries Hazard, Kareem       22 Providence, RI              
 20  Kang, Alex                    20 Throw1Deep, GA              
 21  Kelling, Zachary              20 Coventry, RI                
 22  Mouzakis, Achilles            20 Blauvelt, NY                
 23  Osbourne, Demar               20 Fairport, NY                
 24  Pelio III, Joseph             20 Miller Place, NY            
 25  Pinckney, Michael             22 Eclipse Trac                
 26  Robbins, Asher                22 Barrington, RI              
 27  Robinson, Tremain             21 Boynton beach, F            
 28  Rosen, Evan                   21 Syosset, NY                 
 29  Roux, Travis                  21 Cow Harbor T                
 30  Salvador, Lucky               20 Lauderdale Lakes            
 31  Smith, Bradley                20 Smith-Bradle                
 32  Stephenson, Joseph            21 Crown Point, IN             
 33  Swavely, Justin               20 Rome, NY                    
 34  Theiss, Andrew                20 Highland Mills,             
 
Event 142  Girls Weight Throw Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/13/2020 - 3:00 PM
        Meet:  56-03  3/13/2015   Taylor Scaife, Howard,Ellct City,MD          
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Andersen, Margaret            20 Batavia, NY                 
  2  Andrews, Jacquelyn            20 Lincoln, RI                 
  3  Belvit, Hope                  20 Bloomfield, CT              
  4  Bernardini, Emma              20 Garfield Heights            
  5  Bock, Brooke                  21 Parkland, FL                
  6  Bormet, Gabriella             20 Valparaiso, IN              
  7  Bryan, Gabby                  20 Portsmouth, RI              
  8  Bustamante, Grace             20 Weston, FL                  
  9  Carvajal, Leah                21 Marlboro, NY                
 10  Cendejas, Dayanara            21 Downey, CA                  
 11  Cooper, Daiyanna              21 Carrollton, GA              
 12  Fintel, Trista                21 Deshler, OH                 
 13  Fowler, Madison               21 Bradenton, FL               
 14  Hart, Mara                    20 Webster, NY, NY             
 15  Hunnewell-Dunphe, Rebekah     20 South Portland,             
 16  Jauch, Veda                   22 Pendleton, NY               
 17  Kinnicutt, Emma               20 Wellsville, NY              
 18  Koepnick, Claire              20 Amherst, NY                 
 19  Kozyra, Madison               20 Marcy, NY                   
 20  Lambert, Danielle             20 West Seneca, NY             
 21  Marsh, Jada                   21 Atlanta, GA                 
 22  Metz, Elizabeth               21 Beachwood, OH               
 23  Odoemene, Karen               20 West Orange, NJ             
 24  Oladele, Oladiwura            20 Providence, RI              
 25  Osezua, Omonye                20 Toronto, ON                 
 26  Pelle, Amber                  20 Mt Vernon                   
 27  Richard, Lea                  20 Gansevoort, NY              
 28  Richards, Anastasia           20 Mount Sinai, NY             
 29  Salsberry, Cara               21 Boynton  Beach,             
 30  Samora, Yuliamdra             21 Samora-Yulia                
 31  Stephens, Mackenzie           21 Barrignton, RI              
 32  Thibaudeau, Molly             20 Lincoln, RI                 
 33  Townsend, Lauren              20 Kingston, NY                
 34  Williams, Otisha              20 Bloomfield, CT              
 35  Williams, Wisdom              22 Alexandria, VA              
 
Event 201  Boys 60 Meter Dash Freshman Prelims
===============================================================================
Sunday 3/15/2020 - 10:50 AM
        Meet:   6.90  3/10/2019   Jaylen Slade, Chapel Hill,Dglsville,GA       
    Freshman:   6.78  3/10/2001   Jerald Watson, Cn Cath,Morg City,LA          
    Freshman:   6.78  2/13/2016   Tyrese Cooper, Amerixan,Hialeah,FL           
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Anderson, Ayden               23 Braselton, GA               
  2  Arbogast, Alex                23 Tewksbury, MA               
  3  Barnes, Khari                 23 Virginia Beach,             
  4  Brown, Marcus                 23 Washington, DC              
  5  Dawes, Elijah                 23 Greensboro, NC              
  6  Dudley, Malik                 23 Louisville, KY              
  7  Dugger, Isaiah                23 Greensboro, NC              
  8  Ebron, Jamarr                 23 Washington, DC              
  9  Giampa, Jackson               23 Exeter, NH                  
 10  Gibbons, Jared                23 East Providence,            
 11  Harbor, Nyckolas              23 Washington, DC              
 12  Harper Jr, Daniel             23 Baltimore, MD               
 13  Hilton Clarke, Allan          23 Oradell, NJ                 
 14  Holman, Nile                  23 Douglasville, GA            
 15  Legare, Dayzin                23 Johnson City, NY            
 16  Lewis, Kaden                  23 Gretna, LA                  
 17  Love, II, Reginald            23 Chapel Hill, NC             
 18  Mawussi, Elom                 16 Virginia Beach,             
 19  Moss, Brandon                 23 Braselton, GA               
 20  Parker, Christian             23 High Point, NC              
 21  Reed, Jaiden                  23 Southfield, MI              
 22  Royster, Corey                23 Macomb, MI                  
 23  Shell, Daysen                 23 Baltimore, MD               
 24  Smiley, Alexander             23 Braselton, GA               
 25  Stafford, Mekhi               23 Ewing, NJ                   
 26  Striegel, Blake               23 Bethel Park, PA             
 27  Timmons, Caleb                16 Timmons-Cale                
 28  Wyatt, Brendon                23 Hyattsville, MD             
 
Event 202  Girls 60 Meter Dash Freshman Prelims
===============================================================================
Sunday 3/15/2020 - 10:40 AM
        Meet:   7.44  3/10/2019   Karla Jackson, Detroit, MI                   
    Freshman:   7.37  3/13/2016   Thelma Davies, Girard Coll,Phila,PA          
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Allen-Destin, Angelina        23 Montreal, QC                
  2  Baxter, Jordyn                23 atlanta, GA                 
  3  Bridges, Caitlynn             23 West Bloomfield,            
  4  Brookes, Selah                23 Ajax, ON                    
  5  Clemons, A'Zhyia              23 Rochester, NY               
  6  Dacosta, Charliana            23 Toronto, ON                 
  7  Etchison, Ziyah               23 Winston Salem, N            
  8  Fallona, Caroline             23 Scarborough, ME             
  9  Gooden, Lena                  23 Manassas, VA                
 10  Gray-Williams, Ai'yana        23 Winston Salem, N            
 11  Green, Riana                  23 Ajax, ON                    
 12  Greene, Myla                  23 Potomac, MD                 
 13  Harloff, Melody               23 Farmington, NY              
 14  Haywood, Jasmine              23 Pflugerville, TX            
 15  Henson, Takiya                23 Waldorf, MD                 
 16  Kelly, Simone                 23 Ambler, PA                  
 17  Kolawole, Lola                23 Whitefish Bay, W            
 18  Martins, Delea                23 Shorewood, WI               
 19  Matthews, Jasmine             23 Lansdale, PA                
 20  Medas-King, Kcaysha           23 Jamaica, NY                 
 21  Mitchell, Yashima             23 Brooklyn, NY                
 22  O'Neal, Malia                 23 Charlotte, NC               
 23  Ofotan, Jade                  23 Glen Dale, MD               
 24  Overgaard, Rachel             23 Ypsilanti, MI               
 25  Palmer, Lailah                23 Southfield, MI              
 26  Pitts, Kennedy                23 Jersey City, NJ             
 27  Reynolds, Anasia              23 Hinesville, GA              
 28  Robinson, Mackenzie           23 Ypsilanti, MI               
 29  Sasha, Welborn-Houston        23 Fort Worth, TX              
 30  Saunders, Marissa             23 Columbus, OH                
 31  Sheard, Madison               23 Detroit, MI                 
 32  Sheare, Alexa                 23 Thunder Bay, ON             
 33  Stafford, Ayannah             23 Gahanna, OH                 
 34  Teasley, Victoria             23 Waxhaw, NC                  
 35  Thompson, Ajanae              23 Rahway, NJ                  
 36  Urbine, Katie                 23 Quarryville, PA             
 37  Watson, Kayla                 23 Prosper, TX                 
 38  White, Quiyana                23 G4 Express-V                
 39  Whyte, Madison                23 Newport News, VA            
 40  Wilson, Nia                   23 Braselton, GA               
 41  Wise, Akata                   23 Baltimore, MD               
 
Event 205  Boys 400 Meter Run Freshman
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 4:55 PM
        Meet:  49.00  3/11/2017   Ashton Allen, Bullis,Potomac, MD             
    Freshman:  47.97  1/16/2016   Tyrese Cooper, American,Hialeah,FL           
    Freshman:  47.97  3/12/2016   Brian Herrion, Lakeside,Atlanta,GA           
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Anderson, Ayden               23 Braselton, GA               
  2  Barnes, Khari                 23 Virginia Beach,             
  3  Blagogee, Daniel              23 Hyattsville, MD             
  4  Booker, Seon                  23 East Coast Demer            
  5  Brann, Braxton                23 Ypsilanti, MI               
  6  Brown, Aaron                  23 Brooklyn, NY                
  7  Brown, Lathan                 23 Deptford, NJ                
  8  Burchett, Andrew              23 Asheville, NC               
  9  Carter, Methias               23 Suwanee, GA                 
 10  Cumberbatch, Nathan           23 Shorewood, WI               
 11  Dawes, Elijah                 23 Greensboro, NC              
 12  Eggleston, Alex               23 Columbus, OH                
 13  Garcia, Adonis                23 Lawrence, MA                
 14  Griffin, Matthew              23 Whippany, NJ                
 15  Jackson, Charis               23 Wylie, TX                   
 16  Jenkins III, Kevin            23 Linden, NJ                  
 17  Johnson, Jelani               23 Brooklyn, NY                
 18  Killiard, Parker              23 Scarborough, ME             
 19  Marsh, Jaylen                 23 Atlanta, GA                 
 20  Matthews, Junior              23 Toms River, NJ              
 21  Mayol, Pedro                  23 Lincoln, RI                 
 22  Munoz, Matteo                 23 Reisterstown, MD            
 23  Noble Jr., Wesley             23 Brooklyn, NY                
 24  Nuriddin, Zyaire              23 Newark, DE                  
 25  Palodichuk, Robie             23 Olathe, KS                  
 26  Parker, Christian             23 High Point, NC              
 27  Pendarvis, Myles              23 Potomac, MD                 
 28  Porter, N'Namdi               23 Brooklyn, NY                
 29  Reed, Jaiden                  23 Southfield, MI              
 30  Reese, Asad                   23 Philadelphia, PA            
 31  Rodriguez, Jacob              23 Jersey City, NJ             
 32  Rose, Michail                 23 Suffolk, VA                 
 33  Smith, Isaiah                 23 Indianapolis, IN            
 34  Wall-Davis, Charles           23 Suffolk, VA                 
 35  Williams III, Mark            23 Williamstown, NJ            
 
Event 206  Girls 400 Meter Run Freshman
===============================================================================
Saturday 3/14/2020 - 4:20 PM
        Meet:  54.67  3/10/2018   Kyairra Reigh, Denver, CO                    
    Freshman:  53.23  3/14/2010   Kendall Baisden, Country Day,BHM,MI          
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Bernard, Mirai                23 Potomac, MD                 
  2  Berry, Jenai                  23 Fanwood, NJ                 
  3  Bey, Eyota                    23 Cheltenham T                
  4  Bogdan, Polly                 23 Bogdan-Polly                
  5  Campbell, Kamoy               23 Elmont, NY                  
  6  Cumberland, Noel              23 Timonium, MD                
  7  Gilman, Jenna                 23 North Easton, MA            
  8  Goganian, Marielle            23 Sherborn, MA                
  9  Green, Riana                  23 Ajax, ON                    
 10  Greene, Myla                  23 Potomac, MD                 
 11  Harris, Sydney                23 Buford, GA                  
 12  Harrison, Nyah                23 Suffolk, VA                 
 13  Haywood, Jasmine              23 Pflugerville, TX            
 14  Henson, Takiya                23 Waldorf, MD                 
 15  Hinton, Sage                  23 Potomac, MD                 
 16  Kelly, Simone                 23 Ambler, PA                  
 17  Leath, Lauren                 23 Potomac, MD                 
 18  Lovuolo, Ava                  23 Marshfield, MA              
 19  Lucas, Olicia                 23 Charlotte, NC               
 20  Martins, Delea                23 Shorewood, WI               
 21  Medas-King, Kcaysha           23 Jamaica, NY                 
 22  Moore, Anissa                 23 Brooklyn, NY                
 23  Orneval, Iyana                23 Orneval-Iyan                
 24  Robinson, Mackenzie           23 Ypsilanti, MI               
 25  Westberry, Brittani           23 Windsor, CT                 
 26  Whyte, Madison                23 Newport News, VA            
 27  Williams, Camille             23 Brentwood, TN               
 
Event 209  Boys 1 Mile Run Freshman
===============================================================================
Sunday 3/15/2020 - 9:20 AM
        Meet:  4:18.09  3/10/2012   Elijah Armstrong, Pocatello, ID            
    Freshman:  4:15.43  1/10/2009   Lukas Verzbicas, Lincoln Way,New Lenox,IL  
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Ackley, Connor                23 Hilliard, OH                
  2  Allen, Parks                  23 Ithaca, MI                  
  3  Atchue, Nathan                23 Moneta, VA                  
  4  Bange, Ashton                 23 Painted Post, NY            
  5  Booker, Seon                  23 East Coast Demer            
  6  Brar, Kamran                  23 Oshawa, ON                  
  7  Bussone, Marco                23 Manchester, MA              
  8  Core, Dylan                   23 Raleigh, NC                 
  9  Cox, Aidan                    23 Northwood, NH               
 10  Dailey, Tyler                 23 Phoenix, MD                 
 11  Flament, Logan                23 Poland, OH                  
 12  Gilbertson, Zack              23 Pinehurst, NC               
 13  Gruczka, Ryan                 23 Stonington, RI              
 14  Jones, Hunter                 23 Thompsonville, M            
 15  Kipyego, Devan                23 Warwick, RI                 
 16  Laney, Jacob                  23 Indian Trail, NC            
 17  Leath IV, Charles             23 Vestavia Hills,             
 18  Lopez, Nathan                 23 Lynnfield, MA               
 19  Mattern, Christian            23 Erie, PA                    
 20  Mayol, Pedro                  23 Lincoln, RI                 
 21  McCartney, Steven             23 Lawrenceville, G            
 22  McGinley, Ryan                23 Flourtown, PA               
 23  Roberts, Samuel               23 Dearborn MI, MI             
 24  Ross, Aidan                   23 Uxbridge, MA                
 25  Rounds, Matthew               23 Ballston Spa, NY            
 26  Takacs, Zachary               23 Brownsboro, AL              
 27  Tracia, Logan                 23 Peabody, MA                 
 28  Tubman, Tyler                 23 Newtonville, MA             
 29  Young, Sam                    23 Larchmont, NY               
 
Event 210  Girls 1 Mile Run Freshman
===============================================================================
Sunday 3/15/2020 - 9:00 AM
        Meet:  4:49.37  3/15/2008   Chelsey Sveinnson, Greenhills, Dallas, Tx  
    Freshman:  4:40.10  3/16/1973   Mary Decker, Orange, CA                    
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Arrington, Zoe                23 Bristol, TN                 
  2  Bissett, Nicole               23 Owings, MD                  
  3  Bushee, Gillian               23 Reston, VA                  
  4  Casas, Kaitlyn                23 New Rochelle, NY            
  5  Coats, Rose                   23 Brooklyn, NY                
  6  Colasante, Lydia              23 Colasante-Ly                
  7  Criniti, Ava                  23 Lexington, MA               
  8  Crytser, Alli                 23 Mechanicsville,             
  9  DeSousa, Cate                 23 Oceanport, NJ               
 10  Dinneen, Lola                 23 Staten Island, N            
 11  Everett, Amelia               23 Newton, MA                  
 12  Fahys, Reese                  23 Middletown, NJ              
 13  Ginsberg, Sophie              23 White Plains, NY            
 14  Gotzman, Meredith             23 Onley, MD                   
 15  Higgins, Kaleigh              23 Watervliet, NY              
 16  Jankowich, Caroline           23 Providence, RI              
 17  Kennedy, Samira               23 San Carlos, CA              
 18  Kennedy, Sophia               23 Carmel, IN                  
 19  Kiley, Molly                  23 Andover, MA                 
 20  Kwasnica, Marlee              23 State College, P            
 21  McIntyre, Hannah              23 Dorchester, ON              
 22  Murphy, Grace                 23 Flushing, NY                
 23  Nixon, Chloe                  23 Rochester Hills,            
 24  O'Shea, Ciara                 23 Richmond, KY                
 25  Petr, Abigail                 23 East Grand Rapid            
 26  Pierontoni, Aubrey            23 Woolwich Twp, NJ            
 27  Powers, Riley                 23 Newtown, CT                 
 28  Putman, Kate                  23 Cicero, NY                  
 29  Quarzo, Jolena                23 Brownsville, PA             
 30  Rands, Claire                 23 Port Elgin, ON              
 31  Riley, Reagan                 23 Mountain Brook,             
 32  Rochette, Marianne            23 St-Isidore, QC              
 33  Sheppard, Rainn               23 Brooklyn, NY                
 34  Simonds, Finleigh             23 Haverhill, MA               
 35  Spoden, Haley                 23 Falls Church, VA            
 36  Stenhouse, Isabella           23 New York, NY                
 37  Tarpley, Carolyn              23 Downingtown, PA             
 38  Torelli, Katrina              23 Harrison, NY                
 39  Totevski, Taylor              23 Sayville, NY                
 40  Wheelan, Grace                23 Wellesley, MA               
 41  Zubey, Claire                 23 Spring City, PA             
 
Event 309  Boys 1 Mile Run Junior HS
===============================================================================
Sunday 3/15/2020 - 8:40 AM
        Meet:  4:35.46  3/10/2013   Eric Coston, Hammond, LA                   
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Alverson, Luke                25 Madison, AL                 
  2  Anderson, Benjamin            24 Highlands Ranch,            
  3  Benaharon, Leo                24 Roslyn, NY                  
  4  Bill, Brandon                 24 Fort Myers, FL              
  5  Clor, Connor                  24 Bruce Township,             
  6  Coyle, Patrick                24 Middletown, NJ              
  7  Dakis, Zander                 24 Dakis-Zander                
  8  Davis, Luke                   24 Simsbury, CT                
  9  Dewey, Parker                 24 Eau Claire, WA              
 10  Domena, David                 24 Central Islip, N            
 11  Douglas, Brandon              24 West Roxbury, MA            
 12  Draper, Brennan               24 Parker, CO                  
 13  Dryer, Michael                24 Madison, AL                 
 14  Fair, Atticus                 24 Hillsboro, VA               
 15  Gawel, John                   24 Springwater, NY             
 16  Green, Bryson                 24 Blacksburg, VA              
 17  Grogan, Daden                 25 Accokeek, MD                
 18  Halsor, Flynn                 24 Golden, CO                  
 19  Hayes, Trevor                 24 East Moriches, N            
 20  Healey, Bowen                 24 Saunderstown, RI            
 21  Hughes, Sean                  24 Pearl River, NY             
 22  Klatt, Xavier                 24 Glenview, IL                
 23  Leslie, Ryan                  24 Billerica, MA               
 24  Liebowitz, Brian              24 east setauket, N            
 25  Makemson, Zachary             24 Charlotte, NC               
 26  McCarron III, James           24 Portsmouth, RI              
 27  Merrill, Jaxson               24 Centerville, MA             
 28  Moore, Aiden                  24 Battle Creek, MI            
 29  Mounier, Nolen                24 Boston, MA                  
 30  Norton, Carter                24 East Greenbush,             
 31  Olsen, Will                   24 Portsmouth, RI              
 32  Parrish, Quinn                24 Midlothian, VA              
 33  Pinion, Nolan                 24 Fenton, MI                  
 34  Reece, Jackson                24 Owens Cross Road            
 35  Reeves, Dawson                24 Arden, NC                   
 36  Reilly, Dylan                 25 Northbridge, MA             
 37  Reilly, Marcus                24 Northbridge, MA             
 38  Rivera, Miles                 24 Jacksonville, FL            
 39  Robinson, Maxwell             24 Larchmont, NY               
 40  Ryan, Dillon                  24 Lunenburg, MA               
 41  Ryland, Jack                  25 Brooklyn, NY                
 42  Sandoski, Miles               25 Lincoln, MA                 
 43  Simpson, Evan                 24 Chattanooga, TN             
 44  Smith, Keegan                 25 Kingston, TN                
 45  Smith, Ryan                   24 Columbus, OH                
 46  Stafford, Collin              24 Lyons Falls, NY             
 47  Stovall, John Luke            24 Madison, AL                 
 48  Tegay, Wyatt                  24 Mount Sinai, NY             
 49  Waddle, Aiden                 24 Yakima, WA                  
 50  Wagner, Trey                  24 Fort Myers, FL              
 51  Whitaker, Colin               24 Lancaster, PA               
 52  Wolfe-Thompson, Travis        24 New York, NY                
 
Event 310  Girls 1 Mile Run Junior HS
===============================================================================
Sunday 3/15/2020 - 8:15 AM
        Meet:  4:59.93  3/15/2015   Katelyn Tuohy, N Rockland,Thiells,NY       
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Archer, Elle                  24 Roslyn Harbor, N            
  2  Barton, Emily Caroline        25 Asheville, NC               
  3  Bednar, Ellie                 24 Waxhaw, NC                  
  4  Bernard, Brynn                24 Boonville, NY               
  5  Boonshaft, Morgan             24 Charlotte, NC               
  6  Boyce, Jadyn                  24 Batavia, NY                 
  7  Budzinski, Anya               25 North Andover, M            
  8  Burrus, Kate                  24 North Hampton, N            
  9  Bush, Emily                   24 Saratoga Springs            
 10  Cafcules, Linden              24 Brooklyn, NY                
 11  Collins, Caroline             24 Stow, MA                    
 12  Dow, Samantha                 24 Bardonia, NY                
 13  Downer, Lauren                25 Bradford, MA                
 14  Fajen, Shea                   24 Nassau, NY                  
 15  Fitzgerald, Carra             24 Wendell, MA                 
 16  Fitzpatrick, Audrey           24 Wellesley, MA               
 17  Geosits, Alexandra            24 Deer Park, NY               
 18  Gibson, Leilani               24 New Haven, CT               
 19  Goldberg, Samantha            24 Syosset, NY                 
 20  Gomel, Naomi                  24 New York, NY                
 21  Gomes, Maya                   24 Brooklyn, NY                
 22  Griffin, Leonni               24 Waterviliet, NY             
 23  Harberts, Jayden              24 Macomb, MI                  
 24  Hegde, Nanditha               25 Andover, MA                 
 25  Hein, Rebecca                 24 Boston, MA                  
 26  Holgado, Sophia               24 middletown, DE              
 27  Jamieson, Kayleigh            25 Hewlett, NY                 
 28  Jewett, Lana                  25 Bellmore, NY                
 29  King, Kylee                   24 Warren, MI                  
 30  Kotler, Mia                   25 Chicago, IL                 
 31  Little, Ruby                  24 Atlanta, GA                 
 32  Long, Lauren                  24 Lunenburg, MA               
 33  Luisi, Carmen                 24 Holliston, MA               
 34  Macchia, Zariel               25 Shirley, NY                 
 35  Marks, Jalia                  24 commerce, MI                
 36  McCullough, Zoe               25 Brooklyn, NY                
 37  McDougall, Marissa            24 Bohemia, NY                 
 38  Miller, Rachel                25 Schenectady, NY             
 39  Muller, Drew                  24 East Grand Rapid            
 40  Murphy, Avery                 25 Winchendon, MA              
 41  O'Palko, Jennifer             24 Morgantown, WV              
 42  Olivieri, Gabriela            24 Methuen, MA                 
 43  Paolino, Mia                  24 Burnt Hills, NY             
 44  Pasko, Ella                   24 Waxhaw, NC                  
 45  Probst, Amanda                24 East Setauket, N            
 46  Rankin, Alyson                24 Waxhaw, NB                  
 47  Shea, Ellie                   24 Belmont, MA                 
 48  Simpson, Bethany              24 Indians Tc-K                
 49  Slootsky, Riley               24 Brooklyn, NY                
 50  Thomas, Lily                  24 Salem, NH                   
 51  Tucker, Reese                 24 Littleton, CO               
 52  Veldt, Maya                   24 Saugatuck, MI               
 53  Walsh, Emma                   24 Boston, MA                  
 54  Ward, Jais                    24 Bradenton, FL               
 55  Webb, Aspen                   24 Lakewood, CO                
 56  West, Jordynn                 24 Glenn Heights, T            
 57  Wilson, Hadley                24 Waxhaw, NC                  
 58  Zawatski, Emma                24 Manalapan, NJ